افزایش سود صنعت گردشگری و توریسم با استفاده از نرم افزار CRM

افزایش سود صنعت گردشگری و توریسم با استفاده از نرم افزار CRM

اجرای موفقیت آمیز نرم افزار CRM گردشگری در کسب و کار تان به شما امکان می دهد تا خدمات متمایزی را به مشتریانتان ارائه دهید. سیستم مدیریت ارتباطات با مشتریان در حوزه توریسم و گردشگری به شما کمک می کند تا مشتریان وفادار داشته باشید.

با استفاده از نرم افزار CRM توریسم و گردشگری، می توان از خدمات حسابداری، برنامه های مبتنی بر ابر از جمله برنامه های مختلف، پایگاه داده، ابزار فروش و همچنین ابزار تحلیلی برای افزایش سود در آژانس های مسافرتی و ایرلاین ها استفاده کرد. با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان می توانید از فناوری های گزارشگری، قیمت گذاری و خدمات به مشتریان بهره مند شوید. نرم افزار CRM گردشگری یک راه حل مناسب برای به دست آوردن مشتریان جدید و مدیریت بهتر عملیات با افزایش بهره وری کسب و کارتان است.

کاربرد نرم افزار CRM در صنعت گردشگری و توریسم

نرم افزارCRM توریسم و گردشگری به طور خاص برای آژانس های مسافرتی طراحی شده که شامل کارکردهایی است که هدفش برآوردن نیازهای خاص شرکت های مسافرتی و اژانس های گردشگری است. با توجه به ویژگی های در نظر گرفته شده در نرم افزار CRM گردشگری، سازماندهی اطلاعات، برقراری ارتباطات و اتوماسیون مراحل جذب مسافران جدید کار آسانی است. نرم افزار CRM توریسم و گردشگری انجام وظایف روزانه را ساده کرده و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. کاربردهای اصلی نرم افزار CRM گردشگری برای افزایش سود در آزانس های مسافرتی و ایرلاین ها به شرح زیر است:

بانک اطلاعاتی مشتریان

اجازه می دهد تا تمام اطلاعات موجود مربوط به مشتری، ثبت نام ها، برنامه سفر، پیش فروش و ارتباطات پس از فروش را ردیابی کنید. با استفاده از این امکان، آژانس های مسافرتی قادر خواهند بود نیازهای مشتریان را بطور مؤثرتر و به موقع دنبال کنند.

استفاده همزمان چند کارشناس از نرم افزار CRM

نرم افزار CRM توریسم و گردشگری آژانس های مسافرتی را قادر می سازد تا بیش از یک کارشناس به طور همزمان را به عنوان کاربر داشته باشند. این امکان تضمین می کند که کارکنان می توانند با هماهنگی بیشتری کار کرده، و منابع، دانش، تخصص و اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا مشتری ها دقیقا خدماتی که می خواهند را دریافت کنند.

سنجش میزان رضایت مشتری

رضایتمندی مشتری با روش مناسب برای اطلاع از اینکه آیا مشتریان خدمات مورد انتظار خود را دریافت کرده اند یا خیر اندازه گیری می شود و این عامل مهمی در ایجاد ارتباط با مشتری است. رضایت مشتری غالباً با تمرکز روی کیفیت خدمات و مقایسه تجربیات با انتظارات مشتریان سنجیده می شود. روش های مختلفی برای سنجش رضایت مشتری وجود دارد. به عنوان مثال:

  • نظرسنجی دوره ای؛ این راهی آسان برای بررسی رضایت مشتری در دراز مدت است. برای بررسی رضایت مشتری به این شیوه، مهم است که شرکت ها سوالات مناسب مطرح کنند.
  • میزان نارضایتی مشتری می تواند توسط شرکت ها پایش شود. شرکتها با مشتریانی تماس می گیرند که فرایند خرید را متوقف کرده اند یا  به یکی دیگر از تامین کنندگان مراجعه کرده اند تا بدانند که چرا این اتفاق افتاده است.
  • علاوه بر ردیابی انتظارات و میزان رضایت مشتری، شرکت ها باید بر عملکرد رقبا نیز نظارت کنند. برای شرکت های مشتری محور، رضایت مشتری هم یک هدف و هم یک شیوه بازاریابی است، حتی اگر لازم باشد هزینه زیادی را برای اجرای آن متحمل شوند.

یکپارچگی کانالهای ارتباطی

کانالهای ارتباطی مختلف کسب و کار شما از جمله ایمیل، چت و تلفن را می توان با استفاده از نرم افزار CRM گردشگری همگام سازی کرد تا هم کار برای کارشناسان آسان تر شود و هم مشتری یک تجربه یکنواخت داشته باشد.

پشتیبانی مشتریان

برای ارائه راهنمایی درباره محصول نرم افزاری و کمک به رفع عیوب آن نرم افزار CRM با پشتیبانی مشتریان مرتبط می شود.

بایگانی اطلاعات

کسب و کار شما با استفاده از اطلاعاتی از قبیل تاریخ رزرو، رزروهای آینده، تنظیمات مشتری، امتیازات وفاداری، نتایج نظرسنجی، اطلاعات سفر و موارد دیگر تحت پوشش قرار می گیرد. این امکان هم وجود دارد که از کلیه داده ها خروجی گرفته و گزارش ها را با فرمت اکسل دریافت کنید.

تجزیه و تحلیل داده ها

از این طریق آمار و گزارشات تلفیقی در مورد مشتری و داده های رزرو را به ادارات فروش و کنترل شما ارائه می دهد. استفاده از ابزارهای تحلیلی قدرتمند و معیارهای پیشرفته موجود در نرم افزار CRM توریسم و گردشگری به شناسایی مشتریان سودآور شما و همچنین برآورد کارایی کمپین های بازاریابی و فروش سازمانی (B2B) و B2C کمک می کند.

ادغام با سایر نرم افزارها

این ویژگی امکان بارگیری سابقه ای از ایمیل و فاکس الکترونیکی مخاطبین و همچنین تبادل داده های نرم افزار CRM گردشگری با سایر سیستم ها مانند سیستم اجرایی تور ممکن می سازد.

برنامه ریزی ارتباطات با کانتکت

این ماژول زمان، مکان و چگونگی برقراری ارتباط شرکت شما با مشتری را ثبت کرده و به برنامه ریزی دقیق رزرو و سفارشات کمک می کند.


با نرم افزار CRM دانا بیشتر، سریعتر و هوشمندانه تر بفروشید

ماژول رزرو

مخصوص صنعت توریسم و گردشگری شامل یک مؤلفه رزرو است که کارشناسان می توانند از آن برای مدیریت هرچه بیشتر امور مشتریان استفاده کنند. علاوه بر این، با دسترسی کارشناسان به یک سیستم واحد، دسترسی ها مدیریت می شود.

مدیریت ارتباط با مشتری

به عوامل گردشگری کمک می کند تا با مشتریان ارتباط موثرتری برقرار کرده، اطلاعات را به راحتی ویرایش کرده و ذخیره سازی یا بروزرسانی های مربوط به مشتریان را انجام داده و کلیه فعالیت های مشتری را مدیریت کنند. نرم افزار CRM گردشگری به آژانس های مسافرتی و شرکت های برنامه ریزی گردشگری ابزاری را برای افزایش اثربخشی تعامل با مشتری، مدیریت فعالیت مشتری با ویرایش آسان و مدیریت بروزرسانی ها می دهد که متکی بر بانک اطلاعاتی معتبر مشتریان است. با اجرای موفقیت آمیز نرم افزار CRM، کسب و کار توریسم و گردشگری می تواند به مشتریان خود کمک کند تا تعطیلات رویاهاییشان را تجربه کنند.

گردش کار خودکار و موثر

در نرم افزارCRM توریسم و گردشگری، گردش کار خودکار تیم فروش شرکت را قادر می سازد تا جریان کاری خود را با ابزارهایی که به آنها امکان می دهد فرآیندهای خاصی را به صورت خودکار انجام دهند، آسان کند. این امر آنها را قادر می سازد تا به طور کامل روی مهم‌ترین وظیفه مورد نظر تمرکز کنند؛ یعنی افزایش بهره وری و جذب هر چه بیشتر مشتریان. یک نرم افزار CRM گردشگری همچنین تیم های فروش را در مورد اطلاعات مربوط به مشتری به روز می کند و به آن ها امکان می دهد تا بدانند چه موقع باید عمل کنند و چگونه به مشتری نزدیک شوند تا شانس خود را برای انعقاد معامله افزایش دهند. علاوه بر این، تیم با حذف وظایف تکراری، می تواند بازده خود را افزایش دهد تا بتوانند در زمان کمتری سرنخ های بیشتری را تبدیل کنند.

ارتقاء وفاداری مشتری

خدمات پیام رسانی خودکار ارائه شده توسط CRM توریسم و گردشگری می تواند به ارائه اطلاعات پیوسته کمک کند و بررسی داده های جمع آوری شده از اقامت های قبلی می توانند تعیین کنند که آیا پیام های بازاریابی ارسال شده برای مسافران متناسب با نیازهای خاص آنها طراحی شده اند یا خیر. اجرای برنامه هایی که تکرار خرید را ضمانت می کنند ضروری هستند زیرا حفظ مشتریان قدیمی سودآورتر از جذب افراد جدید است و تبلیغات دهان به دهان بهترین شکل تبلیغات است.

تجزیه و تحلیل عادت های مسافرتی مشتریان با نرم افزار CRM

رفتار خرید مشتریان در حال تغییر است و در آینده نیز تغییر خواهد کرد. مشتریان انتظار خدمات قابل اعتماد و کارآمد با قیمت مناسب دارند. مشتریان مختلف نیازهای مختلفی دارند و از این رو شرکت های گردشگری فرصتی برای انتخاب حوزه تخصصی خود دارند؛ حوزه ای که در آن بهتر می توانند نیاز های مشتریان را برآورده کنند. برای انجام این کار اطلاعات کاربردی مورد نیاز است. اطلاعات در مورد جذابیت مقصد برای مشتریان، در دسترس بودن مقصد، تغییر در ثروت مردم، افزایش اوقات فراغت و شاخص های عملکرد اپراتورهای تور. بازاریابان باید نیاز گردشگر را بدانند. از طریق نرم افزار CRM گردشگری می توان به این اطلاعات دست پیدا کرد. بازاریابان صنعت گردشگری با استفاده از نرم افزار CRM توریسم و گردشگری قادرند عادات مسافرتی مشتریان را بشناسند و بر اساس این عادات اقدام به بازاریابی کنند و باعث افزایش سود در صنعت گردشگری و توریسم شوند.

مزایای نرم افزار CRM در صنعت گردشگری و توریسم

نرم افزار CRM گردشگری یک بستر فناوری جدید است که برای جمع آوری کارآمد و به اشتراک گذاری اطلاعات مشتری و اتوماسیون مهم‌ترین فعالیتهای روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از نرم افزار CRM توریسم و گردشگری در تجارت خود می توانید مزایای زیر را به دست آورید:

  • مشتریان خود را با اطلاع رسانی رویکرد خدمات مرتبط و به روز هیجان زده کنید.
  • روندها و اطلاعات بازاریابی را برای بهبود عملکرد آنالیز کنید.
  • رضایت و وفاداری مشتری را افزایش دهید.
  • به کلیه داده های مربوط به مشتری دسترسی سریع و مبتنی بر وب از هر کجا با استفاده از دستگاه های مختلف داشته باشید.
  • تاریخچه مشتری را با استفاده از فرآیندهای خودکار و پایگاه داده حفظ کنید.
  • اثر بخشی کمپین های بازاریابی را محاسبه کنید.
فهرست