logo logo
خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود یا ثبت نام.

توجه

Icon
Error

معرفی روش های ارسال اخطار در سیستم بینا - در این پست روش های هشدار دهی سیستم مانیتورینگ بینا توضیح داده می شود
Nifilisi
#1 ارسال شده : سه شنبه، 31 ژانويه 2012 08:43:58 ب.ظ(UTC)
Nifilisi

رتبه: Member

گروه ها: Registered, Moderator
تاریخ عضویت: 10/01/2012(UTC)
ارسالها: 29
مرد
IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
مکان: تهران

تشکرها: 4 بار
13 تشکر دریافتی در 6 ارسال
سیستم مانیتورینگ بینا در صورت تشخیص خرابی در شبکه و دیتا سنتر میتواند با ارسال اخطار به روش های مختلف افراد مسئول را از بروز مشکل آگاه کند.
روش های ارسال اخطار در سیستم بینا قابل انتخاب است:

SMS(پیام کوتاه) :

اگر لازم است در ساعات غیر اداری از وقوع مشکل در شبکه و یا مرکز داده خود با خبر شوید و یا چنانچه همیشه به سیستم خود دسترسی ندارید دریافت SMS یکی از روش های کاربردی برای آگاهی از اختلال ها در کوتاه ترین زمان است.دریافت SMS معمولا منجر می شود که زود تر از مشتریان و یا کاربران از بروز اختلال در شبکه آگاه شوید.بینا از انواع مودم های COM و USB برای ارسال SMS پشتیبانی می کند و به آسانی پیکربندی می شود.
این روش به صورت عمده مورد استفاده کارشناسان شبکه و تکنسین ها است که لازم است در کوتاه ترین زمان از بروز مشکل آگاهی یافته و برای رفع اشکال اقدام نمایند.

Email(پست الکترونیک):

یکی دیگر از روش های ارسال اخطار در سیستم بینا ارسال Email است. با توجه به اینکه شما همیشه در حال چک کردن ایمیل هایتان نیستید لذا این روش شاید بر خلاف سایر روش ها به صورت بلادرنگ شما را از بروز مشکل آگاه نسازد ولیکن توضیحات کاملی در خصوص علت دقیق بروز اختلال در اختیار شما قرار می دهد.
این روش بیشتر مورد انتخاب مدیران فناوری اطلاعات است.

Alarm Light (آژیر اخطار) :

آژیر های اخطار دستگاه های کوچک تحت شبکه هستند که به صورت صوتی و نوری با پخش صدای آژیر و چشمک زدن (مانند آژیر آمبولانس !) شما را از وقوع مشکل در شبکه و دیتا سنتر با خبر می کنند.
البته پیشنهاد می شود که تنها برای شرایط بحرانی مانند زمانی که درجه دما در دیتاسنتر به دلیل از کار افتادن تجهیزات تهویه افزایش یافته از این روش استفاده کنید.

Notification Agent (ابزار نمایش گر اخطار):

استفاده از ابزار نمایشگر اخطار یکی از محبوب ترین روش های دریافت اخطار از سیستم بینا است.نمایشگر اخطار در واقع یک ابزار کوچک (حدودا 2M) است که می توانید بر روی سیستم خود نصب کنید. در صورت بروز اختلال در شبکه این ابزار به صورت Popup در گوشه desktop موضوع را به شما اعلام می کند.
این ابزار را می توانید در منوی اخطار ها در سیستم بینا دانلود و نصب کنید.

نکات قابل توجه:
بینا هم در زمان ردیابی مشکل (وضعیت اختلال مانیتورها) و هم در زمان بر طرف شدن مشکل (وضعیت نرمال مانیتورها) پیغام ارسال می کند.
با ایجاد پروفایل های اخطار مختلف می توانید تعیین کنید چه نوع اخظارهایی در چه زمانی برای کدام دسته از مانیتورها و برای چه افرادی ارسال گردد.
The Imaginations Are Infinite
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.