با سرویس کاتالوگ دانا پرو، خدمات خود را معرفی کنید

سرویس کاتالوگ چیست؟

سرویس کاتالوگ (IT Service Catalog)، در واقع یک فهرست از خدماتی است که توسط واحد فناوری اطلاعات ارائه می شود. این خدمات ممکن است به کاربران سازمان ارائه شود (Business Service Catalog) مانند درخواست دسترسی به اینترنت یا درخواست پرینتر جدید که توسط کارمندان و مدیران سازمان ثبت می شوند.

انواع دیگری از خدمات IT نیز وجود دارند که به صورت تخصصی و فنی ارائه می شوند (Technical Service Catalog) که این گونه خدمات توسط کارمندان سازمان درخواست نمی شوند، مانند آپدیت سیستم عامل سرورها و یا سرویس دوره ای تجهیزات شبکه سازمان.

چرا شما به سرویس کاتالوگ نیاز دارید؟

برخورداری از سرویس کاتالوگ مزیت های زیادی را برای واحد IT سازمان به همراه دارد از جمله:

  • ثبت تیکت برای کاربران همانند تجربه خرید آنلاین خواهد بود، کاربران خدمات قابل ارائه خواهند دید و با یک کلیک تیکت مربوطه ثبت می شود.
  • شما می توانید برای هر یک از خدمات، فرم تیکت مخصوص به آن موضوع را طراحی کنید و اطلاعات لازم را از کاربر دریافت کنید.
  • خدمات IT برای همه واحد های سازمان یکی نیست، شما می تونید تعیین کنید کاربران چه نوع خدماتی را ببینند.
  • شما میتوانید خدمات را دسته بندی کنید، برای مثال خدمات اینترنت و ایمیل، خدمات سخت افزاری، خدمات رفع اشکال، به این روش کاربران به آسانی می توانند خدمت مورد نظر خودشان را پیدا کنند.
  • سرویس کاتالوگ از ثبت درخواست های بی ربط که قابل ارائه نیستند جلوگیری می کند.
  • اتوماسیون فرآیند ها بر اساس نوع خدمت، به کمک ماژول گردش کار و ماژول تائیدیه خودکار. برای مثال تعیین کنید که درخواست های خرید تجهیزات به صورت خودکار روال تائیدیه را طی کنند.

به آسانی سرویس کاتالوگ سازمان خود را در دانا پرو طراحی کنید

در دانا پرو همه امکاناتی که برای ایجاد یک سرویس کاتالوگ حرفه ای به آن نیاز دارید را در اختیار خواهید داشت. با زیر سیستم مدیریت رخداد ها (Incident Management) کار ایجاد سرویس کاتالوگ رو آسون کرده و شما میتونید برای هر یک از انواع خدمات و رخداد ها فرم تیکت مخصوص را طراحی کنید و سپس این فرم ها را به صورت دسته بندی شده در یک منو شبیه منوی رستوران در اختیار کاربران سازمان قرار دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اسکرول به بالا