یکپارچگی کانال های فروش در نرم افزار CRM دانا ایکسارم

واژه CRM یا Customer Relationship Management که در زبان ما با عنوان مدیریت ارتباط با مشتری از آن یاد می شود، یک رویکرد است که به مشاغل کمک می کند ارتباط خود با مشتریان را بهبود ببخشند و سریعتر مشتریان جدید بدست بیاورند. در این مطلب به طور جامع به تعریف CRM می پردازیم و شما با مزیت های CRM برای کسب و کار خود آشنا خواهید شد.

با یکپارچگی کانال های فروش از ایمیل، موثر تر و راحت تر استفاده کنید

ایمیل یکی از روش های پر کاربرد و موثر در برقراری ارتباط با فرصت های فروش است. در دانا ایکسارم شما می توانید روی این کانال ارتباطی کنترل دقیقی داشته باشید و به کمک ابزارهایی که دانا ایکسارم فراهم میکند، از جمله یکپارچگی کانال های فروش، راندمان تیم فروش را افزایش دهید.

یکپارچکی کانال های فروش

  • افزایش سرعت ارسال ایمیل: به کمک الگوهای پیغام، کارشناسان نیازی به تایپ کردن متن ایمیل ندارند و با یک کلیک ایمیل مورد نظر برای مخاطب ارسال می شود.
  • یکدست شدن و حرفه ای شدن متن ایمیل ها: برای همه سناریو ها مانند معرفی محصول و هماهنگی جلسات الگوهای پیغام تعریف کنید، نرم افزار CRM متغیر ها را مقدار دهی میکند و کارشناس فروش دخل و تصرفی در متن ایمیل نخواهد داشت
  • در لحظه از باز شدن ایمیل ها مطلع شوید: هر زمان که ایمیل شما توسط مخاطب باز شود و یا روی لینک های آن کلیک شود دانا ایکسارم شما را از موضوع مطلع می سازد و به این ترتیب می توانید اثربخشی ایمیل های خود را ببینید.
  • از یک نقطه ایمیل های خود را چک کنید: به کمک یکپارچگی کانال های فروش در دانا ایکسارم شما نیاز به ابزار دیگری مانند Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل نخواهید داشت.

یکپارچگی کانال های فروش

تماس های تلفنی را سامان دهی و کنترل کنید

یکپارچگی دانا ایکسارم با سیستم های تلفنی سازمان موجب ارتقاء کیفیت پاسخ گویی کارشناسان و همچنین افزایش راندمان تیم فروش خواهد شد.

  • تماس با یک کلیک: زمان را برای شماره گیری هدر ندهید، در دانا ایکسارم برقراری تماس تلفنی با یک کلیک انجام می شود.
  • تماس ها را با اطلاع قبلی پاسخ دهید: تماس های ورودی در دانا ایکسارم به صورت پاپاپ نمایش داده می شود و دانا ایکسارم همه سوابق قبلی مشتری را در این پنجره نمایش میدهد. به این ترتیب تماس با کیفیت و آمادگی بیشتری پاسخ داده می شود.

با ابزار چت دانا همیشه در دسترس مشتری باشید

زیر سیستم پیش بینی فروش در دانا ایکسارم به شکلی شفاف عملکرد کل شرکت در تحقق اهداف فروش را نمایش می دهد، علاوه بر این شما می توانید عملکرد هر یک از تیم های فروش و نیز هر یک از کارشناسان فروش را با توجه به یکپارچگی کانال های فروش مشاهده کنید. شما می توانید فرصت های فروش تاثیر گذار در تارگت را ببینید و در هر لحظه فاصله تا تحقق تارگت را مشاهده کنید.

ابزار چت دانا

پورتال دانا

با پورتال دانا تجربه مشتریان را ارتقاء دهید

به کمک پورتال مشتریان دانا ایکسارم، تعامل مشتریان با کسب و کار خود را ارتقاء دهید. برای مشتریان خود حساب کاربری ایجاد کنید و اجازه دهید به آسانی با شما در ارتباط باشند.

  • سوالات متداول مربوط به فروش و پشتیبانی را اختیار مشتریان خود قرار دهید.
  • اطلاعات محصولات و روش کار با آنها را در پایگاه دانش مشتریان قرار دهید.
  • به مشتریان اجازه دهید در صورت نیاز به کمک تیکت ثبت کنند.
  • اخبار و اطلاعیه های کسب و کار خود را در پورتال به اطلاع مشتریان برسانید.
فهرست