articelbaner

همه آنچه برای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات نیاز دارید
راه کار قدرتمند مبتنی بر ITIL

دموی آنلاین راهنمای جامع ITIL

contactus ورود به سامانه پشتیبانی آنلاین مشتریان

منابع و مستندات نرم افزار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات دانا

در این بخش می توانید پاسخ سوالات فنی خود را بیابید.

به طور کلی در همه شرکت ها و سازمان هایی که تعداد کاربران شبکه آنها بیش از 30 نفر می باشد، استفاده از نرم افزار های مدیریت فناوری اطلاعات موجب ارتقاء سطح خدمات، کاهش هزینه ها و افزایش رضایتمندی کاربران می شود. همچنین شرکت های ارائه دهنده خدمات IT نیز می توانند از دانا برای مدیریت چرخه کامل مدیریت پشتیبانی خود استفاده کنند.
بلی، در طراحی هر یک از زیر سیستم های نرم افزار دانا به توصیه های استاندارد ITIL دقیقا توجه شده است، برای مثال فرآیند مدیریت حوادث و مدیریت درخواست ها (Request and Incident Management) به طور کامل منطبق با رویه های پیشنهاد شده ITIL پیاده سازی شده است.
الزامی در این خصوص وجود ندارد، در واقع اگر سازمان از قبل برنامه ریزی ها و اقداماتی در خصوص بکارگیری روش های منطبق بر ITIL انجام داده باشد، استقرار نرم افزار دانا در زمان کوتاه تر و با چالش های کمتری صورت خواهد گرفت. نکته قابل توجه این است که اسقرار یک سیستم مدیریتی استاندارد در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات مانند نرم افزار دانا موجب ارتقاء سطح عملیاتی واحد IT و نزدیک شدن به روش های استاندارد مانند ITIL خواهد شد.
نرم افزار دانا دارای چند زیر سیستم یکپارچه به شرح زیر است که بر اساس نوع نسخه خریداری شده قابل استفاده خواهد بود:
  1. زیر سیستم Help Desk
  2. زیر سیستم پایگاه دانش (Knowledge Base)
  3. زیر سیستم  مدیریت دارایی ها (Asset Management)
  4. زیر سیستم مدیریت قراردادها (Contract Management)
  5. زیر سیستم مدیریت اعلان ها (Announcements)
  6. زیر سیستم انبار (IT Inventory Management)
مدل تعیین قیمت در نرم افزار دانا بسیار انعطاف پذیر است و هر سازمان و شرکت بر اساس حجم کاری و نیاز های خود می تواند با قیمت مناسبی این محصول را تهیه نماید، برای دریافت قیمت محصول، کلیک کنید. به طور کلی عوامل تعیین کننده قیمت در نرم افزار دانا عبارتند از:
  1. تعداد کاربران
  2. تعداد کارشناسان
  3. تعداد دارایی ها
منظور از کارشناس افراد شاغل در واحد فناوری اطلاعات و یا واحد پشتیبانی است که وظیفه ارائه خدمات به کاربران را بر عهده دارند. این افراد با ورود به سیستم می توانند درخواست های ثبت شده توسط کاربران و مشتریان را مشاهده کنند. منظور از کاربر، پرسنل شاغل در سایر واحد های سازمان و یا مشتریان است که با ورود به پورتال نرم افزار درخواست های خود را ثبت می کنند.
منظور از دارایی، تجهیزاتی است که قصد دارید آنها را مدیریت کنید که به طور معمول شامل سرورها، کامپیوتر ها، سوئیچ ها، روتر ها، فایروال ها، پرینتر ها و سایر اجزا سخت افزاری تحت مدیریت واحد فناوری اطلاعات است.

 شما می توانید دمو آنلاین نرم افزار دانا را مشاهده و مورد ارزیابی قرار دهید . همچنین در صورت نیاز به خدمات آموزش میتوانید با شرکت دانا پرداز تماس حاصل فرمایید

نرم افزار در یک سال اول دارای گارانتی است و در سال های آتی، مشتریان در صورت تمایل می توانند قرارداد پشتیبانی سالانه عقد نمایند، ارائه نسخ جدید نرم افزار برای مشتریانی که دوره گارانتی محصول را سپری می کنند و یا دارای قرارداد پشتیبانی معتبر می باشند، رایگان است.
بلی، در صورتی که پس از دوره آزمایشی نرم افزار خریداری شود فقط لایسنس نرم افزار تغییر خواهد کرد و همه داده های وارد شده حفظ خواهد شد.
نصب نرم افزار دانا ساده است و Setup Package نرم افزار همه پیش نیاز های لازم را نصب می کند. همچنین با توجه به راهنمای بسیار جامع و نیز طراحی کاربر پسند نرم افزار، استفاد از آن بسیار آسان و سریع خواهد بود.
به طور معمول در هر فصل نسخه های به روز شده نرم افزار ارائه می شود، نسخه های جدید دارای امکانات جدید، ارتقاء قابلیت های قبلی و نیز رفع خطاهای شناسایی شده نرم افزار می باشد.
بلی، برای استفاده از دانا نیاز به نصب نرم افزار بر روی سیستم ها نیست و افراد می توانند از مرورگر اینترنت مانند Google Chrome برای دسترسی به نرم افزار استفاده کنند.
پایگاه داده نرم افزار دانا، MS SQL Server 2008 است. در زمان نصب نرم افزار Setup Package به صورت خودکار نسخه Server Express Edition SQL را نصب می کند، ولیکن برای بهره مندی از سرعت بهتر پیشنهاد می شود نسخه پایگاه داده را به SQL Server Enterprise Edition ارتقاء دهید.
بلی، کاربران و کارشناسان می توانند با اکانت دامین وارد نرم افزار دانا شوند و به عبارتی نیاز به ایجاد اکانت برای هر کاربر به صورت مجزا در نرم افزار دانا وجود ندارد. این موضوع موجب آسان شدن استفاده نرم افزار در شبکه های بزرگ می گردد.

ثبت نام سمینار

سمینار بزرگ یک روز با مدیریت سرویس.


همین حالا صندلی خود را رزرو کنید!