logo logo
خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود یا ثبت نام.

توجه

Icon
Error

فهرست تغییرات ورژن 4.5.4.8
Silence
#1 ارسال شده : يكشنبه، 26 فوريه 2012 04:06:49 ب.ظ(UTC)
Silence

رتبه: Member

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 21/01/2012(UTC)
ارسالها: 27
زن
IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)

تشکرها: 5 بار
25 تشکر دریافتی در 17 ارسال
تغییرات ورژن 4.5.4.8

در بخش داشبورد بینا تا قبل از ورژن 4.5.4.8 یک پنل پهنای باند داشتیم که پهنای باند اینترفیس انتخابی ما را نشان می داد.در این ورژن علاوه بر این پنل 4 پنل دیگر به شرح زیر اضافه کرده ایم :
1)پنل Device Interfaces Bandwidth Utilization : نشان دهنده میزان مصرف پهنای باند اینترفیس های یک دستگاه می باشد.
2)پنل Interfaces By Traffic : نشان دهنده ترافیک اینترفیس های در حال مانیتورینگ می باشد.در این پنل می توانید این لیست را بر اساس بیشترین و یا کمترین مقدار دریافت یا ارسال یا هر دو در اینترفیس ها مشاهده فرمایید.همچنین می توانید تعداد اینترفیس هایی که می خواهید در لیست ببینید را مشخص کنید.
3)پنل Interfaces By Bandwidth Utilization : که نشان دهنده مصرف پهنای باند اینترفیس هایی است که بینا در حال مانیتورینگ آنها می باشد.
4)پنل Device Interfaces Traffic : نشان دهنده ترافیک اینترفیس های یک مانیتور مشخص می باشد.
5)در این ورژن امکان مانیتورینگ تجهیزات شبکه با برند 3Com و foundry نیز امکان پذیر شده است.
6) در این ورژن گزارش جدیدی به نام اینترفیس در یک نگاه داریم.این گزارش ،میزان ارسال و دریافتی را که اینترفیس انتخابی شما در بازه زمانی مورد نظر شما داشته است را به صورت مجزا و در قالب یک گراف نمایش می دهد .این گزارش برای آنالیز عملکرد یک اینترفیس بسیار سودمند خواهد بود.

به علاوه در بخش گزارشات نیز تغییری کاربردی دیگری افزوده شده است. در گزارش پهنای باند ارسال و دریافت ، شاهد افزوده شدن دو ستون مصرف پهنای باند دریافت و مصرف پهنای باند ارسال می باشید.
We must find a way, or we will make one
Albert Einstein
Silence
#2 ارسال شده : چهارشنبه، 29 فوريه 2012 09:42:08 ق.ظ(UTC)
Silence

رتبه: Member

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 21/01/2012(UTC)
ارسالها: 27
زن
IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)

تشکرها: 5 بار
25 تشکر دریافتی در 17 ارسال
برای آشنایی بیشتر با تغییرات اخیر بینا در ورژن 4.5.4.8 ، این توضیحات رو هم اضافه می کنم :


یکی از امکانات برجسته ای که در نسخه 4.5.4.8 به برنامه بینا اضافه شده است ، امکان نمایش میزان مصرف پهنای باند اینترفیس های شبکه یا همان Network Utilization است. این کمیت به تفکیک میزان مصرف پهنای باند ارسال و دریافت و به صورت درصد نمایش داده می شود.
Network Utilization در واقع نسبت استفاده از پهنای باند به حداکثر پهنای باند اینترفیس بر حسب درصد می باشد حداکثر سرعت اینترفیس به صورت اتوماتیک با استفاده از داده های SNMP از روی دستگاه هدف تشخیص داده می شود ، اما کاربر این امکان را دارد که مقدار حداکثر سرعت را به صورت دستی مشخص کند. به عنوان مثال کاربری که می خواهد روی یک اینترفیس شبکه که تامین کننده ارتباط اینترنت با سرعت 512Kbps می باشد ، میزان مصرف پهنای باند را مشاهده کنید. برای این منظور کافی است در تعریف مانیتور ، سرعت دریافت و سرعت ارسال را 512000 تعیین کند. بدین ترتیب در گزارش های مربوطه ، میزان مصرف پهنای باند را مشاهده خواهد کرد.NetworkUtilization_AddMonitor


تعیین سرعت ارسال و دریافت اینترفیس ها در تعریف مانیتور
در صفحه داشبورد (وهمچنین صفحه اصلی) ، گروهی از پانل های جدید تحت عنوان ترافیک شبکه به فهرست پنل ها اضافه شده است. همان طور که در شکل زیر ملاحظه می کنید دو پانل مربوط به مصرف پهنای باند اینترفیس ها می باشد.

NetworkUtilization_AddPanel


در شکل زیر به عنوان نمونه پنل مصرف پهنای باند اینترفیس ها به داشبود اضافه شده است. همچنین در قسمت تنظیمات کاربر امکان ایجاد تمایز در رنگ نمایشگر مصرف پهنای باند را با رنگ های زرد و قرمز را دارد.


NetworkUtilization_Panel


امکان دیگری که در این نسخه به بینا اضافه شده است ، نمایشگر وضعیت اینترفیس یا همان "اینترفیس در یک نگاه" می باشد. در پانل های ترافیک شبکه هرجا که نامی از اینترفیس هست ، با کلیک روی آن می توانید جزئیات اطلاعات مربوط به آن اینترفیس را در صفحه مانیتور در یک نگاه مشاهده کنید. این کار را همچنین می توانید در قسمت فهرست اینترفیس های شبکه در فرم مانیتور در یک نگاه نیز انجام دهید. نمونه ای از فرم "اینترفیس در یک نگاه" در شکل زیر نمایش داده شده است.Interface at a Glance
Silence تصاویر زیر را ارسال کرده است:
2.png (80kb) تعداد دانلود 1 بار.
3.png (126kb) تعداد دانلود 1 بار.
4.png (71kb) تعداد دانلود 1 بار.
1.png (200kb) تعداد دانلود 1 بار.

شما نمی توانید ضمائم را ببینید/دریافت کنید. ثبت نام کنید.
We must find a way, or we will make one
Albert Einstein
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.