شش تفکر اشتباه در خصوص ITIL

در این مقاله شش طرز فکر اشتباه در خصوص ITIL را بررسی خواهیم کرد. متاسفانه این اشتباهات تنها منحصر به افراد تازه کار نیست. بیایید بیشتر با این اشتباهات آشنا شویم.

اگر شما نیز جزء کسانی هستید که به تازگی گواهینامه ITIL را دریافت کرده‌اید و از این پس به عنوان متخصص ITIL شناخته می‌شوید، به احتمال زیاد می خواهید هر چه سریعتر ITIL را در سازمان خود پیاده سازی کنید.

بارها شنیده‌ام که کارشناسان IT می‌گویند "ما ITIL را امتحان کرده‌ایم، برای ما که جواب نداد." یا "ITIL اصلا هیچ کمکی به ما نکرد." جالب است بدانید اغلب اوقات این عدم رضایت‌مندی از به‌کارگیری ITIL، به دلیل یکی از اشتباهات رایج زیر است که برای افراد با تجربه هم اتفاق می‌افتد:

بهروش ITIL حلال همه مشکلات است

اینکه بدانید ITIL راه حل تمامی مشکلات شما نیست، ممکن است برایتان دلسردکننده باشد؛ اما نباید چشمتان را بر روی این حقیقت ببندید. با این حال اگر ITIL با رویکردی درست و واقعگرایانه به کار گرفته شود، می‌تواند برای سازمان شما بسیار ارزشمند باشد. اگر با این باور که تمام مشکلاتتان با ITIL حل خواهد شد به سراغ آن بروید، بدون شک نا امید خواهید شد.

نیازی نیست اصول ITIL با اهداف سازمان همخوانی داشته باشند

هدف باید در راستای بهبود کسب و کار باشد. توصیه نمی‌شود که رهنمون‌های کتاب‌های ITIL را کلمه به کلمه و خط به خط دنبال کنید. ITIL مجموعه‌ای از بهروش‌ها است اما این بدان معنی نیست که به کار گیری تمام این بهروش‌ها، برای سازمان شما مناسب است. برای مثال هر چند ITIL می‌تواند امینت اطلاعات را افزایش دهد، ولی ممکن است در همه سازمان‌ها قابلیت پیاده‌سازی نداشته باشد. باید به این بهروش‌ها مانند توصیه‌هایی نگاه کنید که نیاز به نقد دارند و در صورت تطبیق با سازمان شما، به کار گرفته می‌شوند. نباید از ITIL مانند کتاب مقدس پیروی کنید.

تمرکز ITIL تنها بر روی بهبود فرایندها است

توجه داشته باشید که ITIL بر روی تکنولوژی و مهمتر از آن افراد نیز تمرکز می‌کند. این مهم را فراموش نکنید که برای تطبیق با چارچوب ITIL، باید افراد، تکنولوژی‌ها و فرایندها را با خود همگام سازید.

رویکردی که در خصوص ITIL اتخاد می‌کنید، سرنوشت شکست یا موفقیت شما را رقم خواهد زد. باید ذهن خود را باز و روشن نگه دارید. اینکه استفاده از بهروش‌های ITIL برای یک سازمان نتیجه خوبی داشته است، بدین معنی نیست که تمام این بهروش‌ها برای شما نیز مفید هستند.

پیاده سازی ITIL یک پروژه کوتاه مدت است

ماهیت ITIL به گونه‌ای است که نمی‌توان آن را ظرف مدت 3 ماه انجام داد و سپس با فراغ بال آن را کنار گذاشت. ITIL نیازمند تعهدی بلند مدت است. سازمان‌ باید به شکل مستمر، افراد، تکنولوژی‌ها و فرایندها را مورد بازنگری، اصلاح و بهبود قرار دهد و از هم‌سو بودن آن‌ها با اهداف سازمان و کسب و کار اطمینان حاصل کند.

نیازی به همراهی مدیران ارشد نیست

تا زمانی که مدیران ارشد اهمیت و ارزش ITIL را درک نکرده و به شما در تحقق نیازهای مالی و منابع انسانی کمک نکنند، موفق به پیاده سازی ITIL نخواهید شد. برای اینکه بتوانید کارمندان IT را با فرایندهای جدید و مبتنی بر ITIL آشنا کنید، به کمک مدیران ارشد نیاز دارید.

planninggg

نیازی به برنامه ریزی نیست

آیا برنامه‌ریزی ITIL در کوتاه مدت قابل پیاده‌سازی است؟ پیاده‌سازی مدیریت رخداد  در سازمان شما ضروری است؟ دورنمای ITIL در سازمان خود را در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به خوبی ترسیم کرده‌اید؟ آیا بررسی کرده‌اید که چگونه فرایندهای جدید به فرایندهای کنونی سازمان متصل خواهند شد؟ آیا برنامه ارتباطی مدون و شفافی برای کاربران نهایی و کاربران IT در نظر گرفته‌اید؟ آیا آموزش‌های لازم برای کاربران نهایی و کاربران IT را مد نظر قرار داده‌اید؟ لیست این سوالات می‌تواند باز هم ادامه پیدا کند. پس به خوبی برنامه‌ریزی کنید و تمامی جوانب را بسنجید. به قول معروف "دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است." یک برنامه 12 ماهه با برنامه‌ریزی دقیق و مدون بهتر از یک برنامه 6 ماهه‌ مشکل‌ساز و محکوم به شکست است.

خواندن 225 دفعه

به سادگی سازمان خود را به یک نرم افزار پیشرفته ITSM مجهز کنید.

(به روش توصیه شده ITIL مدیریت کنید!)

درخواست دموی اختصاصی،
همین حالا شروع کنید!

آیا تمایل دارید هر هفته یک مقاله مفید و کاربردی در زمینه ITIL و مدیریت IT برای شما ارسال کنیم؟