معرفی خدمات قابل ارائه و طراحی فرم درخواست

 

در نرم افزار Help Desk دانا، شما می توانید فرم درخواست را طبق نیاز خود تغییر دهید و برای درخواست های پرتکرار و متداول فرم مناسبی را طراحی کنید.از آنجا که به طور معمول بخش قابل توجهی از درخواست های کاربران و مشتریان شبیه به یکدیگر و متداول هستند، پیشنهاد می شود تا برای این نوع درخواست ها، فرم های درخواست مخصوصی طراحی کنید.

دانا دارای مکانیسمی به نام مدیریت الگوهای درخواست است که امکانات زیر را فراهم می سازد:

 

کاربران و مشتریان می توانند فهرستی از خدمات موجود را مشاهده کنند

به طور معمول، واحد فناوری اطلاعات یا پشتیبانی، خدمات مشخصی را ارائه می دهد، که در بسیاری از مواقع کاربران و مشتریان از وجود این خدمات آگاهی ندارند. همانطور که در یک رستوران مشتریان غذای مورد نظر خود را از روی یک منو انتخاب و سفارش می دهند، در سیستم Help Desk دانا نیز شما می توانید منویی از خدمات قابل ارائه خود را تحت عنوان (فهرست خدمات) تعریف و در معرض مشاهده کاربران و مشتریان قرار دهید.

  • Self-Service
  • Self-Service1

 

امکان ثبت درخواست به آسانی و فقط با دو کلیک

با استفاده از الگوهای درخواست، شما می توانید برای درخواست های متداول فرم مخصوصی طراحی کنید، برای مثال فرم درخواست کارتریج،  فرم درخواست ایجاد اکانت ایمیل، فرم درخواست دسترسی به اینترنت و سایر مواردی از این قبیل. لذا هنگامی که کاربران یا مشتریان وارد پورتال دانا می شوند با مشاهده فهرست خدمات موجود و انتخاب خدمت مورد نظر خود، فرم درخواست مربوطه با اطلاعات پیش فرض باز خواهد شد و تنها با یک کلیک درخواست در سیستم ثبت می شود.

 

هنگام تعریف یک الگوی درخواست می توانید موارد زیر را مشخص کنید:

  • فیلد های مورد نظر خود را در فرم قرار دهید.
  • تعیین کنید که وارد کردن اطلاعات کدام فیلد ها توسط کاربر اجباری است.
  • مقادیر پیش فرض فیلد ها را تعیین کنید، برای مثال اگر الگویی برای درخواست کارتریج ایجاد می کنید، می توانید مقدار پیش فرض گروه درخواست را سخت افزار قرار دهید و کارشناس پیش فرض را نیز تعیین کنید.
  • ترتیب نمایش فیلد ها را مشخص کنید.
  • تعیین کنید که این الگوی درخواست به کدام شرکت ها نمایش داده شود.
  • گروه خدمات مربوط به این درخواست را مشخص کنید، برای مثال خدمات پشتیبانی، خدمات آموزشی، خدمات فروش و غیره. وقتی کاربر وارد میز کار دانا می شود ابتدا لیستی از گروه خدمات را مشاهده کرده و در زیر آن الگوهای درخواست نمایش داده می شود.