logo logo
خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود یا ثبت نام.

توجه

Icon
Error

مانیتورینگ پایگاه داده و ایمیل سرور
Cleverboy
#1 ارسال شده : سه شنبه، 15 مه 2012 10:35:25 ب.ظ(UTC)
Cleverboy

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator
تاریخ عضویت: 09/05/2012(UTC)
ارسالها: 131
CANADA
مکان: Toronto

تشکرها: 4 بار
18 تشکر دریافتی در 17 ارسال

مانیتورینگ پایگاه داده و ایمیل سرور

یکی از علت های اصلی بروز اختلال در نرم افزار های کاربردی و سرویس های نرم افزاری ، وجود مشکل در پایگاه داده و عدم عملکرد صحیح آن می باشد. این اختلالات به طور معمول شامل عدم دسترسی پذیری و یا عدم پاسخ گویی پایگاه داده می باشد. بنیا دارای انواع مانیتور برای نظارت بر روی پایگاه داده MS SQL Server و Oracle می باشد و در فرآیند مانیتورینگ نسبت به اجرای دستورات تعریف شده و حصول اطمینان از صحت عملکرد پایگاه داده اقدام می نماید. برای نظارت بر پایگاه داده SQL Server مانیتور بینا توسط اطلاعات ارائه شده با SQL Server ارتباط برقرار کرده و از سرویس آن اطمینان حاصل می نماید. بینا برای این امر از SQL Client استفاده می کند.

برای نظارت بر پایگاه داده Oracle بینا علاوه بر تست برقراری ارتباط با دیتابیس مورد نظر، قادرست یک دستور SQL را روی آن اجرا نموده و مقدار برگشتی را با نتیجه مورد انتظارش مقایسه نماید. هرگونه اختلال در پایگاههای داده توسط سیستم اخطار مانیتورینگ بینا به کارشناسان مربوطه اعلام و پیغامهای هشدار لازم به روش های مختلفی ارسال می گردند.

امروزه پست الکترونیکی نقش حیاتی در ارتباطات درون و برون سازمان دارد. بدیهی است هرگونه اختلال در عملکرد سرورها وسرویس های پست الکترونیک موجب بروز زیان های غیر قابل جبران می گردد.

بینا دارای مانیتورهای مخصوصی برای نظارت بر ایمیل سرورها می باشد و با استفاده از پروتکل های POP3 و SMTP و IMAP از صحت عملکرد این سرویس ها اطمینان حاصل می کند.


این مانیتورینگ علاوه بر سنجش توانایی ایمیل سرور در تبادل ایمیل ها قادراست سطح پاسخ دهی آن را نیز بررسی نماید. در صورت بروز هرگونه اختلال در عملکرد ایمیل سرور، بینا خطای مربوطه را از طرق مختلف اعلام و ارسال می نماید.
Laugh
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.