نرم افزار help desk دانا چیست ؟

لوگوی نرم افزار help desk دانا

نرم افزار دانـا یک راهکار جامع برای مدیریت و اتوماسیون فرآیندها و امور جاری واحد فناوری اطلاعات در سازمان ها می باشد. این سیستم مبتنی بر استاندارد ITIL بوده و امکانات مورد نیاز مدیران و کارشناسان IT را جهت ارتقاء کیفیت خدمات و افزایش بهره وری فراهم می سازد. نرم افزار Help Desk ایرانی دانا دارای زیر سیستم های متعددی مانند زیر سیستم Help Desk و مدیریت دارائی ها (Asset Management) برای پوشش نیاز های ضروری واحد فناوری اطلاعات است.

دریافت کاتالوگ محصولدر خواست قیمت

مدیریت درخواست دانا

مدیریت درخواست ها (help desk)

زیر سیستم Help Desk دانا با توجه به استاندارد ITIL و بکارگیری بهترین روش ها، شما را در پیاده سازی  فرآیند های صحیح در جهت رسیدگی به موقع و با کیفیت به درخواست ها و رویداد ها یاری می رساند و مدیران واحد فناوری اطلاعات در سازمانها به آسانی و در هر لحظه می توانند وضعیت و کیفیت رسیدگی به درخواست ها و رویداد ها را مشاهده کرده و از ارائه خدمات سطح بالا به کاربران و مشتریان اطمینان حاصل کنند.

اطلاعات بیشتر

یکپارچه سازی

یکپارچه سازی کانال های دریافت درخواست

نرم افزار Help Desk دانا کانال های ارتباطی شما با کاربران و یا مشتریان را یکپارچه می سازد،  و در نتیجه کاربران می توانند به آسانی و به روش دلخواه مانند ایمیل، پیامک یا پورتال،درخواست های خود را به واحد فناوری اطلاعات اعلام کنند. یکپارچه سازی کانال های دریافت درخواست موجب نظم بخشی به فرایند مدیریت خدمات و همچنین تسهیل دسترسی کاربران و مشتریان به واحد فناوری اطلاعات یا واحد پشتیبانی می گردد.

اطلاعات بیشتر

مدیریت دارایی

مدیریت دارائی ها (Asset Management)

زیر سیستم مدیریت دارایی ها (IT Asset Management System) یک راهکار پیشرفته برای مدیریت اجزاء سخت افزاری واحد فناوری اطلاعات است. این زیر سیستم فهرستی کامل از همه تجهیزات سخت افزاری، کامپیوترها و سرورهای شبکه را در اختیار شما قرار خواهد داد. زیر سیستم مدیریت دارایی ها با زیر سیستم Help Desk نرم افزار دانا یکپارچه می باشد، لذا به آسانی با کلیک روی نام هر دارایی سوابق درخواست ها و مشکلات ثبت شده آن دارایی قابل مشاهده خواهد بود.

اطلاعات بیشتر

خدمات

معرفی خدمات قابل ارائه (Service Catalog)

شما می توانید فهرستی از خدمات قابل ارائه را در نرم افزار ایجاد کرده و در معرض دید کاربران قرار دهید  و همچنین برای هر یک از این خدمات یک فرم درخواست ویژه ایجاد کنید و فیلدها و مقادیر پیش فرض فرم را تعریف کنید. لذا هر کاربر با ورود به پورتال کاربران مانند منوی یک رستوران! می تواند فهرستی از خدمات را ببیند و با کلیک روی خدمت مورد نظر، درخواست خود را ثبت کند، برای مثال یک خدمت به نام "درخواست کارتریج" ایجاد کنید تا کاربران با کلیک روی آن به آسانی درخواست خود را ثبت کنند!

اطلاعات بیشتر

گردش کار

مدیریت قواعد گردش کار (Business Rules)

دانا دارای یک موتور قدرتمند مدیریت گردش کار (Workflow Engine) است، با استفاده از این مکانیسم، نرم افزار help desk می تواند بسیاری از مراحل رسیدگی به درخواست ها و رویداد ها را به صورت اتوماتیک و طبق تعاریف شما انجام دهد که این موضوع موجب افزایش دقت و سرعت و صرفه جویی در زمان کارشناسان می گردد. در دانا شما می توانید برای بسیاری از روال های خود، قواعد گردش کار تعریف کنید، برای مثال تخصیص خودکار درخواست به کارشناس مربوطه!

اطلاعات بیشتر

آگاه سازی

آگاه سازی خودکار (Notifications)

با استفاده از مکانسیم اگاه سازی خودکار (Automatic Notifications) به صورت بلادرنگ از رخداد ها با خبر خواهید شد. نرم افزار Help Desk ایرانی دانا با ارسال خودکار پیغام به روش های مختلف مانند پیامک و ایمیل، کارشناسان و کاربران را از ثبت درخواست های جدید و یا تغییر وضعیت درخواست ها آگاه می سازد. این امکان به طوری قابل توجه حجم تماس های پیگیری کاربران را کاهش می دهد.

اطلاعات بیشتر

پایگاه دانش

پایگاه دانش (Knowledge Base)

پایگاه دانش دانا، یک زیر سیستم قدرتمند برای مستند سازی اطلاعات فنی، متمرکز سازی اسناد آموزشی و نیز دستورالعمل های اجرایی است، با استفاده از این زیر سیستم، واحد فناوری اطلاعات و یا واحد پشتیبانی سازمان می تواند همه اطلاعات مهم و مورد نیاز خود را به صورت متمرکز  نگه داری کند. قابلیت طبقه بندی و جستجوی سریع مطالب و نیز ارائه دسترسی به کاربران موجب کارایی بالای این سیستم شده است

اطلاعات بیشتر

پورتال

پورتال کاربران

کاربران با ورود به پورتال دانا می توانند به آسانی  درخواست ها و مشکلات خود را ثبت کنند و یا وضعیت درخواست های قبلی خود را مشاهده کنند. کاربران همچنین می توانند مطالب پایگاه دانش (Knowledge Base) را مطالعه نمایند و راه حل مشکل خود را پیدا کنند. شما می توانید اطلاعیه ها و اخبار مورد نظر خود را در قالب اعلان در سیستم وارد کنید تا کاربران پس از ورود به سیستم به صورت popup آنها را مشاهده کنند.

اطلاعات بیشتر

Active Directory

یکپارچگی با Active Directory

امکان ایجاد ارتباط بین نرم افزار help desk دانا با اکتیودایرکتوری جهت تصدیق هویت کاربران (Authentication) موجب تسهیل دسترسی به پورتال کاربران می گردد. به این روش دیگر نیازی به تعریف اکانت برای کاربران ندارید و هر کاربر می تواند به آسانی با استفاده از نام کاربری و رمز عبور دامین وارد سیستم شود. 

اطلاعات بیشتر

مدیریت توافقنامه سطح خدمات

مدیریت توافقنامه سطح خدمات (SLA Management)

نرم افزار Help Desk دانا در صورتی که زمان انجام یک درخواست به  زمان مجاز تعیین شده در SLA نزدیک شود با ارسال اخطار شما را از موضوع با خبر خواهد ساخت. علاوه بر آن با تغییر رنگ درخواست و نمایش در پنل های مربوطه این درخواست ها را متمایز می سازد.

اطلاعات بیشتر

یکپارچگی با بینا

یکپارچگی با نرم افزار مانیتورینگ بینا

یکپارچگی نرم افزار help desk دانا با سیستم جامع مانیتورینگ شبکه و دیتا سنتر بینا یک راه کار جامع مدیریت و مانیتورینگ فناوری اطلاعات را در اختیار سازمان ها و شرکت ها قرار می دهد. نرم افزار مانیتورینگ بینا می تواند به صورت خودکار، رویدادها را در Help Desk دانا ثبت کند.بنابراین شما خواهید توانست چرخه کامل مدیریت Incident ها را پیگیری و مدیریت نمایید.

داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی (Service Desk)

داشبورد نرم افزار help desk دانا، وضعیت عملکرد کارشناسان و اطلاعات مربوط به درخواست ها را به صورت زنده نمایش داده و شما می توانید به آسانی از آخرین وضعیت خدمات فناوری اطلاعات آگاهی داشته باشید. کاربران و کارشناسان می توانند داشبورد مورد نظر خود را به شکل دلخواه طراحی کرده و اطلاعات  و آمار مورد نیاز را  در قالب نمودار های متنوع مشاهده کنند.

اطلاعات بیشتر

نظر سنجی خودکار از کاربران

نظر سنجی خودکار از کاربران

 میزان رضایت کاربران و مشتریان از خدمات شما چه میزان است ؟ بدیهی است اصلی ترین روش اندازه گیری رضایت کاربران و ارزیابی کیفیت خدمات ، انجام نظر سنجی های منظم است. سیستم دانا دارای مکانیسم هایی برای انجام نظر سنجی به صورت خودکار می باشد. در نظر سنجی خودکار هر کاربر می تواند به آسانی به هر یک از درخواست های انجام شده امتیاز داده و نظر خود را ثبت کند. 

گزارش ها

گزارش ها

نرم افزار help desk دانا دارای گزارش های متنوعی در قالب گراف و اکسل می باشد. این گزارش ها به مدیران فناوری اطلاعات کمک می کند تا در خصوص ارتقاء سطح خدمات تصمیمات درستی اتخاذ کنند و بتوانند در هر لحظه، عملکرد کارشناسان، وضعیت دارایی های سازمان و وضعیت درخواست ها و رویداد ها را ارزیابی کنند.

یکپارچگی با بینا

انتشار اطلاعیه ها و اخبار واحد فناوری اطلاعات

واحد فناوری اطلاعات و یا واحد پشتیبانی شرکت ها نیاز به راه کاری برای اطلاع رسانی و انتشار اخبار مرتبط به کاربران و مشتریان دارند. در نرم افزار help desk دانا زیر سیستمی با عنوان اعلان ها برای این منظور وجود دارد که با استفاده از آن می توانید اطلاعیه ها و اخبار واحد فناوری اطلاعات به اطلاع کاربران برسانید. شما می توانید اطلاعیه ها و اخبار مورد نظر خود را در قالب اعلان در سیستم وارد کنید تا کاربران پس از ورود به سیستم به صورت popup آنها را مشاهده کنند.

داشبورد مدیریتی

زیر سیستم مدیریت انبار

زیر سیستم مدیریت انبار دانا، منطبق با نیاز واحد فناوری اطلاعات سازمان ها و کاملا یکپارچه با زیر سیستم Help Desk دانا طراحی شده است. این زیر سیستم امکان مدیریت و مصرف کالا و قطعات را بر روی درخواست های ثبت شده فراهم می سازد

اطلاعات بیشتر

old page - new page

ayande.jpgdarya-navardi.jpgeghtesad-novin.jpgfolad-khozestan.jpggoldiran.jpggorgan.jpgirna.jpgmarkazi.jpgmaskan.jpgnosazi.jpgpasargad.jpgpetroshimi.jpgrefah.jpgrightel.jpgsarmayeh.jpgsepah.jpgshoraye-ali.jpgtejarat.jpg
opportunity job