سوالات متداول

 

برای سهولت دسترسی شما به سوالات فنی و عمومی در مورد هر یک از محصولات داناپرداز، این صفحه را ایجاد کردیم. اینجا میتوانید به سادگی به اطلاعات مورد نظرتان دست پیدا کنید یا از جستجوی پیشرفته استفاده کنید.

اگر سوال شما در این مجموعه نیست، لطفا از فرم ارسال سوال استفاده کنید یا با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.

 

 • سوالات عمومی

  سیستم مانیتورینگ بینا چیست؟

  سيستم مانيتورينگ بينا نرم افزاري پيشرفته براي مانيتورينگ ديتاسنترها (Data Center) و شبکه هاي کامپيوتري مي باشد. سيستم مانيتورينگ بينا کليه اجزاء موجود بر روي شبکه شامل سرورها، سرويس ها، پايگاه هاي داده، پهناي باند، شرايط محيطي مانند درجه، دما و رطوبت، نرم افزارها و تجهيزات شبکه اي را به صورت 24 ساعته نظارت مي کند و در صورت رديابي هرگونه اختلال ( از کارافتادگي ) و يا کاهش کيفيت، با ارسال انواع اخطار، مسئولان شبکه و يا مديران مربوطه را از موضوع با خبر مي سازد. گزارشات سيستم مانيتورينگ بينا تصويري واضح از سطح کيفيت سرويس هاي موجود ارائه مي دهد .

  بینا چه اجزائی را مانیتور می کند؟

  سیستم جامع مانیتورینگ بینا می تواند بر صحت عملکرد بیشتر اجزاء شبکه نظارت کند که به صورت عمده درگروه های زیر دسته بندی می گردند:

  • انواع سیستم عامل ها و سرورها
  • تجهیزات ارتباطی شبکه مانند سوئیچ ها و روترها
  • شرایط محیطی مانند درجه دما و رطوبت
  • پایگاه داده (SQL, Oracle)
  • تجهیزات برق اضطراری (UPS)
  • لینک های ارتباطی
  • ترافیک شبکه و پهنای باند
  • زیر ساخت های مجازی سازی مبتنی بر ESX/ESXi
  • لاگ سرور های ویندوز (Windows Events log)
  • لاگ تجهیزات شبکه Syslog
  • وب سایت ها و برنامه های تحت وب
  • ایمیل سرور ها
  • اکتیو دایرکتوری
  • سرویس ها

  چه شرکت ها و سازمان هایی به سیستم مانیتورینگ نیاز دارند؟

  به کارگیری سیستم های مانیتورینگ شبکه از الزامات اصلی در مدیریت فناوری اطلاعات می باشد. در استاندارد های مدیریت IT مانند ITIL و MOF نیز بر استفاده از ابزارهای مانیتورینگ تاکید شده است. در واقع همه شرکت ها و سازمان ها برای اندازه گیری سطح خدمات و برنامه ریزی های حوزه فناوری اطلاعات، نیاز به سیستم های مانیتورینگ دارند. بدون استفاده از سیستم های مانیتورینگ امکان برنامه ریزی جهت توسعه منابع شبکه امکان پذیر نمی باشد و همچنین مدیران شبکه و کارشناسان فناوری اطلاعات بعد از مشتریان و کاربران از وقوع مشکلات در شبکه آگاه می شوند!

  بینا بر روی چه سیستم عامل هایی نصب می شود؟

  سیستم مانیتورینگ شبکه بینا قابل نصب بر روی سیستم عامل های زیر می باشد:

  • Windows Server 2012
  • Windows server 2008 SP2 x86 or x64
  • Windows server 2008 x86 OR x64
  • Windows server 2008 R2 (Recommended)
  • Windows 7 x86 or x64

  پیشنهاد می شود سیستم جامع مانیتورینگ بینا بر روی Windows 2008 R2 نصب گردد.
  سیستم بینا بر روی سیستم عامل های لینوکس قابل نصب نمی باشد.

  دریافت سند پیش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری بینا

  آیا سیستم مانیتورینگ بینا تحت وب می باشد؟

  بله، بینا کاملا تحت وب بوده و برای استفاده از آن نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی سیستم کاربران ندارید. تنها کافیست سیستم بینا بر روی سرور مانیتورینگ نصب شود. پس از آن همه افراد از طریق یک مرورگر اینترنت می توانند به بینا دسترسی داشته باشند.

  آیا لازم است بر روی مقاصد مانیتورینگ ابزاری نصب گردد؟

  خیر، بینا یک سیستم مانیتورینگ بدون عامل(Agent Less) می باشد به این معنی که نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی تجهیزات و سرورهایی که قصد مانیتورینگ آنها را دارید، نمی باشد. معماری Agent Less بینا موجب شده تا راه اندازی آن به سرعت و آسانی صورت پذیرد.

  چگونه می توانم از قیمت محصولات بینا مطلع شوم؟

  قیمت محصول مانیتورینگ بینا با توجه به تعداد نود های شبکه متفاوت است. برای آگاهی، روی لینک قیمت محصولات مانیتورینگ بینا کلیک کنید.

  نسخه های مشابه سیستم مانیتورینگ بینا در کشور کدامند؟

  سیستم جامع مانیتورینگ بینا اولین و تنها سیستم مانیتورینگ شبکه ایرانی می باشد.

  آیا سیستم بینا ترجمه نسخه های کد باز نرم افزارهای مانیتورینگ خارجی می باشد؟

  خیر، سیستم بینا به طور کامل توسط متخصصان پرتوان ایرانی طراحی و پیاده سازی شده است. تکنولوژی تولید بینا Microsoft .Net Framework بوده و در هیچ کجای سیستم از سیستم های Open Source استفاده نشده است.

  در حال حاضر مشتریان بینا چه سازمان ها و شرکت هایی هستند؟

  سیستم مانیتورینگ بینا در بسیاری ازبانک ها، سازمان ها و شرکت های بزرگ کشور در حال استفاده می باشد. برای مشاهده فهرست مشتریان بینا، روی لینک مشتریان ما  کلیک کنید.

  سوالات فنی

  بینا چگونه عملیات مانیتورینگ را انجام می دهد؟

  بینا دارای انواع مختلفی از مانیتورها برای نظارت بر اجزاء مختلف نرم افزاری و سخت افزاری می باشد. هر یک از مانیتورها از پروتکل استاندارد مربوطه استفاده می کنند. برای مثال برای نظارت بر یک وب سایت از پروتکل HTTP و برای نظارت بر ایمیل سرورها از پروتکل های SMTP و POP3 استفاده می شود. بینا در فواصل زمانی تعیین شده با ارسال حداقل داده مورد نیاز به مقصد مانیتورهای تعریف شده و بررسی پاسخ دریافتی از صحت عملکرد آن مانیتور اطمینان حاصل می کند.

  بینا از چه پروتکل هایی استفاده می کند؟

  بینا برای انجام عملیات مانیتورینگ از پروتکل های مختلفی استفاده می کند. هر یک از اجزاء شبکه دارای مانیتور به خصوصی در سیستم بینا می باشند. برای مثال مانیتورینگ تجهیزات شبکه و ترافیک شبکه با استفاده از پروتکلهای (SNMP V1,V2,V3) صورت می پذیرد. برای مانیتورینگ سیستم عامل های مایکروسافت علاوه بر پروتکل SNMP از پروتکل WMI نیز می توان استفاده نمود. از جمله سایر پروتکل ها می توان به HTTP,HTTPS,POP3,SMTP,FTP,LDAP اشاره نمود.

  بینا به چه روش هایی و در چه مواقعی اخطار ارسال می کند؟

  سیستم مانیتورینگ بینا در صورت ردیابی هر گونه اختلال (از کار افتادگی و یا کاهش کیفیت سرویس ها) در شبکه، به صورت بلادرنگ (البته با توجه به تنظیمات صورت گرفته) با ارسال انواع اخطار مسئولان مربوطه را از وقوع اختلال با خبر می سازد. همچنین درصورت رفع مشکل و ایجاد شرایط نرمال نیز افراد از برطرف شدن اشکال آگاه می شوند. روش های ارسال اخطار بینا متفاوت بوده که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ارسال پیامک (SMS) ( به دو روش مودم جی اس ام و یا درگاه مخابراتی)
  • ارسال ایمیل
  • آژیر اخطار (آژیرهای صوتی و نوری تحت شبکه)
  • ابزار نمایشگر اخطار (نمایش اخطار توسط ابزار کوچکی بر روی سیستم های مورد نظر)


  آشنایی با مکانیسم های ارسال اخطار بینا

  پیش نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری بینا چیست؟

  آیا سیستم بینا می تواند شرایط محیطی مانند درجه دما و رطوبت را مانیتور کند؟

  بله، ماژول مانیتورینگ شرایط محیطی بینا با استفاده از سنسورهای تحت شبکه، شرایط محیطی در دیتا سنترها و اتاق سرور را نظارت می کند. با استفاده از این سیستم شما از وجود شرایط محیطی مناسب برای عملکرد تجهیزات شبکه و سرورها اطمینان حاصل می کنید. برای آشنایی با سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی بینا کلیک کنید.

  مزایای سیستم مانیتورینگ بینا در مقایسه با محصولات مشابه خارجی چیست؟

  بینا یک نرم افزار جامع مانیتورینگ شبکه می باشد و کلیه نیازهای مانیتورینگ شرکت یا سازمان شما را پوشش می دهد. در مقایسه بینا با نرم افزارهای مشابه خارجی به موارد زیر توجه بفرمائید:

  • بینا دارای کلیه امکانات نرم افزارهای مشابه خارجی می باشد.
  • شرکت داناپرداز با تکیه بر تجربه و تخصص پرسنل پرتوان خود تلاش می کند تا خدمات و پشتیبانی شایسته ای به مشتریان گرامی ارائه دهد.
  • قابلیت اعمال تغییرات در نرم افزار با توجه به نیازهای خاص مشتریان وجود دارد.
  • موضوع امنیت در سیستم های مانیتورینگ بسیار قابل توجه می باشد. در طراحی بینا مسئله امنیت در کانون توجه قرارگرفته است.
  • قیمت این محصول در مقایسه با محصولات خارجی و نیز نسبت به امکانات متعدد سیستم، قابل توجه می باشد.
  • سیستم بینا به طور کامل توسط متخصصان ایرانی طراحی و تولید شده است.

  به نظر شما استفاده از یک سیستم مانیتورینگ حرفه ای ایرانی به همراه خدمات پشتیبانی، بهتر از استفاده از سیستم های (غالبا کرک شده) بدون پشتیبانی خارجی نمی باشد؟

  آیا سیستم بینا دارای داشبورد مانیتورینگ می باشد؟

  بله، سیستم بینا دارای داشبورد مانیتورینگ بسیار قدرتمندی می باشد که به شما اجازه می دهد از آخرین وضعیت شبکه و سرویس ها آگاهی داشته باشید. این امکان وجود دارد که هر فرد یک یا چند داشبورد مختلف برای خود ایجاد نماید. همچنین پنل های داشبورد بینا به صورت خودکار به روزرسانی می شوند.

  نقشه شبکه بینا چیست؟

  نقشه شبکه بینا امکان نمایش وضعیت شبکه را بر اساس موقعیت جغرافیایی اجزاء شبکه فراهم می سازد. بنابراین مدیران فناوری اطلاعات و راهبران شبکه به آسانی از آخرین وضعیت لینک های ارتباطی و سایر مانیتورها در قالب نقشه آگاه می شوند.

  پایگاه داده سیستم بینا چیست؟

  سیستم بینا ازMicrosoft SQL Server 2008 برای ذخیره سازی داده ها استفاده می کند. در زمان نصب بینا نسخه Express Edition SQL Server 2008نصب می شود. در صورتی که تعداد مانیتورها از 100 عدد بیشتر باشد، پیشنهاد می شود از نسخه Enterprise Edition SQL Server 2008استفاده گردد.

  سیستم مانیتورینگ بینا قابلیت پشتیبانی تا چه تعداد نود را دارا می باشد؟

  بینا دارای معماری بسیار قدرتمند چند رشته ای (Multi-Thread) می باشد و به صورت کاملا بهینه از منابع سرور جهت پشتیبانی از تعداد زیاد مانیتور استفاده می کند. یکی از پارامتر های اصلی در تعیین تعداد مانیتورها، فواصل زمانی مانیتورینگ می باشد. به صورت نرمال سیستم بینا می تواند بر روی یک سرور قدرتمند (مطابق سند پیش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری) تا 2000 نود را مانیتور کند

  بینا در چه فواصل زمانی عملیات مانیتورینگ را انجام می دهد؟

  هر یک از مانیتورها در سیستم بینا دارای پارامترهای زمانی اجرا می باشد. بنابراین شما می توانید با توجه به نیاز هریک از مانیتورها تنظیمات زمانی را انجام دهید. به طور پیش فرض فواصل زمانی مانیتورینگ هر 5 دقیقه یکبار می باشد ولی شما می توانید با توجه به میزان حساسیت مانیتور آن را کاهش یا افزایش دهید.

  سیستم پویشگر شبکه بینا چیست؟

  سیستم پویشگر شبکه بینا، ابزاری قدرتمند جهت کاوش شبکه و شناسایی کلیه نودهای موجود بروی شبکه می باشد . این ابزار با استفاده از الگوریتم های مختلف و پیچیده علاوه بر کشف آدرس IP هر یک از اجزاء، اطلاعات کاملی از جمله کمپانی سازنده، مدل، سیستم عامل و ورژن هر یک از اجزاءرا ارائه می دهد. سیستم پویشگر شبکه بینا، این امکان را فراهم می سازد تا به آسانی برای کلیه اجزاء موجود بروی شبکه مانیتور ایجاد نمائید. برای آشنایی بیشتر با سیستم پویشگر شبکه بینا کلیک کنید.

  سیستم بینا چه نوع گزارش هایی ارائه می دهد؟

  سيستم بينا گزارش هاي متنوع و واضحي از کيفيت سرويس هاي شبکه ارائه مي دهد. با استفاده از گزارش هاي مختلف، مسوولان و راهبران شبکه مي توانند درصد پايداري ارتباطات شبکه اي، ميزان استفاده از منابع سخت افزاري سرورها و تجهيزات شبکه و کيفيت سرويس هاي شبکه اي را در قالب گراف هاي متنوع بررسي و نسبت به ارتقاي سطح سرويس ها اقدام نمايند. برای آشنایی بیشتر با گزارش های بینا کلیک کنید.

  پشتیبان گیری از بینا به چه صورت انجام می پذیرد؟

  سیستم بینا دارای یک ابزار پیکربندی می باشد که با استفاده از آن مدیر سیستم می تواند تنظیمات اصلی سیستم را تغییر دهد. از جمله این تنظیمات می توان به تغییر پورت سیستم بر روی IIS، تغییر زمانبندی نگهداری لاگ ها در پایگاه داده، تغییر پایگاه داده و نیز انجام عملیات تهیه نسخه پشتیبان اشاره نمود.

  موضوع امنیت در بینا چگونه مورد توجه قرارگرفت است؟

  مسئله امنیت در سیستم های مانیتورینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وجود هر گونه حفره امنیتی در ساختار اینگونه نرم افزارها امنیت شبکه سرورها را با تهدیدی جدی روبرو می سازد. از آنجا که سیستمهای مانیتورینگ با سایر تجهیزات شبکه و سرورها در ارتباط هستند، بنابراین سوء استفاده از نواقص ساختاری این سیستم ها می تواند منجر به دسترسی افراد غیر مجاز به منابع شبکه و سرورها گردد. در طراحی و پیاده سازی سیستم مانیتورینگ بینا مسئله امنیت (Security) کنار مسئله سرعت عملکرد(performance) در کانون توجه قرار گرفته است. به طور کلی مدل امنیتی در سیستم بینا به دو بخش مجزا قابل تقسیم است:

  • امنیت ساختار نرم افزار بینا و چگونگی ذخیره سازی اطلاعات حساس در پایگاه داده.
  • امنیت ارتباط شبکه ای با استفاده از روش های استاندارد.

 • سوالات عمومی

  چه سازمانها و شرکت هایی به نرم افزار دانا نیاز دارند؟

  به طور کلی در همه شرکت ها و سازمان هایی که تعداد کاربران شبکه آنها بیش از 30 نفر می باشد، استفاده از نرم افزار های مدیریت فناوری اطلاعات موجب ارتقاء سطح خدمات، کاهش هزینه ها و افزایش رضایتمندی کاربران می شود. همچنین شرکت های ارائه دهنده خدمات IT نیز می توانند از دانا برای مدیریت چرخه کامل مدیریت پشتیبانی خود استفاده کنند.

  آیا نرم افزار دانا منطبق با ITIL است ؟

  بلی، در طراحی هر یک از زیر سیستم های نرم افزار دانا به توصیه های استاندارد ITIL دقیقا توجه شده است، برای مثال فرآیند مدیریت حوادث و مدیریت درخواست ها (Request and Incident Management) به طور کامل منطبق با رویه های پیشنهاد شده ITIL پیاده سازی شده است.

  آیا قبل از راه اندازی نرم افزار دانا لازم است فرآیند های منطبق بر ITIL در سازمان جاری باشد؟

  الزامی در این خصوص وجود ندارد، در واقع اگر سازمان از قبل برنامه ریزی ها و اقداماتی در خصوص بکارگیری روش های منطبق بر ITIL انجام داده باشد، استقرار  نرم افزار دانا در زمان کوتاه تر و با چالش های کمتری صورت خواهد گرفت. نکته قابل توجه این است که اسقرار یک سیستم مدیریتی استاندارد در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات مانند نرم افزار دانا موجب ارتقاء سطح عملیاتی واحد IT و نزدیک شدن به روش های استاندارد مانند ITIL خواهد شد. 

  نرم افزار دانا از چه زیر سیستم هایی تشکیل شده است ؟

  نرم افزار دانا دارای چند زیر سیستم یکپارچه به شرح زیر است که بر اساس نوع نسخه خریداری شده قابل استفاده خواهد بود:

  1. زیر سیستم Help Desk
  2. زیر سیستم پایگاه دانش (Knowledge Base)
  3. زیر سیستم  مدیریت دارایی ها (Asset Management)
  4. زیر سیستم مدیریت قراردادها (Contract Management)
  5. زیر سیستم مدیریت اعلان ها (Announcements)
  6. زیر سیستم انبار (IT Inventory Management)

  مدل قیمت گذاری نرم افزار جامع مدیریت خدمات فناوری اطلاعات دانا چگونه است ؟

  مدل تعیین قیمت در نرم افزار دانا بسیار انعطاف پذیر است و هر سازمان و شرکت بر اساس حجم کاری و نیاز های خود می تواند با قیمت مناسبی این محصول را تهیه نماید، برای دریافت قیمت محصول، کلیک کنید. به طور کلی عوامل تعیین کننده قیمت در نرم افزار دانا عبارتند از:

  1. تعداد کاربران
  2. تعداد کارشناسان
  3. تعداد دارایی ها

  تفاوت کاربر و کارشناس در نرم افزار دانا چیست؟

  منظور از کارشناس افراد شاغل در واحد فناوری اطلاعات و یا واحد پشتیبانی است که وظیفه ارائه خدمات به کاربران را بر عهده دارند. این افراد با ورود به سیستم می توانند درخواست های ثبت شده توسط کاربران و مشتریان را مشاهده کنند. منظور از کاربر، پرسنل شاغل در سایر واحد های سازمان و یا مشتریان است که با ورود به پورتال نرم افزار درخواست های خود را ثبت می کنند.

  منظور از دارایی چیست ؟

  منظور از دارایی، تجهیزاتی است که قصد دارید آنها را مدیریت کنید که به طور معمول شامل سرورها، کامپیوتر ها، سوئیچ ها، روتر ها، فایروال ها، پرینتر ها و سایر اجزا سخت افزاری تحت مدیریت واحد فناوری اطلاعات است.

  آیا امکان نصب نسخه آزمایشی نرم افزار دانا وجود دارد؟

   شما می توانید دمو آنلاین نرم افزار دانا را مشاهده و مورد ارزیابی قرار دهید . همچنین در صورت نیاز به خدمات آموزش میتوانید با شرکت دانا پرداز تماس حاصل فرمایید

  پشتیبانی نرم افزار دانا چگونه است ؟

  نرم افزار در یک سال اول دارای گارانتی است و در سال های آتی، مشتریان در صورت تمایل می توانند قرارداد پشتیبانی سالانه عقد نمایند، ارائه نسخ جدید نرم افزار برای مشتریانی که دوره گارانتی محصول را سپری می کنند و یا دارای قرارداد پشتیبانی معتبر می باشند، رایگان است.

  آیا داده های نرم افزار در دوره آزمایشی پس از خرید نرم افزار قابل نگه داری خواهد بود؟

  بلی، در صورتی که پس از دوره آزمایشی نرم افزار خریداری شود فقط لایسنس نرم افزار تغییر خواهد کرد و همه داده های وارد شده حفظ خواهد شد.

  نصب و راه اندازی نرم افزار چه اندازه زمان نیاز دارد؟

  نصب نرم افزار دانا ساده است و Setup Package نرم افزار همه پیش نیاز های لازم را نصب می کند. همچنین با توجه به راهنمای بسیار جامع و نیز طراحی کاربر پسند نرم افزار، استفاد از آن بسیار آسان و سریع خواهد بود.

  نسخه های جدید نرم افزار در چه بازه های زمانی ارائه می شود؟

  به طور معمول در هر فصل نسخه های به روز شده نرم افزار ارائه می شود، نسخه های جدید دارای امکانات جدید، ارتقاء قابلیت های قبلی و نیز رفع خطاهای شناسایی شده نرم افزار می باشد.

  پیش نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری برای نصب دانا چیست ؟

  آیا نرم افزار دانا تحت وب است؟

  بلی، برای استفاده از دانا نیاز به نصب نرم افزار بر روی سیستم ها نیست و افراد می توانند از مرورگر اینترنت مانند Google Chrome برای دسترسی به نرم افزار استفاده کنند.

  پایگاه داده نرم افزار چیست ؟

  پایگاه داده نرم افزار دانا، MS SQL Server 2008 است. در زمان نصب نرم افزار Setup Package به صورت خودکار نسخه Server Express Edition  SQL را نصب می کند، ولیکن برای بهره مندی از سرعت بهتر پیشنهاد می شود نسخه پایگاه داده را به SQL Server Enterprise Edition ارتقاء دهید.

  آیا امکان یکپارچگی با Active Directory وجود دارد ؟

  بلی، کاربران و کارشناسان می توانند با اکانت دامین وارد نرم افزار دانا شوند و به عبارتی نیاز به ایجاد اکانت برای هر کاربر به صورت مجزا در نرم افزار دانا وجود ندارد. این موضوع موجب آسان شدن استفاده نرم افزار در شبکه های بزرگ می گردد.

  چه سازمان ها و شرکت هایی از محصولات شرکت دانا پرداز استفاده می کنند ؟

  برای مشاهده فهرست مشتریان شرکت دانا پرداز، کلیک کنید.

  سوالات فنی

  1. تفاوت کاربر و کارشناس در نرم افزار دانا چیست ؟

  در نرم افزار دانا، افراد به دو نوع تقسیم می شوند:

  I. کاربر:  افرادی که درخواست کننده خدمات هستند. این افراد به طور معمول شامل کاربران شبکه و یا مشتریان شما هستند. در نرم افزار دانا کاربر می تواند به پورتال پشتیبانی دانا وارد شده و درخواست های خود را ثبت کند و یا وضعیت درخواست های خود را مشاهده کند. کاربران همچنین می توانند مطالب پایگاه دانش را مطالعه کنند.

  II. کارشناس: افرادی که مسئولیت رسیدگی به درخواست ها را بر عهده دارند. این افراد به طور معمول شامل کارشناسان واحد فناوری اطلاعات سازمان و یا کارشناسان بخش پشتیبانی شرکت شما هستند.

  2. کاربر یا کارشناس چه درخواست هایی را می تواند مشاهده کند ؟

  شما می توانید تعیین کنید که هر کاربر یا کارشناس چه درخواست هایی را می تواند مشاهده کند، برای این منظور در منوی راهبری سیستم وارد بخش "کاربران و کارشناسان" شوید و از طریق منوی سمت راست وارد صفحه کاربر یا کارشناس شوید و سپس کاربر یا کارشناس مورد نظر خود را انتخاب کنید، همانطور که ملاحظه خواهید کرد امکان تعیین سطح دسترسی به درخواست ها در اینجا وجود دارد، برای مثال در مورد یک کاربر میتوان موارد زیر را انتخاب کرد:

  I. مربوط به خود: فقط درخواست هایی که خود کاربر آنها را ثبت کرده است.

  II. مربوط به گروه های کاربری عضو: شامل درخواست هایی که خود کاربر و یا سایر کاربرانی که در گروه های مشترک با کاربر قرار دارند آنها را ثبت کرده اند.

  III. مربوط به شرکت خود: شامل درخواست هایی که خود کاربر و یا سایر کاربرانی که در شرکت کاربر قرار دارند آنها را ثبت کرده اند.

  IV. مربوط به دپارتمان خود: شامل درخواست هایی که خود کاربر و یا سایر کاربرانی که در دپارتمان کاربر قرار دارند آنها را ثبت کرده اند.

  3. آیا کاربران می توانند وضعیت درخواست های خود را مشاهده کنند ؟

  بلی، کاربران پس از ورود به میز کار دانا می توانند فهرستی از درخواست های ثبت شده خود و وضعیت هر یک را مشاهده کنند. کاربران می توانند علاوه بر فرم فهرست درخواست ها ،از داشبورد دانا برای مشاهده وضعیت درخواست های خود در قالب انواع نمودارهای آماری استفاده کنند.

  4. به چه روش هایی امکان ثبت درخواست وجود دارد ؟

  در میز کار دانا یک درخواست می تواند به روش های مختلفی ثبت شود:

  1. توسط خود کاربران با ورود به نرم افزار دانا و کلیک روی دکمه ثبت درخواست جدید.
  2. توسط کارشناسان از طرف کاربر.
  3. به صورت خودکار از طریق ایمیل.
  4. به صورت خودکار از طریق نرم افزار مانیتورینگ شبکه و دیتاسنتر بینا.
  5. امکان ثبت درخواست توسط کارشناس

  5. برای ثبت درخواست به روش ایمیل چه تنظیماتی باید صورت پذیرد؟

  برای ثبت درخواست به طریق ایمیل ابتدا لازم است تنظیمات ایمیل سرور در سیستم صورت پذیرد، برای این منظور در منوی راهبری گزینه"تنظیمات سیستم"  را انتخاب کنید و سپس وارد صفحه "تنظیمات ایمیل" شوید. سپس در بخش راهبری سیستم و در بخش اطلاعات پایه درخواست وارد صفحه "قواعد درخواست" شده و گزینه "ایجاد درخواست به صورت خودکار برای ایمیل های ورودی" را فعال کنید.

  پیشنهاد می شود یک اکانت ایمیل برای ارتباط با واحد فناوری اطلاعات یا پشتیبانی ایجاد نمایید مانند (support@domain.com) و به صورت خاص از آن برای دریافت درخواست از کاربران و مشتریان استفاده کنید.

  6. آیا همه ایمیل های دریافتی تبدیل به درخواست می شود؟

  خیر، دانا پس از دریافت ایمیل آنها را پردازش کرده و چنانچه آدرس ارسال کننده ایمیل قبلا برای یک کاربر در سیستم تعریف شده باشد و نیز در موضوع ایمیل شماره درخواست وجود نداشته باشد، آن ایمیل را به درخواست تبدیل می کند، بنابراین اگر آدرس فرستنده ایمیل قبلا در سیستم تعریف نشده باشد ایمیل به درخواست تبدیل نمی شود.

  7. نحوه ایجاد ارتباط بین ایمیل های دریافتی و درخواست ها در نرم افزار چگونه است؟

  اگر در قسمت سابجکت ایمیل های دریافتی عبارت  (#1#RequestNumber #) وجود داشته باشد، دانا آن ایمیل را به درخواست مربوطه که شماره آن مشخص شده است ارتباط می دهد، لذا وقتی درخواست را باز می کنید در بخش پیغام ها می توانید فهرستی از ایمیل های ارسالی و دریافتی در مورد آن درخواست را مشاهده کنید.

  8. آیا امکان مشاهده ایمیل ها و پیامک های دریافت شده وجود دارد؟

  بلی، برای این منظور در منوی درخواست ها وارد زیر منوی "فهرست پیغام ها" شوید.

  9. آیا امکان ثبت فعالیت های انجام شده برای یک درخواست وجود دارد ؟

  بلی، شما میتوانید فعالیت های انجام شده برای هر درخواست را به همراه هزینه و مدت زمان هر فعالیت در دانا ثبت نمایید. برای این منظور درخواست مورد نظر را باز کرده و روی دکمه "درج فعالیت" کلیک کنید، برای مشاهده فهرست فعالیت های هر درخواست سمت راست فرم درخواست روی لینک "فعالیت" کلیک کنید.

  10. چگونه می توان نحوه انجام درخواست یا رفع مشکلات را برای مراجعات آتی مستند نمود؟

  شما می توانید از امکان درج راه حل برای درخواست استفاده کنید، برای این کار در فرم درخواست روی دکمه "درج راه حل" کلیک کنید. راه حل یک درخواست می تواند شامل توضیحات فنی در خصوص نحوه انجام درخواست باشد. شما می توانید راه حل ها را در پایگاه دانش نیز ثبت کنید.

  11. برخی از درخواست ها قبل از انجام نیاز به تایید دارد، برای این درخواست ها چه باید کرد ؟

  در نرم افزار دانا برای درخواست هایی که نیاز به تایید دارند، می توانید یک یا چند تاییدیه ثبت کنید، برای ثبت تاییدیه در فرم درخواست روی دکمه "درج تاییدیه" کلیک کنید، فردی که در فرم تاییدیه به عنوان تایید کننده انتخاب کرده اید، هنگام ورود به سیستم در پنل تاییدیه ها فهرستی از تاییدیه ها را مشاهده خواهد کرد.

  12. چگونه می توانم فهرستی از تاییدیه هایی که منتظر تایید من هستند را ببینم ؟

  به دو روش می توان فهرست تاییدیه ها را مشاهده کرد، روش اول استفاده از پنل "تاییدیه ها" در داشبورد است.این پنل به صورت خودکار به روز رسانی می شود و تاییدیه های جدید را به شما نمایش می دهد. در تنظیمات این پنل می توانید مشخص کنید که فقط تاییدیه هایی که وضعیت "منتظر تایید" هستند نمایش داده شود.

  روش دیگر وارد شدن به صفحه فهرست تاییدیه ها است که لینک آن در منوی دسترسی سریع قرار دارد.

  13. آیا امکان ثبت امتیاز برای درخواست ها توسط کاربر ثبت کننده وجود دارد ؟

  بلی، در فرم درخواست با کلیک روی گزینه ثبت امتیاز می توانید به هر درخواست امتیاز دهید و نیز انتقاد و پیشنهاد خود را نیز وارد کنید، همچنین در بخش راهبری سیستم و در صفحه قواعد درخواست می توان تعیین کرد که در زمان بستن یک درخواست پنجره ثبت امتیاز به صورت خودکار باز شود.

  14. آیا امکان مشاهده تاریخچه تغییرات درخواست وجود دارد ؟

  بلی، در نرم افزار دانا همه تغییرات یک درخواست در تاریخچه آن ذخیره می شود. برای مشاهده تاریخچه تغییرات درخواست در قسمت سمت راست فرم درخواست روی لینک تاریخچه کلیک کنید.

  15. آیا می توان فرم درخواست را به شکل دلخواه تغییر داد ؟

  بلی،  شما می توانید برای انواع درخواست های پر تکرار که به صورت روزمره با آنها روبرو می شوید فرم درخواست دلخواه خود را ایجاد کنید، برای مثال یک فرم درخواست مخصوص درخواست کارتریج ایجاد کنید، و یا فرمی جهت درخواست دسترسی به اینترنت ایجاد نمایید، در این صورت وقتی کاربران وارد نرم افزار دانا می شوند در قسمت سمت راست منوی اصلی سیستم فهرستی از خدمات قابل ارائه را مشاهده خواهند کرد و با کلیک روی هر خدمت فرم مربوطه نمایش داده خواهد شد. برای انجام این کار در منوی راهبری سیستم گزینه" اطلاعات پایه درخواست" را انتخاب کرده و سپس از منوی سمت راست وارد صفحه "مدیریت الگوهای درخواست" شوید.

  16. در فرم فهرست درخواست ها منظور از نما چیست و چه کاربردی دارد ؟

  با استفاده از نما ها می توان تعیین کرد که در فهرست درخواست ها چه ستون هایی و نیز چه درخواست هایی نمایش داده شود. نرم افزار دانا دارای چندین نمای پیش فرض است مانند نمای "همه درخواست ها" و یا نمای "درخواست های باز من" که با انتخاب هر یک، فهرست مربوطه نمایش داده می شود.

  شما می توانید طبق نیاز خود نما های مختلفی را تعریف کنید تا با انتخاب آن نما فهرستی از درخواست های مورد نظر شما نمایش داده شود، برای مثال نمایی با عنوان "درخواست های مهم" ایجاد کنید و پس از انتخاب ستون های مورد نیاز در فهرست مربوطه، در بخش فیلتر نما تعیین کنید که فقط درخواست هایی که اولویت بسیار بالا دارند در این نما نمایش داده شوند.

  ایجاد نما های مناسب موجب دسترسی آسان به درخواست ها بدون نیاز به جستجوی مجدد خواهد شد.

  17. تفاوت نما هایی عمومی و خصوصی چیست ؟

  نما های خصوصی فقط به فردی که آن را ایجاد کرده است نمایش داده می شود و لیکن نمای عمومی می تواند توسط سایر کاربران یا کارشناسان (طبق تنظیمات نما) قابل مشاهده باشد. کارشناسان می تواند نمای عمومی ایجاد کنند ولیکن کاربران فقط می توانند نمای خصوصی ایجاد کنند.

  18. منظور از الگوی درخواست چیست، چگونه می توان یک الگوی جدید تعریف کرد؟

  از الگوهای درخواست برای تغییر فرم درخواست و نیز معرفی خدمات قابل ارائه استفاده می شود. هر الگوی درخواست دارای یک عنوان است که بهتر است نشان دهنده خدمت مورد نظر باشد، برای مثال "درخواست کارتریج جدید" یا "درخواست خرید ترافیک اینترنت". در هر الگو می توان فیلد های مورد نیاز را اضافه کرد و مقدار پیش فرض و نیز اجباری بودن یا نبودن آن فیلد را نیز تعیین کرد. به این ترتیب کاربر لازم است فقط فیلد های مورد نیاز را وارد کند و سایر فیلد های درخواست به کاربر نمایش داده نمی شود. برای تعریف الگوی جدید در منوی راهبری سیستم گزینه" اطلاعات پایه درخواست" را انتخاب کرده و سپس از منوی سمت راست وارد صفحه "مدیریت الگوهای درخواست" شوید.

  19. کاربران چگونه فهرستی از خدمات قابل ارائه را مشاهده می کنند؟

  کاربران هنگام ورود به سیستم در سمت راست منوی اصلی سیستم گزینه ای به نام فهرست خدمات را مشاهده خواهند کرد که در واقع همان فهرست الگوهای درخواست است. به این روش مشتریان و کاربران  با خدمات قابل ارائه شما آشنا خواهند شد.

  20. چگونه می توان فیلد های اجباری درخواست را تعیین کرد؟

  به صورت پیش فرض فقط وارد کردن دو فیلد عنوان و درخواست کننده برای ثبت یک درخواست جدید اجباری است، برای تعیین فیلد های اجباری هنگام ثبت درخواست می توانید از الگوهای درخواست استفاده کنید و علاوه بر تعیین اجباری بودن فیلد ها، مقدار پیش فرض هر فیلد را نیز تعیین کنید.

  شما همچنین در بخش راهبری سیستم و در صفحه "قواعد درخواست" می توانید تعیین کنید که کدام فیلد ها برای تغییر وضعیت درخواست به "انجام شده" و "بسته" اجباری است.

  21. منظور از اعلان چیست و چه کاربردی دارد ؟

  با استفاده از اعلان ها می توان اخبار و اطلاعیه های مورد نیاز را به کاربران یا کارشناسان اطلاع داد. اعلان ها می تواند هنگام ورود افراد به سیستم به صورت popup نمایش داده شود. امکان الصاق فایل به اعلان ها نیز وجود دارد.

  22. چگونه می توانم فهرستی از آخرین اعلان ها را مشاهده کنم ؟

  اعلان ها به چند روش نمایش داده می شود، روش اول استفاده از پنل "اعلان ها" در داشبورد است. این پنل به صورت خودکار به روز رسانی می شود و فهرستی از اعلان ها را به شما نمایش می دهد. روش دیگر وارد شدن به فهرست اعلان ها است که لینک آن در منوی اعلان ها قرار دارد.

  در زمان ثبت اعلان جدید می توانید تعیین کنید که اعلان به صورت popup هنگام ورود کاربران و کارشناسان به سیستم نمایش داده شود.

  23. پایگاه دانش نرم افزار دانا چه کاربردی دارد ؟

  پایگاه دانش یک زیر سیستم قدرتمند برای مستند سازی اطلاعات فنی، متمرکز سازی اسناد آموزشی و نیز دستورالعمل های اجرایی است، با استفاده از این زیر سیستم، واحد فناوری اطلاعات و یا واحد پشتیبانی سازمان می تواند همه اطلاعات مهم و مورد نیاز خود را به صورت متمرکز  نگهداری کند.

  24. چگونه می توانم فهرستی از آخرین مطالب پایگاه دانش را مشاهده کنم ؟

  روش پیشنهادی برای مشاهده مطالب پایگاه دانش استفاده از پنل "پایگاه دانش" در داشبورد است، این پنل به صورت خودکار به روز رسانی می شود و فهرستی از آخرین مطالب را به شما نمایش می دهد. روش دیگر وارد شدن به فهرست پایگاه دانش است که لینک آن در منوی "پایگاه دانش" قرار دارد.

  25. مکانیسم مدیریت گردش کار (Workflow Engine) چه فایده ای دارد و چگونه کار می کند؟

  مکانیسم مدیریت گردش کار (Workflow Engine) روشی پیشرفته برای اتوماسیون روال های روزمره در مدیریت درخواست ها است، شما می توانید با تعریف قواعد گردش کار، بسیاری از امور معمول را به نرم افزار بسپارید، برای مثال می توانید قاعده ای تعریف کنید که همه درخواست های مربوط به سخت افزار به صورت خودکار به کارشناس بخش سخت افزار تخصیص داده شود و یا قاعده ای تعریف کنید تا در صورت ثبت درخواست توسط برخی از مشتریان و کاربران مهم، نرم افزار با ارسال ایمیل شما را از این موضوع با خبر سازد.

  در واقع تعریف ساده قواعد گرش کار برای نرم افزار این است: اگر درخواست دارای شرایط و مشخصات مورد نظر من بود، به صورت خودکار عملیات های مورد تعریف شده را بر روی آن درخواست انجام بده!

  برای تعریف قواعد گردش کار در بخش راهبری سیستم وارد صفحه "عملیات گردش کار" شوید.

  26. آیا امکان آگاه سازی خودکار کارشناس در صورت تخصیص درخواست به او وجود دارد ؟

  بلی، در نرم افزار دانا مکانیسمی با عنوان آگاه سازی خودکار وجود دارد که با استفاده از آن می توان تعیین کرد که کاربر درخواست کننده و یا کارشناس یک درخواست به روش های مختلفی از ثبت یا تغییرات درخواست آگاه شوند. دانا می تواند با ارسال ایمیل یا SMS و یا ارسال پیغام بر روی کامپیوتر ها به صورت popup، افراد را از تغییرات درخواست با خبر سازد. برای مثال ارسال SMS به کارشناس وقتی درخواست جدیدی به او تخصیص داده می شود و یا ارسال ایمیل به کاربر درخواست کننده وقتی وضعیت درخواست تغییر می کند.

  برای فعال سازی مکانیسم آگاه سازی خودکار به بخش راهبری سیستم مراجعه کنید.

  27. آیا امکان آگاه سازی خودکار کاربر در صورت انجام شدن درخواست او وجود دارد؟

  بلی، با استفاده از قواعد آگاه سازی خودکار می توان تعیین کرد که در زمان تغییر وضعیت درخواست، یک پیغام از نوع ایمیل یا SMS به کاربر مربوطه ارسال گردد.

  28. آیا امکان ارسال SMS در خصوص درخواست ها وجود دارد ؟

  بلی، در فرم درخواست دکمه ای با عنوان ارسال پیامک وجود دارد که با کلیک روی آن می توان به فرد مورد نظر پیامک ارسال کرد.

  29. نحوه کنترل سطح دسترسی افراد چگونه است؟

  در بخش راهبری سیستم و در صفحه مدیریت مجوز ها می توانید سطح دسترسی کاربران و کارشناسان به بخش های مختلف سیستم را مشخص کنید.

  30. آیا امکان یکپارچگی با اکتیو دایرکتوری وجود دارد ؟

  بلی، کاربران و کارشناسان نرم افزار دانا می توانند برای ورود به سیستم از روش Authentication Directory Active استفاده کنند، که این امر در سازمان های بزرگ می تواند بسیار مفید باشد. برای این منظور در منوی راهبری سیستم گزینه "کاربران و کارشناسان" را انتخاب کرده و سپس از منوی سمت راست وارد صفحه "یکپارچگی با اکتیو دایرکتوری" شوید.

  31. آیا امکان تعریف کاربران از Directory Active به صورت کلی وجود دارد؟

  بلی، شما می توانید به آسانی و به صورت یکباره همه کاربران مورد نظر خود را در نرم افزار دانا Import کنید. برای این منظور در منوی راهبری سیستم گزینه "کاربران و کارشناسان" را انتخاب کرده و سپس از منوی سمت راست وارد صفحه "یکپارچگی با اکتیو دایرکتوری" شوید و روی دکمه Import کلیک کنید.

 • سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی بینا چیست؟

  سیستم مانیتورینگ و کنترل شرایط محیطی بینا راهکاری پیشرفته برای نظارت یکپارچه شرایط محیطی دیتاسنتر و اتاق سرور می باشد. این راهکار جامع از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است که شامل نرم افزار مانیتورینگ بینا و سنسور های تحت شبکه می باشد. با استفاده از این سیستم شما می توانید پارامتر های اصلی شرایط محیطی مانند دما، رطوبت، حریق (دود)، تردد و باز و بسته شدن درب رک ها و سایر پارامترهای محیطی را در دیتا سنتر و اتاق سرور خود تحت مانیتورینگ قرار دهید.

  نحوه اتصال سنسور ها به شبکه چگونه است؟

  سنسورهای بینا دارای پورت شبکه (RJ45) و نیز منبع تغذیه POE بوده و به آسانی به شبکه متصل می شوند.

  آیا سنسورها از پروتکل SNMP پشتیبانی می کنند؟

  بله، همه سنسور هایی که توسط شرکت داناپرداز ارائه می شود از پروتکل SNMP پشتیبانی می کنند.

  آیا امکان مشاهده درجه دما و رطوبت به صورت زنده وجود دارد؟

  بله، با استفاده از نرم افزار مانیتورینگ بینا شما می توانید به آسانی درجه دما و رطوبت را در همه بخش های دیتا سنتر و یا اتاق سرور به صورت زنده مشاهده کنید. نرم افزار بینا دارای داشبورد مانیتورینگ بسیار پیشرفته ای می باشد و بسیاری از مشتریان، این داشبورد را بر روی نمایشگرهای LCD بزرگ در مرکز NOC خود مشاهده می کنند.

  آیا امکان تعریف محدوده مجاز دما و رطوبت وجود دارد؟

  بله، شما می توانید محدوده مجاز درجه دما و رطوبت را در نرم افزار بینا برای هر حسگر تعیین کنید؛ در این صورت چنانچه شرایط محیطی از محدوده تعیین شده خارج شود، سیستم بینا به صورت بلادرنگ با ارسال انواع اخطار شما را از موضوع با خبر می سازد.

  روش های ارسال اخطار در سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی بینابه چه شکل است؟

  نرم افزار بینا به صورت 24 ساعته شرایط محیطی را پایش کرده و در صورت بروز شرایط نامطلوب به صورت بلادرنگ افراد را از موضوع باخبر می سازد. اخطاردهی در بینا به روش های زیر صورت می پذیرد:

  • ارسال پیامک (SMS)
  • ارسال ایمیل(E-Mail)
  • ارسال پیغام بر روی کامپیوتر مسئولان و کارشناسان با استفاده از ابزار نمایشگر اخطار بینا
  • آژیر تحت شبکه (Alarm Light) – اعلام وضعیت اضطراری به صورت صوتی و نوری

  آیا اخطارها مستقیماً توسط سنسور ارسال می شود یا توسط نرم افزار بینا؟

  ارسال اخطارها توسط نرم افزار بینا صورت می پذیرد. در واقع تمام عملیات مانیتورینگ، ارسال اخطار، مشاهده گزارش ها، عملیات بازیابی خودکار و تنظیمات در نرم افزار بینا صورت گرفته و سنسورها تنها وظیفه سنجش شرایط را بر عهده دارند.

  منظور از عملیات بازیابی خودکار چیست؟

  نرم افراز بینا دارای مکانیسم های پیشرفته ای برای راه اندازی خودکار تجهیزات تهویه مطبوع پشتیبان، برای جلوگیری از بروز خسارت در سرورها و تجهیزات شبکه می باشد. با استفاده از رله های برق (Actuators)تحت شبکه، بینا می تواند در صورت تداوم وضعیت نامطلوب کولرها یا فن های پشتیبان را روشن کند و یا با ارسال فرامین تحت شبکه با پروتکل WMI، سرورها را خاموش کند.

  پشتیبانی و گارانتی سیستم چگونه است؟

  شرکت داناپرداز با برخورداری از تیم پشتیبانی مجرب که متشکل از کارشناسان با تجربه می باشد تلاش می کند تا با ارائه خدمات شایسته به مشتریان گرامی از حسن انتخاب آنها قدردانی نماید. سیستم دارای یک سال خدمات پشتیبانی رایگان بوده که شامل رفع مشکلات احتمالی، ارتقاء نرم افزار و آموزش می باشد. همچنین همه کنترلرها دارای یک سال گارانتی تعویض می باشند.

  آیا امکان استفاده از سایر سنسورهای شرایط محیطی در بیناوجود دارد؟

  بله؛ نرم افزار مانیتورینگ بینا می تواند با تمامی سنسور های شرایط محیطی که از پروتکل SNMP پشتیبانی می کنند، ارتباط بر قرار کند. بنابراین اگر درحال حاضر سنسورهایی که از SNMP پشتیبانی می کنند در اختیار دارید می توانید از همه امکانات مانیتورینگ سیستم بینا بهرمند شوید، شرکت داناپرداز همچنین خود سنسورهای تحت شبکه ارائه می دهد که دارای قیمت و عملکرد مناسبی می باشند.

  برای مانیتورینگ دما و رطوبت در اتاق سرور یا دیتا سنترکدام سنسور را پیشنهاد می کنید؟

  شرکت دانا پرداز انواعی از سنسور های تولید داخل (ایرانی) را برای مانیتورینگ شرایط محیطی ارائه می دهد. سنسورهای مدل ITHS-4 گزینه مناسبی برای مانیتورینگ درجه دما و رطوبت می باشند. این سنسورها دارای پورت RJ45 بوده به آسانی به شبکه متصل می شوند، دارای منبع تغذیه POE می باشند و از پروتکل SNMP نیز پشتیبانی می کنند. این سنسور ها دارای قابلیت اتصال 4 حسگر دما و رطوبت می باشند و می توانند فضایی تا 100 متر مربع را تحت پوشش قرار دهند.

  برای مانیتورینگ سایر پارامتر های محیطی مانند دود و تردد کدام سنسور را پیشنهاد می کنید؟

  سنسور های مدل ITHS-PRO علاوه بر امکان مانیتورینگ دما و رطوبت، امکان مانیتورینگ دود، تردد و باز و بسته بودن درب رک ها را نیز مهیا می سازد. این سنسورها دارای پورت RJ45 بوده به آسانی به شبکه متصل می شوند، دارای منبع تغذیه POE می باشند و از پروتکل SNMP نیز پشتیبانی می کنند.

  بهترین مکان برای نصب سنسورهای دما در دیتا سنتر یا اتاق سرور کجاست؟

  اشتباهی که معمولا صورت می پذیرد این است که به مانیتورینگ درجه دما در فضای دیتا سنتر یا اتاق سرور اکتفا کنیم، در صورتی که مانیتورینگ صحیح دما باید برای هر یک از رک ها (Rack) صورت پذیرد. ما پیشنهاد می کنیم درجه دما را برای هر رک و در دو نقطه نظارت کنید: در قسمت پایین جلوی رک، از این قسمت هوای سرد وارد رک می شود و در قسمت بالای جلوی رک، برای اطمینان از اینکه هوای سرد به قسمت های بالای رک می رسد.

  دمای مطلوب در رک ها چه میزان باید باشد؟

  درجه دما در رک باید بین 18 الی 27 درجه سانتیگراد باشد و ما پیشنهاد می کنیم کولر ها را طوری تنظیم کنید که همیشه دما بین 18 الی 24 درجه باشد. فراموش نکنید در صورت از کار افتادن کولرها تنها 6 دقیقه طول می کشد که دما از 30 درجه سانتیگراد تجاوز کند!

  بهترین مکان برای نصب سنسورهای رطوبت در دیتا سنتر یا اتاق سرور کجاست؟

  بهترین مکان برای نصب سنسور های رطوبت در مرکز دیتا سنتر است و نیاز نیست رطوبت را در رک ها اندازه گیری کنید و تنها مانیتورینگ رطوبت در فضای اتاق سرور یا دیتا سنتر کافیست. دقت کنید محل نصب سنسور رطوبت نزدیک به کولر و یا در معرض جریان های تند نباشد.

  میزان رطوبت در دیتا سنتر یا اتاق سرور چه میزان باید باشد؟

  میزان رطوبت در دیتا سنتر و اتاق سرور به طور مطلوب باید بین 40% الی60% باشد، رطوبت پایین موجب ایجاد الکتریسیته ساکن و رطوبت زیاد موجب زنگ زدگی تجهیزات می شود.

 • درباره ما تماس با ما درخواست همکاری
  اخبار داناپرداز مشتریان ما منابع فنی
  سمینار رایگان
   
 • سمینار معرفی راه کار جامع مدیریت IT آرکا

  سمینار معرفی راه کار جامع نرم افزاری مدیریت IT آرکا، به صورت رایگان و هر دو هفته یکبار در محل شرکت دانا پرداز برگزار می گردد. در این سمینار که به مدت 4 ساعت و با پذیرایی صبحانه برگزار می شود، نیاز های اساسی واحد فناوری اطلاعات در سازمان مرور شده و راه کار های مرتبط در نرم افزار مانیتورینگ شبکه و دیتا سنتر بینا، نرم افزار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات دانا و همچنین نرم افزار مدیریت اکتیو دایرکتوری برنا معرفی می گردد.

   
    تغییر
  دوباره امتحان کنید.
ayande.jpgdarya-navardi.jpgeghtesad-novin.jpgfolad-khozestan.jpggoldiran.jpggorgan.jpgirna.jpgmarkazi.jpgmaskan.jpgnosazi.jpgpasargad.jpgpetroshimi.jpgrefah.jpgrightel.jpgsarmayeh.jpgsepah.jpgshoraye-ali.jpgtejarat.jpg
opportunity job