معرفی دیاگرام شبکه در بینا

 

سیستم جامع مانیتورینگ شبکه و دیتا سنتر بینا دارای قابلیتی بسیار کاربردی و جذاب به نام دیاگرام شبکه است که با استفاد از آن می توانید بدون نیاز به ابزار جانبی ، دیاگرام شبکه و دیتا سنتر خود را طراحی کنید. استفاده از دیاگرام شبکه در بینا بسیار ساده است، ابتدا لازم است مجموعه ای از آیکون های مورد نظر خود را با استفاده از موس بر روی صفحه نمایش قرار دهید و سپس هر یک از اشکال (آیکون ها) را به مانیتور واقعی مربوط به آن دستگاه لینک کنید! در این صورت بینا وضعیت اجزاء شبکه را در قالب دیاگرام و به صورت زنده به شما نمایش می دهد.

اسلاید تصاویر صفحه دیاگرام بینا

 

دیاگرام شبکه در بینا دارای امکانات زیادی است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

عدم نیاز به ابزار جانبی:

برای طراحی و مشاهده دیاگرام شبکه در بینا نیاز به ابزار جانبی ندارید و همه این کارها تحت وب صورت می پذیرد.

 

danapardaz.net site bina 2  

امکان مشاهده پهنای باند لینک ها:

شما می توانید لینک ارتباطی بین اجزاء شبکه و دیتا سنتر به یکدیگر را ترسیم کنید، برای مثال ممکن است بخواهید یک سرور را به سوئیچ متصل کنید، در این صورت هنگام تعریف لینک، نام اینترفیس مربوطه بر روی سوئیچ را از شما پرسیده شده و شما می توانید تعیین کنید که میزان واقعی ترافیک در حال تبادل در کنار لینک در دیاگرام نمایش داده شود.

 

نمایش وضعیت اجزاء به صورت رنگی:

دیاگرام شبکه بینا به صورت پیش فرض هر 30 ثانیه یکبار به روز شده و وضعیت اجزاء شبکه و دیتا سنتر را با استفاده از علائم رنگی به شما نمایش می دهد.

 

امکان نمایش دیاگرام های چند لایه:

شما می توانید دیاگرام ها را به صورت تودرتو طراحی کنید، برای مثال در دیاگرام اصلی وضعیت شبکه در سطح کشور نمایش داده می شود ، و شما مشاهده می کنید که وضعیت در استان فارس به حالت هشدار درآمده است، در این زمان با دوبار کلیک بر روی استان فارس می توانید وارد دیاگرام شبکه آن استان بشوید. در بینا محدودیتی برای تعداد لایه های دیاگرام وجود ندارد.

  Diagram1

 

 

diagram  

امکان دسترسی به گزارش هر مانیتور از طریق دیاگرام:

در دیاگرام شبکه با دوبار کلیک بر روی نام هر مانیتور به آسانی به اطلاعات جامع و لحظه ای از آن دستگاه دسترسی خواهید داشت.

 

 

"همه آن چه که به آن نیاز دارید..."