دموی آنلاین نرم افزار دانادسک

دانادسک یک نرم افزار هلپ دسک ابری و مقرون به صرفه است که امکانات زیادی را همراه با کاربری بسیار آسان در اختیار هر کسب و کاری با هر مقیاسی قرار می دهد. در این ویدیو به اختصار به امکاناتی مانند SLA، نظرسنجی آنلاین، داشبورد، گزارشات، BPMS، گردش کار و .... اشاره خواهیم کرد.

موفق باشید

شش نکته جهت ارسال ایمیل به مشتری

به عنوان یک کارشناس پشتیبانی خیلی مهمه که ایمیل مناسبی رو برای مشتری هاتون بفرستید. برای نوشتن یک ایمیل خوب لازمه تا شما به یکسری اصول آگاه باشید. در این ویدیو ما به 6 نکته مهم اشاره می کنیم که قبل از ارسال ایمیل به مشتری باید اونها را حتما چک کنید.

معرفی مزایای نرم افزار تیکتینگ دانا دِسک

در این ویدیو کوتاه، بصورت اجمالی به معرفی نرم افزار دانادسک می پردازیم در این ویدیو کوتاه، بصورت اجمالی به معرفی نرم افزار دانادسک می پردازیم و فقط به ارزش هایی که دانا دسک برای شرکت شما ایجاد می کنه، اشاره می کنیم. دانادسک یک نرم افزار هلپ دسک ابری است که می تونه به تیم پشتیبانی در ارائه بهترین خدمات در هر کسب و کاری با هر مقیاسی کمک کنه. با دانادسک تیکتینگ آنلاین، هلپ دسک، نظر سنجی آنلاین، پایگاه دانش، پورتال مشتریان و بیش از 20 زیر سیستم و ابزار دیگر به صورت یکجا در اختیار شما قرار میگیره.

هفت اشتباه رایج در واحد پشتیبانی

مشتریان درخواست ها و مشکلات خودشون رو با شما در میان می گذارند و شما هر چه در توان دارید انجام میدید تا کار اونها رو انجام بدید و رضایتشون رو جلب کنید. مثلا به موقع و با کیفیت بالا به اونها پاسخ می دید و همیشه عنوان می کنید که آماده کمک کردن و رفع مشکلاتشان هستید. اما با این وجود نارضایتی در مشتریان شما افزایش پیدا می کنه. مشکل واقعا از کجاست؟ چه کار اشتباهی انجام داده اید؟