با ماژول مدیریت سرنخ های دانا، از هر منبعی مشتری جذب کنید

گام های نخست فروش را قدرتمند بردارید. حتی یک پرسش ساده می تواند آغازگر فروشی بزرگ باشد. اطلاعات مربوط به مشتریان بالقوه مانند بازدید کنندگان نمایشگاه یا کسانی که فرم تماس سایت را تکمیل کرده اند را به عنوان سرنخ فروش در نظر گرفته و فرآیند فروش را از این جا شروع کنید. نرم افزار CRM دانا، کامل ترین ابزار مدیریت سرنخ ها را در اختیار شما قرار می دهد.

null
هیچ مشتری احتمالی از نظر شما پنهان نخواهد ماند
null
اطلاعات کلیدی درباره سرنخ ها همیشه در دسترس است
null
سرنخ ها بر اساس احتمال موفقیت رتبه بندی شده و درست به اندازه نیاز برای هر سرنخ زمان بگذارید

مدیریت سرنخ چیست؟

قبل از اینکه به مدیریت سرنخ بپردازیم، ابتدا باید بدونید که منظور از سرنخ فروش چیه، خب به هر فرد حقیقی یا حقوقی که به صورت بالقوه بتونه مشتری شما باشه اصطلاحا یک سرنخ فروش یا (Sales Lead) گفته می‌شه،مثلا افرادی که در نمایشگاه به غرفه شما سر زده اند یا، افرادی که فرم‌های سایت شما رو پر کردند و یا حتی افرادی که خود شما اونها رو شناسایی کردید مثلا مشتری یکی از رقبای شما.

یک تیم فروش موفق همیشه برای ایجاد سرنخ های جدید تلاش می‌کنه و هدف بسیاری از هزینه‌های تبلیغاتی ایجاد سرنخ‌های جدید هستش، پس شما باید روش خوب و مشخصی برای مدیریت این سرنخ‌ها و تبدیل اونها به مشتری داشته باشید. مدیریت سرنخ یک فرایند مهم در فروش است که طی اون مشخصات سرنخ‌ها ثبت و جمع آوری میشه و پس از ارزیابی اولیه، در صورت مثبت بودن نتیجه ارزیابی، اون سرنخ به فرصت فروش تبدیل می‌شه.

این فرآیند سرنخ‌های ورودی از منابع مختلف مانند نمایشگاه و برنامه‌های بازاریابی را ارزیابی و دسته بندی کرده و ابزارهای لازم برای مدیریت آن ها را در اختیار شما قرار می دهد. اگر می خواهید دید کاملی از مشتریان هدف و کسانی که به برند شما علاقمند هستند داشته باشید به یک پلتفرم مدیریت سرنخ احتیاج دارید. نرم افزار CRM دانا امکانات متنوعی برای مدیریت سرنخ ها در اختیار شما قرار می دهد. تفاوتی ندارد که شما صاحب یک برند جهانی یا کسب و کاری نوپا هستید، مدیریت سرنخ های نرم افزار CRM دانا به شما کمک م‌کند، مشتریان بالقوه را شناسایی و در کوتاه ترین زمان آن ها را به مشتری واقعی و فروش موفق تبدیل کنید.

مدیریت سرنخ چیست؟

تولید خودکار سرنخ با وب فرم های هوشمند

بازدید کنندگان سایت مشتریان بالقوه ای هستند که هنوز برای خرید خود تصمیم گیری نکرده اند. با استفاده از محتوای جذاب، آن ها را تشویق به تکمیل فرم نمایید و با استفاده از وب فرم های هوشمند به صورت خودکار سرنخ جدیدی از اطلاعات آن ها ایجاد کنید تا سفر تبدیل سرنخ به فروش آغاز شود.

توزیع خودکار سرنخ

با استفاده از گردش کار سرنخ‌ های تولید شده را بر اساس موقعیت جغرافیایی، محصول یا دپارتمان به کارشناسان تخصیص دهید. همچنین می توانید از روش تخصیص گردشی استفاده کنید تا سرنخ ها به صورت مساوی بین کارشناسان تقسیم شود. با مدیریت شیوه تخصیص اطمینان داشته باشید که فعالیت های فروش روی همه سرنخ ها انجام می شود.

تعریف فعالیت روی سرنخ

هر سرنخ برای تبدیل شدن به مشتری وفادار نیازمند توجه و ارائه اطلاعات مناسب است. برای این کار می تونید فعالیت های بازاریابی مثل برگزاری جلسه، ارسال اطلاعات و تماس های پیگیری رو برای هر سرنخ تعریف کنید. دانا این فعالیت ها رو به شما یادآوری می کنه و حتی می تونید با استفاده از گردش کار انجام خیلی از این کارها رو به دانا بسپارید و سرنخ های بیشتری رو به مشتری تبدیل کنید.

بررسی اثر بخشی کمپین ها براساس سرنخ

بسیاری از سرنخ ها در کمپین های بازاریابی ایجاد می شوند. کمپین مبدا هر سرنخ را مشخص کنید تا با توجه به سرانجام سرنخ ها گزارشی از اثربخشی هر کمپین داشته باشید.

افزودن پیغام، یادداشت و فایل پیوست به سرنخ

اطلاعات تکمیلی درباره سرنخ را به صورت یادداشت در فرم سرنخ ذخیره کنید تا سایر کارشناسان به آن اطلاعات دسترسی داشته باشند. برای کارشناسان یادداشت بگذارید و در صورت نیاز فایل هایی را به سرنخ پیوست کنید.

رتبه بندی سرنخ ها

سرنخ ها ارزش آفرینی یکسانی نخواهند داشت و برخی برای سازمان پر سود تر هستند. با رتبه بندی سرنخ ها میزان فعالیت و زمانی که برای هر سرنخ باید صرف شود را مشخص نمایید و سرنخ های خود را اولویت بندی کنید. معیار رتبه بندی را براساس سیاست های سازمان خود تعریف کرده و با استفاده از گردش کار به صورت خودکار این سرنخ ها را رتبه بندی کنید

تهیه گزارشات تحلیلی

تعداد سرنخ های ورودی از هر کانال، نرخ تبدیل سرنخ ها و عملکرد کارشناسان در تبدیل سرنخ را به صورت گزارشات فصلی مشاهده از این اطلاعات برای بهبود فروش استفاده کنید

تبدیل سرنخ به فرصت فروش

وقتی که سرنخ در جهت فرآیند فروش پیش می رود و مشتری نسبت به خرید مشتاق تر می شود دیگر این مشتری یک سرنخ خام نیست و به یک فرصت فروش احتمالی تبدیل شده است. در این حالت نیازی به ایجاد فرصت فروش به صورت دستی نیست. با یک کلیک سرنخ را به فرصت فروش تبدیل کرده و تمام اطلاعات را در فرصت فروش داشته باشید.

امکانات دیگری که برای مدیریت عملیات فروش در اختیار شما است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فهرست