معرفی الگوهای مانیتورینگ دستگاه

معرفی الگوهای مانیتورینگ دستگاه

از الگوهای مانیتورینگ برای شناسایی تجهیزات شبکه و سرورها و همچنین مانیتورینگ شاخص های آن استفاده می‌گردد. سیستم بینا دارای الگوهای بسیاری برای تحت پوشش قرار دادن محصولات سازندگان شناخته شده تجهیزات شبکه و سرورها می‌باشد. همچنین شما می‌توانید الگوهای جدید در سیستم تعریف نمایید و این اطمینان را خواهید داشت که بینا از همه انواع تجهیزات شبکه و سرورهای شما پشتیبانی خواهد نمود.

یک الگو شامل اجزاء زیر است:

  • شناسه سیستم: منظور از شناسه سیستم SysObjectID دستگاه می باشد. بینا با استفاده از این شناسه، به صورت خودکار مدل / سری دستگاه را تشخیص می‌دهد.
  • مدل/سری: الگوهای دستگاه بر اساس مدل/سری می باشند، در واقع در سیستم بینا برای مدل/سری های مختلف تجهیزات شبکه الگوهای مربوطه وجود دارد.
  • نوع دستگاه: مشخص کننده نوع دستگاه می باشد، در بینا مانیتورها به طور خودکار در یکی از انواع دستگاه زیر دسته بندی می شوند:
  • سازنده: شرکت سازنده تجهیزات.
  • شاخص های مانیتورینگ: شاخص های مانیتورینگ تعیین می کنند کدام پارامتر های دستگاه مورد مانیتورینگ قرار گیرند، شاخص های مانیتورینگ در واقع OID های مختلف دستگاه هستند که مورد نظارت قرار می گیرند.

پشتیبانی از تجهیزات سازندگان مختلف

بینا دارای مجموعه قابل توجهی از الگوهای مانیتورینگ پیش فرض است که از تجهیزات سازندگان شناخته شده صنعت IT پشتیبانی می‌کند، برای مثال Microsoft, Cisco, HP, Fortigate, 3Com, D-Link, Linux. علاوه بر اینها شما می‌توانید در صورت نیاز برای سایر تجهیزات خود الگو
تعریف کنید.

امکان ایجاد داشبورد پیش فرض برای الگوها

در بینا شما می‌توانید برای هر یک از انواع تجهیزات شبکه داشبورد اختصاصی ایجاد نمایید تا گراف‌ها و گزارش‌های مهم مربوط به آن دستگاه را با یک کلیک مشاهده کنید که این صفحه اصطلاحا “مانیتور در یک نگاه” نامیده می‌شود، برای مثال شما می‌توانید برای همه سوئیچ‌های شبکه Cisco طبق نیاز خود یک داشبورد اختصاصی ایجاد کنید و یک داشبورد نیز برای همه سرورهای Windows 2008 ایجاد کنید. داشبوردهای اختصاصی روش آسانی برای دسترسی به اطلاعات دستگاه ها می‌باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اسکرول به بالا