راهکار فروش موفق

وقتی فروش به صفر نزدیک می شود چه کنیم؟

چند ماه پیش ایده یک کسب و کار نو به ذهن شما خطور کرده است و به نظرتان این همان فرصتی است که همواره رویا آن را در سر داشته اید. پس از چند ماه تحقیق در آن حوزه، اطلاعاتی که برای شروع نیاز دارید را به دست آورده اید. با انگیزه فراوان کار را شروع می کنید.

شما شرکت جدید خود را دوست دارید و به موفقیت آن بسیار امیدوارید. به دنبال کسب مهارت های بیشتر برای موفقیت کسب و کار خود هستید. در حین آموزش سخت کار می کنید ، و بعد از ۳۰ روز ، اندکی در مورد صنعت خود می فهمید

شما تمام ادبیات شرکت و محصولات خود را خوانده اید. شما به نسخه های نمایشی سایر کارشناسان فروش گوش داده و تمام سوالات متداول مربوطه را که می توانید پیدا کنید مرور کرده اید. شما سرانجام آماده ارتباطات تلفنی و ادامه کار هستید!

هفته اول شما، فعالیت زیادی برای انجام دارید. هفته دوم که فرا می رسد ، فعالیت بیشتری اضافه می کنید اما در واقع هیچ چیز رو به جلو نیست. هفته سوم ، شما به آمار خود نگاه می کنید و فکر می کنید که این کار به آسانی تصور شما نیست.

در هفته چهارم ، شما کمی خود را می بازید ، زیرا رقبای شما بخش عمده ای از بازار را در اختیار خود گرفته اند. در هفته پنجم ، شما آنقدر تحت فشار قرار می گیرید که حتی به ذهنتان می رسد با دوستانتان تماس بگیرید تا از شما خرید کنند. 

هفته شش هیچ نتیجه بهتری نشان نمی دهد. شما تماس هایی را می گیرید که هیچ فایده ای ندارند. شما به هیچ نتیجه ای نمی رسید!  در هفته هفتم ، شما توانایی های اساسی فروش خود را زیر سوال می برید.

در هفته هشتم ، شما آماده تسلیم شدن هستید

آیا این سناریو آشنا به نظر نمی رسد؟ شاید در حین خواندن این متن تجربه های قبلی خود را به خاطر آورده باشید یا این که این سناریو ذهن شما را به هدفی که در تلاش برای رسیدن به آن هستید، معطوف کرده باشد. 

این داستان تلخ و واقعی به نظر می رسد، اما امید خود را از دست ندهید! در اینجا شش راهکار جادویی برای افزایش فروش موفق در دوران رکود را به شما آموزش می دهیم. 

برنامه عملیاتی شش گانه برای افزایش فروش موفق

۱.خودتان را باور کنید. 

اگر از اعتماد به نفس کافی برخوردار نباشید ، فروش امکان پذیر نیست. شما باید به خود و میزان فروش خود ایمان داشته باشید – اعتقادی راسخ به توانایی تان برای مدیریت بحران می تواند شما را به سمت موفقیت سوق دهد. 

به خود اطمینان دهید که قادر به ارزیابی وضعیت خود ، سازگاری و بازگشت به مسیر درست خواهید بود. “عدم فروش” لزوما بازتابی از شما به عنوان یک فروشنده نیست. به طور کلی این مسئله به ذهنیت شما ، میزان تلاشی که انجام می دهید ، استراتژی هایی که به کار می گیرید و سایر عواملی وابسته است که قادر خواهید بود آنها را با کمی فکر و پشتکار تنظیم کنید

اگر متقاعد شوید که مشکل از عدم مهارت ذاتی فروش شماست ، سخت است که عزم راسخ برای انجام آن تغییرات را پیدا کنید

فروش بیشتر و مشتریانی وفادار با نرم افزار CRM دانا

همین حالا شروع کنید

۲.اهداف خود را مرور کنید 

یک فروشنده موفق می داند که باید اهداف خود را واقع بینانه تعیین کند و برنامه های کاری خود را در جهت رسیدن به اهدافش یعنی فروش موفق بچیند.

 اما وقتی که در مسیر کار قرار میگیرد گاهی اوقات آن چنان در کار غرق می شوید که هدف خود را فراموش می کنید و ممکن است مسیر کاری را به اشتباه طی کنید. اگر مطلب 8 گام برای تعیین دقیق اهداف فروش  را خوانده باشید و طبق آن عمل کرده باشید به طور قطع اهداف خود را به درستی تعریف کرده اید. اما این به تنهایی کافی نیست. 

این مهم است که بدانید انتظار شما از افزایش فروش موفق دقیقا چیست. اهداف خود را مرور کرده و نقاط عطفی که قرار است به آن دست یابید را به خود یادآوری کنید. هر از چند گاهی نتیجه تلاش های خود را با معیارهای اهداف فروش موق بسنجید تا مطمئن شوید در مسیر درست قرار دارید و به اهداف خود در افزایش فروش رسیده اید

۳.برای داشتن فروش موفق همواره به دنبال رشد باشید

روزی که شما به جایگاه خود و کسب و کارتان راضی شوید، روز مرگ کاری شما رسیده است. هیچگاه دست از تلاش برای رشد برندارید تا کسب و کار شما پویا بماند. این نکته در مورد حفظ یک چارچوب ذهنی مثبت و فعال است که شما را بر آن می دارد تا از موانعی که پیش رو دارید عبور کرده و به طور مداوم تلاش های خود را برای فروش موفق بهتر کنید.

چالش ها را به عنوان تجربیات یادگیری بپذیرید ، با وجود هر عقب ماندگی و شکست ادامه دهید، بدون اینکه اجازه دهید روحیه شما کاهش یابد ، انتقاد پذیر باشید و از موفقیت همتایان خود استقبال نموده و از آنها درس بگیرید

طرز فکر رشد محور به شما کمک می کند تا در دوره های بی فروشی سخت کار کنید و به شما این امکان را می دهد که در سهم خود در فرهنگ کلی و تلاشهای عمومی تیمی سازنده باشید. ابزارهای  CRM می تواند به شما در ارزیابی میزان پیشرفت کاری کمک کند.

۴.کارهای کوچک را به درستی انجام دهید.

توجه به جزئیات برای افزایش تعداد فروش موفق بسیار مهم است. هنگام پر کردن مواردی مانند گزارش تماس فروش ، کاملاً دقیق باشید. تمام موارد اساسی ممکن را هنگام برنامه ریزی قبل از تماس پوشش دهید.

از زیر و بم هر فرآیند فروش یا روشی که تیم شما از آن استفاده می کند آگاه شوید و قدم های دیگری را بردارید تا مطمئن شوید هیچ موردی در رابطه با چگونگی تلاش های فروش شما از قلم نیافتاده باشد.

توانایی پرداختن به چیزهای کوچک یکی از جنبه های فروش شماست که تقریباً کنترل کاملی روی آن دارید. این به رفتار غیر قابل پیش بینی مشتری احتمالی یا لغزش احتمالی شما بستگی ندارد

۵.پیشرفت خود را با مدیر خود بررسی کنید. 

بدیهی است که نظم و انضباط یک جزء مهم در تلاش برای افزایش فروش موفق شما محسوب می شود، اما این ویژگی اغلب به طور طبیعی اتفاق نمی افتد. ممکن است برای رسیدن به آنجا درجه ای از مسئولیت پذیری لازم باشد.

در بسیاری از موارد، اعلام حضور با مدیریت برای پیگیری پیشرفت شما و مشخص کردن زمینه های پیشرفت می تواند شما را روی انگشتان پا نگه دارد و شما را در مسیر درست قرار دهد.

اگر مسائل خود را برای خود نگه دارید ، ممکن است مشکلی که برایتان پیش آمده است از بین برود – و اگر مدیر شما به مدت طولانی از مشکلات شما بی اطلاع بماند ، ممکن است تا زمانی که مدیر آن مشکل را بفهمد به دردسر افتاده باشید.

مدیر شما می خواهد به شما کمک کند از تلاش خود بیشترین بهره را ببرید. این وظیفه آنهاست که مشکلات شما را حل کنند. اگر در حال تلاش هستید ، به نفع شماست که آنها را تا حدی درگیر کنید، از مشاوره آنها استفاده کنید و آنچه را که ممکن است از آنها بیاموزید به کار بگیرید

شما و همکارانتان عاشق نرم افزار CRM دانا خواهید شد.

 همین حالا شروع کنید.

۶.از تجربه دیگران استفاده کنید 

جنبه مثبت قضیه این است که شما اولین شخص شرکت خود نیستید که با مشکلاتی روبرو می شوید. هیچ فروشنده ای کامل نیست و هر کس – تقریباً در هر خط کاری – هر از گاهی با یک مشکل روبرو می شود.

این می تواند کمک کند تا با سایر کارشناسان فروش تیم خود که بر مشکلات غلبه کرده اند تماس بگیرید تا ببینید چه راهکارهایی برای افزایش فروش در پیش گرفته اند. اما لازم نیست خود را محدود به همتایان نزدیک خود کنید.

بد نیست که به سراغ کارشناسان فروش ارشد سازمان خود نیز بروید. این شانس خوبی است که آنها روزی در جایگاه شما قرار گرفته بودند و حتی اگر اینگونه نباشند ، باز هم می توانند بینش ارزشمندی در مورد استراتژی ها و مفاهیمی ارائه دهند که به آنها در جهت فروش شان کمک کرده است.

برخورد به مشکل واقعیتی است که هر فروشنده ای می تواند در هر مرحله از کار خود با آن روبرو شود. عدم فروش ممکن است روحیه شما را بدتر کند ، اما مهم این است که وقتی به آن نقطه رسیدید سر خود را بالا نگه دارید.

صبور بودن ، پایدار و فعال بودن در مقابل فروش صفر بسیار مهم است. اجازه ندهید یک مشکل شما را بشکند. از منابعی که در اختیار دارید استفاده کنید و از هرکسی که می تواند به شما کمک کند تا در مسیر صحیح خود قرار بگیرید راهنمایی بگیرید. و مهمتر از همه ، سخت کوشی را ادامه دهید – همیشه در انتهای تونل یک چراغ وجود دارد

فهرست