logo logo
خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود یا ثبت نام.

توجه

Icon
Error

مانیتورینگ پهنای باند
Cleverboy
#1 ارسال شده : سه شنبه، 15 مه 2012 09:50:10 ب.ظ(UTC)
Cleverboy

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator
تاریخ عضویت: 09/05/2012(UTC)
ارسالها: 131
CANADA
مکان: Toronto

تشکرها: 4 بار
18 تشکر دریافتی در 17 ارسال
مانیتورینگ پهنای باند چگونه است؟

مانیتورینگ پهنای باند بینا دارای مانیتورهای متنوعی جهت اندازه گیری پهنای باند تجهیزات مختلف از جمله سوئیچ ها، روترها و سرورها می باشد. هرچند یکی از گزارشات مورد نیاز برای نظارت بر اینترفیس ها ، گزارش میزان ارسال و دریافت می باشد اما مانیتورینگ بینا ابزاری فراتر از این جهت کنترل و نظارت بر صحت عملکرد این گونه تجهیزات در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد. بینا قادر است علاوه بر تشخیص UP یا Down شدن اینترفیس ها ، در صورت ایجاد هرگونه ترافیک خارج از محدوده مجاز ، اختلال را گزارش نماید. درواقع حداکثر ترافیک ورودی و حداکثر ترافیک خروجی نرمال ، برای اینترفیس ها تعریف شده و به محض مشاهده ترافیک خارج از محدوده فوق این اختلال را به کارشناسان مربوطه گزارش و اعلام می نماید. برای حداقل ترافیک مجاز نیز می توان با همین روش به نظارت پهنای باند مصرفی پرداخت.
BigGrin
Bit Meter نام نرم افزاری کم حجم و ساده جهت بررسی و مانیتورینگ مصرف پهنای باند می باشد.این نرم افزار با کنترل کامل میزان دیتای ورودی و خروجی شما آنها را به صورت نمودار گرافیکی زیبایی به صورت لحظه به لحظه نمایش می دهد. با استفاده از آن می توانید سرعت دانلود و آپلود خود را نیز به صورت کامل کنترل نمایید.
از ویژگی های این برنامه می توان به پشتیبانی از ۱۳ زبان زنده دنیا، نمایش گرافیکی مصرف پهنای باند، نمایش سرعت آپلود و دانلود، امکان تعیین محدودیت برای مصرف پهنای باند و همچنین حساب گر زمان دانلود با توجه به سرعت موجود نام برد .
اما در کل تست بینا با توجه به اینکه در محیط مجازی انجام دادم دقیق تر بود. Love
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.