3 راه برای تبدیل خدمات امور مشتریان به بخشی از استراتژی بازاریابی

در صورتی که تاکنون رویکردهای واحد امور خدمات مشتریان و واحد بازاریابی را باهم همسو نکرده اید، هیچ زمانی بهتر از حالا نیست. 

دانلود فایل PDF مقاله

لطفاً جهت دانلود فایل، ایمیل خود را وارد نمایید:

ادامه... ×

در زیر به 3 راهکار برای رسیدن به این هدف اشاره می کنیم:

1. ارتباط و دسترسی را برای مشتریان خود آسان کنید

حتی بهترین استراتژی هم کارساز نیست اگر تیم پشتیبانی فرصتی برای کمک به مشتریان فعلی شما نداشته باشد. تا زمانی که فکر کنید تمامی مشتریان مسئول شروع ارتباط هستند لازم است تا فرآیند را تا آنجایی که امکان دارد آسان نمایید.

بالاخره، هر چقدر دسترسی برای مشتریان آسان تر باشد آنها بیشتر با شما در ارتباط خواهند بود. با این طرز فکر، یک راهکار خوب این است که دسترسی صفحه ارتباطی خود با مشتری را بسیار آسان و راحت طراحی نمایید. اگر منابع دیگری برای ارتباط با مشتریان خود دارید حتما دسترسی آنها را نیز فراهم سازید. مسلما کمترین راه ارتباطی از طریق ایمیل و تلفن می باشد ولی اینها کافی نیستند. بدین منظور استفاده از یک نرم افزار تیکتینگ مانند دانادسک این امکان را می دهد تا بتوانید دسترسی آسانتری برای مشتریان خود فراهم نمایید.

2. خدمات امور مشتریان را به عنوان یک مزیت برجسته کنید

خدمات پشتیبانی سطح بالا می تواند مشتریان را به طرفداران وفادار برند شما تبدیل کند. اما لازم نیست منتظر انها باشید تا یک مشکل را عنوان کنند تا کیفیت رسیدگی به آن را متوجه شوند. امروزه، مشتریان می دانند که خدمات پشتیبانی خوب می تواند باعث کسب تجربه مفید نسبت به شرکت شود پس برجسته کردن خدمات پشتیبانی می تواند قسمتی از فروش به حساب بیاید. آیا شرکت شما پشتیبانی 24/7 ارائه می کند؟ آیا زمان پاسخ در یک بازه زمانی مشخص را گارانتی می کنید؟ آیا تیم پشتیبانی شما دارای نمره عملکرد بالایی از دید مشتری می باشد (نظرسنجی، CSAT)؟ این موارد نشان دهنده یک خدمات پس از فروش عالی و تمایز دهنده برند شما نسبت به دیگر رقبا است.

3. از نظرات مشتریان در بازاریابی خود استفاده کنید

به مشتریان خود نشان دهید که سرویس پشتیبانی شما بسیار بی نظیر است و این موضوع را عنوان کنید. اما بهتر است این مورد از طرف دیگر مشتریان نیز گفته شود. در واقع، شانس خوبی است اگر از نظرات آنها در سایت خود بهره ببرید. ابتدا نظرات آنها را جمع آوری کنید (از فرم نظرسنجی استفاده کنید) و در صورتی که بازخورد آنها مثبت بود از آنها اجازه بگیرید و آنرا در سایت خود قرار دهید تا دیگر مشتریان نیز آنرا ببینند. اما در صورت بازخورد منفی از آن بهره بگیرید و سرویس خود را بهبود ببخشید.

 

مقالات مرتبط دانادسک

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خواندن 229 دفعه

دو دقیقه تا تجربه بهترین روش پشتیبانی و حفظ ارتباط با مشتریان

(یا شاید هم یک دقیقه، اگر سریع تایپ کنید!)

نسخه 14 روزه رایگان دانا دِسک،
همین حالا شروع کنید!