نرم افزار خدمات مشتریان

نرم افزار پشتیبانی مشتریان

مشتریان شما مهم ترین بخش کسب و کار شما هستند. هدف از استفاده از یک نرم افزار پشتیبانی مشتریان این است که مشتریان قادر باشند با کیفیت و سرعت بیشتری با یک کسب و کار در ارتباط بمانند و پاسخ درخواست های خود را دریافت کنند.

اعتماد و ارتباط، دو رکن اصلی هر کسب و کار هستند که نرم افزار پشتیبانی مشتری برقراری آنها را تسهیل می کند. برای برقراری اعتماد و ارتباط باید کانال های ارتباطی مختلفی داشته باشید که دسترسی به آنها برای مشتریان آسان است.

علیرغم اینکه برقراری ارتباط با مشتری به‌وسیله بسیاری از وسایل دیجیتالی ممکن است کمی مشکل باشد، ارائه یک تجربه مشتری مناسب و مدرن –  یعنی همان چیزی که هدف نهایی استفاده از این است- به معنای قادر بودن به استفاده از همه کانال های ارتباطی و یکپارچگی کانال های ارتباطی برای ارتباط با مشتریان است.

نرم افزار پشتیبانی مشتری چیست؟

حتما تا به حال دکمه “درخواست کمک” را در وب سایت ها دیده‌اید. این کمک رسانی به مشتری می تواند به شکل یک پنجره چت که به یک کارشناس نرم افزار پشتیبانی مشتریان متصل است باشد و یا یک لینک به پایگاه دانش شرکت که پر از مقالات مفید در موضوعات مختلف است. این‌ها هر دو نمونه هایی از موارد استفاده نرم افزار پشتیبانی مشتریان است.

نرم افزار پشتیبانی مشتری وسیله ای است که یک شرکت برای تنظیم پشتیبانی مشتری خود در عصر دیجیتال از آن استفاده می کند. این نرم افزار، امکان را برای کسب و کارها و مشتریان فراهم می کند تا با استفاده از روندها و کانال های مختلف، ارتباطی فراتر از پشتیبانی سنتی داشته باشند.

با بازدید کنندگان وب سایت خود در ارتباط باشید

نرم افزار چت آنلاین ، به سادگی هر چه بیشتر

نرم افزار پشتیبانی مشتریان دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

به‌طور خلاصه، نرم افزار پشتیبانی مشتریان به کسب و کارها اجازه می دهد تا درخواست های مشتری را پیگیری و مدیریت کنند، درخواست هایی مانند سوالات رایج پشتیبانی یا مسائل مربوط به حرفه و فعالیت های خاص مشتریان. یک نرم افزار پشتیبانی مشتریان شرکت ها را قادر می سازد تا با استفاده از ابزارهای متنوعی که برای موارد خاص طراحی شده اند، سوالات یا مشکلات مشتریان را به‌طور سریع و مؤثر حل کنند.

هنگامی که کسب و کارها به صورت صحیح و سریع به سوالات مشتریان رسیدگی می کنند، هم باعث افزایش رضایت مشتری شده و هم باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کسب و کار می شود. امروزه استفاده از توانایی های نرم افزار پشتیبانی مشتریان برای کسب رضایت مشتریان ضروری است. بدون شک سهولت استفاده و بر آورده شدن نیازها و دریافت پاسخ، نقش عمده ای در رضایت مشتری دارد.

روش های پشتیبانی مشتری با استفاده از نرم افزار پشتیبانی مشتریان

در ادامه به روش های پشتیبانی مشتریان از طریق نرم افزار پشتیبانی مشتریان اشاره می شود:

تیکتینگ

تیکتینگ و نرم افزار خدمات مشتریان
نرم افزار پشتیبانی مشتریان، تعامل بین کارشناس و مشتری را به تیکت تبدیل می کند (که اغلب به آن “تیکت پشتیبانی” گفته می شود). نرم افزار پشتیبانی مشتریان، ردیابی، اولویت بندی و حل شدن فرآیند تیکتینگ توسط کارشناسان پشتیبانی مشتری را ساده می کند.

چت آنلاین

چت آنلاین و نرم افزار خدمات مشتریان
یکی از محبوب ترین اشکال پشتیبانی مشتری ارائه پشتیبانی از طریق چت است. نرم افزار چت آنلاین  کارشناسان را قادر می سازد تا بدون وقفه با مشتری ارتباط برقرار کنند. این کار به راحتی بر روی دسک تاپ یا موبایل قابل انجام است. نرم افزار چت آنلاین یک استراتژی جدایی ناپذیر برای پشتیبانی مشتریان است. گزینه چت را می توان در مکان های مناسب در مسیر سفر مشتری قرار داد، به عنوان مثال درست قبل از خرید، یا در لحظه ای که به نظر می سد راهنمای سایت برای کمک رسانی به مشتری کافی نبوده است. با استفاده از چت آنلاین کارشناسان پشتیبانی مشتری قادر خواهند بود به صورت پیشگیرانه عمل کنند. آنها می توانند قبل از اینکه مشتری برای کمک از آنها درخواست کند، سراغ مشتری بروند و یک تجربه مشتری مثبت ایجاد کرده و یا شانس تبدیل شدن به مشتری را افزایش دهند. (در صورت برقراری ارتباط با کارشناس فروش از طریق چت، احتمال خرید تا ۳ برابر افزایش پیدا می کند).

تلفن

مکالمه تلفنی هنوز یک روش مؤثر برای حل مشکل مشتری است؛ حتی در عصر دیجیتال ایمیل و کانال های رسانه های اجتماعی. گاهی اوقات یک تماس تلفنی به لطف بهره گیری از ویژگی های ارتباط شخصی مانند لحن و صدا می تواند از مکاتبه از طریق ایمیل یا حتی چت آنلاین مؤثرتر واقع شود.

مرکز تماس

این نرم افزار به مشاغل این امکان را می دهد تا مکالمات تلفنی مشتری را وارد یک سیستم تیکتینگ کنند. این به تیم های پشتیبانی اجازه می دهد تا تماس های تلفنی را در گردش کار نرم افزار پشتیبانی مشتریان خود قرار دهند. همچنین این امکان را به کارشناسان پشتیبانی مشتری می دهد تا از پشتیبانی تلفنی خود به شکل بهینه استفاده کنند، به خصوص با استفاده از امکاناتی مانند ضبط تماس، مسیریابی داخلی، دسترسی به تاریخچه مشتری به صورت کامل و تیکتینگ اتوماتیک. وجود  یک نرم افزار پشتیبانی مشتری مدرن، پشتیبانی از مشتری را قادر به ارائه خدمات پیام کوتاه نیز می کند. به این ترتیب می توان هشدارها یا اعلامیه های خاص را به صورت خودکار یا برنامه ریزی شده برای مشتری ارسال کرد.

پایگاه دانش

پایگاه دانش و نرم افزار خدمات مشتریان

یک پایگاه دانش جایی است که یک کسب و کار می تواند از دانش مربوط به محصولات یا خدمات خود به شکلی استفاده کند که بتواند به مشتریان کمک کند. این امر می تواند از طریق یک راهنمای کمک قابل تنظیم و پر از مقاله های مفید، یک انجمن آنلاین و یک پورتال پشتیبانی مشتری باشد که مشتری را قادر می سازد تا از این امکانات برای دریافت کمک و راهنمایی استفاده کنند.

سلف سرویس اصطلاحی است که با پایگاه های دانش در ارتباط است – وجود سلف سرویس در نرم افزار پشتیبانی مشتری به آنها این امکان را می دهد که به جای برقراری ارتباط با یک کارشناس پشتیبانی مشتری، خودشان مشکلشان را برطرف کنند. مشاهدات مختلف نشان می دهند که ارائه خدمات سلف سرویس یک پشتیبانی بسیار مناسب است؛ به ویژه با توجه به اینکه ۸۱٪ مشتریان ترجیح می دهند مشکلاتشان را خودشان تشخیص داده و حل کنند. این امر می تواند با اطمینان از این مهم حاصل شود که مشتریان قادر باشند پاسخ های مرتبط با مشکلاتشان را در پایگاه دانش ببینند و به اشتراک گذاری دانش به طور کلی آسان و قابل دسترس باشد. این امر می تواند با استفاده از دانش جمعی کارشناسان پشتیبانی مشتری و به کارگیری هوش مصنوعی برای خودکار کردن تصمیمات در مورد تیکت ها تحقق پیدا کند.

بهترین نرم افزار Help Desk فقط دو دقیقه با شما فاصله دارد

(یا شاید یک دقیقه، اگر سریع تایپ کنید!)

برنامه های پیام رسان

گسترش کانال های پیام رسانی – مانند Facebook Messenger، WhatsApp و WeChat شیوه ارتباط افراد را تغییر داده است. این کانال ها باعث شده اند دسترسی افراد به پشتیبانی مشتریان بسیار راحت تر از گذشته باشد. یک نرم افزار پشتیبانی مشتری به افراد این امکان را می دهد تا با همان کانال های پیام رسانی که به طور معمول با افراد در تماس هستند با مشتری خود ارتباط برقرار کنند.

فایده استفاده از نرم افزار پشتیبانی مشتری برای برقراری ارتباط از طریق کانال های پیام رسانی، امکان نگه داشتن همه اطلاعات در یک مکان متمرکز است. اگر حل مسئله مشتری با یک پیام شروع شود، سپس به یک تماس تلفنی پیگیری نیاز داشته باشد، تمام این اطلاعات در همان تیکت پشتیبانی ثبت خواهند شد. این امکان، نرم افزار پشتیبانی مشتری را به یک فضای کاری یکپارچه برای تیم های پشتیبانی تبدیل می کند و دیگر مهم نیست که مشتری ترجیح می دهد از چه کانال هایی برای استفاده از پشتیبانی مشتریان استفاده کنند.

هوش ­مصنوعی

هوش مصنوعی و نرم افزار خدمات مشتریان
هوش مصنوعی نقش مهمی در نرم افزار پشتیبانی مشتریان می کند. اما ممکن است بسیاری از ما از این نقش ها و روش ها آگاهی نداشته باشیم.

بارزترین نمونه استفاده از هوش مصنوعی برای ارائه پشتیبانی مشتریان، چت بات ها هستند. از چت بات ها می توان برای خودکار سازی تعامل با مشتریان و حل تیکت های تکراری استفاده کرد. با استفاده از هوش مصنوعی، یک نرم افزار پشتیبانی مشتریان قادر به پشتیبانی از تعداد بسیار بیشتری از مشتریان است. به عنوان مثال، با استفاده از هوش مصنوعی می توان مقالات و راهنمایی های مرتبط را به مشتریان توصیه کرد. همچنین می توان با استفاده از تجزیه و تحلیل و پیش بینی، میزان رضایت مشتری را سنجید یا فرصت هایی را برای بهینه سازی مقالات با موضوعات مورد درخواست مشتریان پیدا کرد. هوش مصنوعی همچنین می تواند در جمع آوری دانش برای استفاده در میز کمک به کارشناسان نرم افزار پشتیبانی مشتریان کمک کند.

نرم افزار CRM

نرم افزار CRM و نرم افزار خدمات مشتریان
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و نرم افزار پشتیبانی مشتریان می توانند به اتفاق کیفیت تجربه مشتری را ارتقاء دهند. نحوه استفاده از نرم افزار CRM در تاثیر گذاری نرم افزار پشتیبانی مشتریان یک عامل اصلی خواهد بود.

یک سیستم CRM اغلب با فرایند فروش – سرنخ های جدید، پیگیری مشتریان احتمالی و انعقاد معاملات – گره خورده است. این داده ها در مورد مشتریان می تواند اطلاعات مهمی را در ارتباط با اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند، چه کاری انجام می دهند و نحوه استفاده آنها از محصولات و خدمات شما چگونه است برای استفاده در نرم افزار پشتیبانی مشتریان فراهم کند. وجود قابلیت های مکمل بین نرم افزار CRM و نرم افزار پشتیبانی مشتری، باعث ایجاد روابط بهینه با مشتریان و ارتقاء کیفیت تجربه مشتریان می شود. یک نرم افزار پشتیبانی مشتریان به اندازه کافی انعطاف پذیر بوده و قابلیت اتصال به نرم افزار CRM را خواهد داشت.

چه کسب و کارهایی می توانند از نرم افزار پشتیبانی مشتریان استفاده کنند؟

برای شرکت های مختلف با اندازه های متفاوت، یک نرم افزار پشتیبانی مشتریان مناسب وجود دارد. بهترین فروشندگان نرم افزار پشتیبانی مشتری گزینه های مختلف و قیمت گذاری های مختلفی را برای شرکت های متفاوت ارائه می دهند و در عین حال محصولی استثنایی را در اختیار آنها قرار می دهند که می تواند پاسخگوی نیاز های خاص آنها باشد.

مشاغل کوچک تا ­​​­متوسط  ​​(SMBs)

SMB  ها در یک مرحله مهم از رشد کسب و کار خود قرار دارند که نیاز به پشتیبانی ساده اما در عین حال مؤثر از مشتری دارد. مشاغل کوچک و متوسط به احتمال زیاد نیاز دارند تا پاسخگوی طیف گسترده ای از مشتریان از صنایع خاص باشند. SMB ها می توانند از نرم افزار پشتیبانی مشتریان متناسب با نیازهای خود و همچنین با توجه به سایر نرم افزارهای مورد استفاده برای کسب و کارشان در جهت ایجاد پشتیبانی مشتری مناسب، بهره مند شوند.

شرکت­های بزرگ

شرکت های بزرگ‌تر برای ارائه خدمات به مشتری نیازهای بسیار خاصی دارند و به همین دلیل به یک نرم افزار پشتیبانی مشتریان بسیار انعطاف پذیر نیاز دارند. آنها همچنین به سرویس هایی نیاز دارند که به طور کامل قابل اعتماد بوده و قادر به پاسخگویی به پایگاه بزرگی از مشتریان باشند. آنها به یک نرم افزار پشتیبانی مشتریان نیاز دارند که به میلیون ها مشتری این احساس را منتقل کند که هر یک از آنها تنها مشتری است که در طول تعامل با تیم پشتیبانی مورد توجه قرار می گیرد.

استارتاپ ها

در حالی که استارتاپ ها برای اثبات محصول خود و به دست آوردن سهمشان از بازار تلاش می کنند، هنوز هم برای کمک و حفظ مشتریان به یک نرم افزار پشتیبانی مشتری نیاز دارند. این نرم افزار می تواند به سادگی یک سیستم تیکتینگ با پشتیبانی ایمیلی و تنها یک کارشناس پشتیبانی باشد و سپس آنها می توانند در صورت لزوم نرم افزار چت آنلاین، تلفن و پشتیبانی شبکه های اجتماعی را نیز به پشتیبانی مشتریان خود اضافه کنند. در حالت ایده آل، نرم افزار پشتیبانی مشتریان استارتاپ ها باید با سایر ابزارها و برنامه های مورد استفاده مطابقت داشته باشد تا نیازهای یک عملیات کوچک را برآورده سازد.

مشتری ها می خواهند با شما صحبت کنند. این کار رو ساده کنید.

موارد اصلی در انتخاب یک نرم افزار پشتیبانی مشتری چیست؟

اجرای آسان
سهولت استفاده
مقیاس پذیری
ایجاد تجربه مشتری مثبت
تجزیه و تحلیل و گزارش
سفارشی سازی و شخصی سازی

اجرای آسان

کسب و کارها باید بتوانند فوراً با نرم افزارهایی که دارای یک زیرساخت فنی مناسب هستند، پشتیبانی از مشتریان خود را آغاز کنند.

سهولت استفاده

ارائه خدمات  پشتیبانی نباید سخت باشد. بهترین نرم افزار پشتیبانی مشتری نوع ساده و قابل درک آن است.

مقیاس پذیری

همین‌طور که یک کسب و کار رشد می کند، لازم است تا پشتیبانی مشتریان آن نیز رشد کند. یک نرم افزار پشتیبانی مشتری باید گزینه های لازم برای انطباق با یک شرکت در حال رشد را داشته باشد.

ایجاد تجربه مشتری مثبت

گردش کاری کارشناسان باید به منظور فراهم آوردن پشتیبانی  مشتری برتر، کارآمد باشد و مکالمات مشتری باید به راحتی در کانال های مختلف جریان پیدا کند.

تجزیه و تحلیل و گزارش

تجزیه و تحلیل یک کسب و کار کمک می کند تا برآورده شدن اهداف مورد نظر و کارآمد بودن استراتژی آن درک شود. گزارش دهی باعث می شود تا تمام ذینفعان اطلاعات مورد نیاز را مشاهده کنند.

سفارشی سازی و شخصی سازی

یک نرم افزار پشتیبانی مشتری مناسب، بر روی یک پلتفرم انعطاف پذیر ساخته می شود که منجر به امکان ارائه گزینه های توسعه دهنده و تجربه های شخصی سازی شده بیشتر می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
فهرست