از دید یک مشتری به پایگاه دانش داخلی خود نگاه کنید

پایگاه دانش روش مطمئنی جهت صرفه جویی در زمان مشتریان و کارمندان برای حل مشکلات می باشد.

دانلود فایل PDF مقاله

لطفاً جهت دانلود فایل، ایمیل خود را وارد نمایید:

ادامه... ×

شرکت‌ها دریافته اند که یک پایگاه دانش درون سازمانی به بخش هایی که در مضیقه زمانی هستند، کمک می کند تا برروی مشکلات پیچیده تمرکز بیشتری داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که کارمندان به اطلاعات بروزی دسترسی دارند. ممکن است یکی از کارکنان شرکت شما در خصوص سیاستهای منابع انسانی و یا حق ایاب و ذهاب خود سوالی داشته باشد. در صورتی که مکانی متمرکز برای یافتن این اطلاعات وجود نداشته باشد، کارمندان کار را متوقف کرده و شروع به ایمیل زدن به افراد مختلف می کنند، تا زمانی که به چیزی که می خواهند برسند. بسیاری از شرکت های بزرگ، پایگاه دانشی داخلی به منظور جلوگیری از هدر رفتن زمان و بهره‌وری ایجاد کرده اند. یک منبع ساده و اسان جهت راهنمایی کارکنان برای کسب اطلاعات مرتبط، که هیچ فردی خارج از سازمان به آن دسترسی ندارد.

به کارکنان خود مانند یک مشتری بنگرید

همانطور که سعی می کنید تا دسترسی مشتریان به سرویسی که ارائه می دهید را بهبود ببخشید، می بایست به فکر کارمندان خود جهت دسترسی به اطلاعات بروز نیز باشید. سرمایه گذاری بر روی پایگاه دانش و منابع ان کمک می کند تا پتانسیل های واحد پشتیبانی خود را به حداکثر برسانید. کارمندان جدید اغلب سوالاتی زیادی در مورد طیف وسیعی از موضوعات دارند، و سوالاتی نظیر چگونه درخواست مرخصی با حقوق بدهم؟ و یا چگونه برای بیمه بازنشستگی تقاضا بدهم؟ برای آنها بوجود می آید. ایجاد یک پایگاه دانش درون سازمانی باعث اسان تر شدن فرایند اشنایی با سیستم برای همه کارکنان می شود. تا کارمندان از کارشان مطمئن باشند و متخصصان منابع انسانی بتوانند سوالات خود را مدیریت ‌کنند. از دیدگاه کارمندان با سابقه و یا جدید، یک پایگاه دانش داخلی باعث ایجاد حس اعتماد بیشتر کارمندان خواهد شد که موجب رشد کسب و کار می گردد. اما این تنها در صورتی امکان پذیر است که افراد مسئول تولید محتوای پایگاه دانش از وضعیت تمامی افراد شرکت و پیشرفت های آن مطلع باشند. ابزارهای فنی می‌توانند به این مساله کمک کنند؛ مجمع های عمومی این فرصت را به کارمندان می دهند تا تاثیرگذاری مطالب منتشر شده را ارزیابی کرده و آنرا تایید یا رد کنند. از این طریق می توان از سیستم بازخورد در این فرایند استفاده کرد. پیگیری نحوه ارتباط گیری کارمندان با محتوا از طریق مواردی مثل اینکه چه مقالاتی بیشتر دیده شده و یا به اشتراک گذاشته شده اند، به شما کمک می کند تا درک بهتری از اینکه کارمندان کجا و چقدر به کمک نیاز دارند،داشته باشید. انجمن‌های اجتماعی به کارمندان این اجازه را می دهند تا برای ارزیابی و یا تایید اثربخشی مقالات منتشر شده، نظر خود را در این فرآیند ابراز نمایند. و همچنین چگونگی تعامل کارمندان با محتوی را مورد بررسی قرار می دهد. معطوف کردن نیروی استخدامی جدید به یک منبع سریع در طول مدت آشنایی با سیستم و دریافت ایمیل های آموزشی باعث بالا رفتن تجربه کارمندان می گردد و خیال کل تیم را از بابت مسائل پیجیده تر راحت می کند. اما یک مزیت دیگر این است که حس بودن در یک اجتماع  را در شرکت شما پرورش می دهد. نیروهای کار جدید حتی در مواردی از پرسیدن سؤالاتشان در جمع هراس دارند و گاها نیز در لحظه فراموش می کنند، و زمانی که جواب سؤالهایشان را در این پایگاه بیابند از اینکه این مسئله در مورد آنها لحاظ شده است بسیار خوشحال می شوند.

آیا جلسات معرفی نیروی جدید بصورت مرتب برگزار می شوند؟ جلسات جمعی چطور؟ زمان‌بندی دقیق داشته باشید و عضوی از تیم تولید محتوی را برای گلچین کردن تمام سوالاتی که در جلسات مطرح می شوند، خواه بصورت حضوری و یا ایمیل تعیین کنید. سوالاتی تکراری، در زوایای مختلف و سطحی وسیعتر مطرح خواهند شد. این موارد را به پایگاه دانش اضافه کنید تا تمامی سوالات مورد نیاز کارکنان را پوشش دهد.

مقالات مرتبط پایگاه دانش

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خواندن 296 دفعه

دو دقیقه تا تجربه بهترین روش پشتیبانی و حفظ ارتباط با مشتریان

(یا شاید هم یک دقیقه، اگر سریع تایپ کنید!)

نسخه 14 روزه رایگان دانا دِسک،
همین حالا شروع کنید!