مدیریت دارایی های فناوری اطلاعات

 

زیر سیستم مدیریت دارایی ها (IT Asset Management System) یک راهکار پیشرفته برای مدیریت اجزاء سخت افزاری واحد فناوری اطلاعات  است.  این زیر سیستم فهرستی کامل  از همه تجهیزات سخت افزاری، کامپیوترها و سرورهای  شبکه را در اختیار شما قرار خواهد داد. زیر سیستم مدیریت دارایی ها با زیر سیستم Help Desk نرم افزار دانا یکپارچه می باشد، لذا به آسانی با کلیک روی نام هر دارایی سوابق درخواست ها و مشکلات ثبت شده آن دارایی قابل مشاهده خواهد بود. نرم افزار دانا همچنین می تواند به صورت خودکار شبکه را پویش کند و مشخصات تجهیزات موجود را شناسایی کند

 

فهرست

 

پویش شبکه و شناسایی همه اجزاء سخت افزاری

نرم افزار دانا قابلیت پویش شبکه (Network Discovery) دارد و می تواند اجزاء سخت افزاری موجود در شبکه مانند سرورها، کلاینت ها، سوئیچ ها، روترها و سایر انواع تجهیزات دارای IP Address را شناسایی و مشخصات آنها را استخراج کند. نرم افزار دانا از دو پروتکل WMI و SNMP برای پویش شبکه استفاده می کند.

به کمک مکانیسم پویش شبکه در نرم افزار دانا، شما به مشخصات همه کامپیوتر های شبکه دسترسی خواهد داشت برای مثال نوع پردازشگر، تعداد پردازشگر، مقدار حافظه، تعداد اسلات های آزاد حافظه، تعداد و حجم دیسک و نیز پارتیشن ها، نوع سیستم عامل و سرویس پک و فهرست نرم افزار های نصب شده بر روی سیستم و بسیاری دیگر از اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری بدین ترتیب در مواقع لزوم به آسانی و با یک کلیک می توانید مشخصات سیستم را مشاهده نمایید.

 • NetworkDiscovery

 

مشاهده سوابق درخواست ها و حوادث مربوط به هر دارایی

یکپارچگی زیر سیستم Help Desk  و زیر سیستم مدیریت دارایی ها در نرم افزار دانا موجب می شود که کارشناسان واحد فناوری اطلاعات به آسانی همه سوابق درخواست ها (Requests) و حوادث (Incident)  ثبت شده در خصوص آن دارایی را مشاهده کنند، برای مثال وقتی یک کاربر در تماس با واحد IT وجود مشکل در سیستم خود را اطلاع می دهد، کارشناس مربوطه می تواند سوابق خدمات قبلی مربوط به آن سیستم را مشاهده کند.

 

مدیریت تحویل دارایی ها به کاربران

یکی از روال های کاری معمول واحد فناوری اطلاعات، تحویل کامپیوتر و تجهیزات سخت افزاری به کاربران تازه وارد به سازمان و نیز باز پس گیری آنها هنگام تسویه حساب و خروج کاربران از سازمان است. به کمک نرم افزار دانا شما می توانید این روال را به آسانی مدیریت کنید، برای مثال جهت تحویل تجهیزات به کاربران جدید می توانید فهرستی از کامپیوتر های موجود در انبار را جستجو کرده و یک کامپیوتر که از نظر سخت افزاری متناسب با نیاز کاربر مورد نظر است انتخاب کنید و آن را به روش (Drag and Drop) به کاربر اختصاص دهید.

 • AssignAssetToUser

 

جستجوی پیشرفته دارایی های سازمان

در نرم افزار دانا امکانات جستجو و فیلترینگ پیشرفته ای وجود دارد که به کمک آن می توانید به آسانی تجهیزات مورد نظر خود را پیدا کنید، برای مثال اگر بخواهید همه کامپیوتر هایی که سیستم عامل Windows 7 و سرویس پک 1 که دارای حداقل 4 GB حافظه و دیسک با فضای 500GB را داشته باشد جستجو کنید، این کار به آسانی امکان پذیر است.

 

مشاهده تاریخچه تغییرات هر دارایی

بسیاری از مشکلات گزارش شده بر روی هر کامپیوتر و یا دستگاه معمولا پس از انجام تغییرات نا صحیح روی می دهد، برای مثال ممکن است ارتقاء سخت افزاری و یا نصب نرم افزار های نا سازگار  موجب بروز اختلال در عملکرد سیستم شود. لذا چنانچه وجود مشکلی بر روی یک دستگاه ثبت می شود اولین اقدام کارشناس IT آگاهی از آخرین تغییرات آن سیستم است، در این زمان یکبار انجام عملیات پویش در نرم افزار دانا همه تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری آن سیستم را نسبت به پویش قبلی نشان خواهد داد.

 

دسته بندی نرم افزار های نصب شده بر روی کامپیوترها

دانا می تواند فهرستی از نرم افزار های نصب شده بر روی هر سیستم نمایش دهد، شما می توانید نرم افزار ها را در گروه های مختلفی مانند نرم افزار های امنیتی، نرم افزار های کاربردی و نرم افزار های غیر مجاز دسته بندی کنید و با کلیک روی هر نرم افزار فهرستی از دیگر کامپیوتر هایی که آن نوع نرم افزار بر روی آنها نصب شده است نمایش داده می شود.

 • InstalledSoftwares

 

گزارش های متنوع

دسترسی به انواع گزارش ها در قالب نمودارها و فهرست ها ، اطلاعات جامع و یکپارچه ای از دارایی های سازمان در اختیار مدیران فناوری اطلاعات و کارشناسان شبکه قرار می دهد که با استفاده از آنها می توان به بسیاری از سوالات به آسانی پاسخ گفت، از جمله:

 • چه تعداد کامپیوتر با RAM کمتر از 2GB در سازمان وجود دارد؟
 • چه تعداد از کامپیوتر ها بیش از 5 سال قدیمی شده اند؟
 • کامپیوتر و تجهیزات تحویل شده به آقای اربابی در واحد حسابداری کدامند؟
 • مهلت اتمام گارانتی کدامیک از کامپیوتر ها یا تجهیزات در ماه آینده منقضی می شود؟
 • بیشتر درخواست ها و سرویس ها مربوط به کدام دارایی ها بوده است؟
 • بیشتر هزینه های مربوط به دارایی ها برای کدام واحد سازمانی صورت گرفته است؟
 • AssetReport

 

مزیت های زیر سیستم مدیریت دارایی های نرم افزار دانا

 • دسترسی به فهرستی به روز و کامل از همه تجهیزات سخت افزاری موجود در سازمان.
 • امکان مدیریت فرآیند تحویل دارایی به کاربر جدید و نیز باز پس گیری دارایی ها هنگام تسویه حساب کاربران.
 • عدم نیاز به ثبت اطلاعات دارایی ها به صورت دستی با کمک مکانیسم پویش شبکه و شناسایی خودکار مشخصات تجهیزات.
 • پشتیبانی از دو روش پویش WMI و SNMP برای شناسایی بیش از 300 مدل دستگاه و کامپیوتر.
 • ارتقاء سطح مدیریت با امکان مشاهده سوابق سرویس های مربوط به هر دارایی.
 • کاهش زمان شناسایی علت بروز مشکل هر دستگاه با مشاهده تاریخچه تغییرات هر دارایی.
 • امکان تعریف فیلد های اختیاری برای هر نوع دارایی.
 • امکان ثبت تاریخ مهلت گارانتی هر دستگاه.
 • امکان مشاهده هزینه های صورت گرفته برای هر دارایی.
 • شناسایی خودکار نرم فزار نصب شده بر روی هر یک از کامپیوتر ها با امکان دسته بندی نرم افزار ها.

دموی آنلاین

دانلود نسخه آموزشی

گالری تصاویر

سوالات متداول

ویدئو گالری

ayande.jpgdarya-navardi.jpgeghtesad-novin.jpgfolad-khozestan.jpggoldiran.jpggorgan.jpgirna.jpgmarkazi.jpgmaskan.jpgnosazi.jpgpasargad.jpgpetroshimi.jpgrefah.jpgrightel.jpgsarmayeh.jpgsepah.jpgshoraye-ali.jpgtejarat.jpg
opportunity job