logo logo
خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود یا ثبت نام.

توجه

Icon
Error

آگاهي از دريافت ايميل توسط گيرنده
Cleverboy
#1 ارسال شده : چهارشنبه، 16 مه 2012 02:13:34 ب.ظ(UTC)
Cleverboy

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator
تاریخ عضویت: 09/05/2012(UTC)
ارسالها: 131
CANADA
مکان: Toronto

تشکرها: 4 بار
18 تشکر دریافتی در 17 ارسال
Boo hoo! آگاهي از دريافت ايميل توسط گيرنده

آگاهي از دريافت ايميل توسط گيرنده
حتماً براي شما هم پيش آمده است كه ايميلي را براي كسي فرستاده‌ايد و گيرنده، به هر دليلي، اظهار بي‌اطلاعي مي‌كند و مي‌گويد ايميلي از شما دريافت نكرده يا اينكه آن را باز نكرده و متن آن را نخوانده است و شما هم نمي‌توانيد مطمئن باشيد كه او راست مي‌گويد يا خير. اما آيا ابزاري براي اطمينان شما وجود دارد يا خير؟ بله! وجود دارد. اگر از كاربران Microsoft Outlook و Exchange Server باشيد مي‌توانيد به راحتي در هنگام فرستادن ايميل، بخواهيد كه رسيدي در هنگام باز شدن آن ايميل براي اطلاع شما فرستاده شود. اما از آنجا كه اكثر ما اين روزها از ايميل‌هاي تحت‌وب مثل Yahoo، Gmail، Hotmail و امثال آن استفاده مي‌كنيم و اين سرويس‌ها ويژگي فوق (مانند Microsoft Outlook) را ندارند، امروز مي‌خواهيم روشي رايگان و ساده معرفي كنيم كه كاربران ايميل‌هاي تحت‌وب هم بتوانند «رسيد» باز شدن ايميل توسط گيرنده را به محض خوانده شدن ايميل دريافت نمايند. اين روش رايگان بوده و با تمامي سرويس‌هاي ايميل نيز سازگار است.

سرويسي كه اينكار را براي شما امكان‌پذير مي‌كند SpyPig نام دارد. اين سرويس به محض اينكه ايميل شما را گيرنده‌ي آن باز كرده و بخواند، پيغامي براي آگاهي شما مي‌فرستد. اين پيغام حاوي اطلاعات ديگري مانند IP گيرنده‌ي ايميل و تعداد دقيق دفعاتي كه او متن ايميل شما را باز كرده و خوانده است نيز مي‌باشد. استفاده از SpyPig بسيار آسان است. كافي است به اين سايت مراجعه كرده(http://www.spypig.com) و كارهاي زير را انجام دهيد:

قدم اول: ايميل خود را در جعبه متني مربوطه وارد كنيد (ايميلي كه مي‌خواهيد پيغام‌هاي مربوط به خوانده‌شدن ايميل‌هاي ارسالي‌تان را در آن دريافت كنيد).
قدم دوم: عنواني براي پيغام‌هايي كه از اين سرويس دريافت خواهيد كرد انتخاب كنيد و در جعبه متني مربوطه وارد نماييد (مثلاً بنويسيد: «رسيد دريافت ايميل توسط آقاي فلاني»)
قدم سوم: يك تصوير به دلخواه از بين تصاوير انتخاب كنيد (پيشنهاد مي‌شود تصوير خالي سفيد را اتنخاب كنيد تا گيرنده ايميل شما، متوجه نشود كه شما داريد از اين سرويس استفاده مي‌كنيد)
قدم چهارم: حداكثر تعداد پيام‌هاي دريافتي را مشخص كنيد (يعني حداكثر چند دفعه مي‌خواهيد وقتي كه ايميل شما را گيرنده‌ي آن باز كرد براي شما پيغام فرستاده شود)
قدم پنجم: دكمه‌ي Click to Activate My SpyPig را بزنيد.
قدم ششم: بعد از كليك كردن، كمي صبر كنيد تا شماره‌انداز شروع به شمارش معكوس كند. قبل از رسيدن آن به صفر، اين تصوير را با drag & drop در صفحه متن ايميل خود (كه در پنجره‌اي ديگر در حال نوشتن آن هستيد) بياندازيد.
قدم هفتم: ايميل خود را به روش معمول خود ارسال كنيد.

تمام شد. حالا به محض باز شدن ايميل توسط گيرنده، پيغامي براي شما فرستاده مي‌شود و مي‌گويد كه چند بار ايميل مربوطه باز شده است و IP گيرنده چه بوده است. دفعه بعد كه بخواهيد از اين سرويس استفاده بكنيد هم باز بايد همين قدم‌ها را تكرار كنيد.
فقط به ياد داشته باشيد كه حتماً ايميلي كه مي‌فرستيد بايد HTML باشد (و نه متن ساده) و دريافت‌كننده نيز بايد HTML فعال داشته باشد (كه معمولاً همين‌طور هم هست).Flapper Boo hoo! Whistle

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.