E-CRM یا مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری، یک استراتژی فروش، بازاریابی و خدمات آنلاین یکپارچه است که برای شناسایی، جذب و حفظ مشتریان سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه با ایجاد و تقویت تعامل با مشتری از طریق فناوری جدید، ارتباطات بیشتر و بهتری را بین سازمان و مشتریانش برقرار می کند.

استفاده از گفتگوی زنده در بین مشتریان، که عاشق پاسخ گیری فوری و خالی از استرس بودن این فرایند هستند و همچنین بین شرکت هایی که به دنبال کم کردن بار مراکز تماس و کارآمدتر کردن خدمات مشتری هستند، بسیار محبوب شده است.

سیستمی که به شما امکان می دهد اطلاعات مربوط به مشتریان را جمع آوری و ذخیره کنید، CRM نامیده می شود. ادغام ابزار چت زنده با نرم افزار CRM به شما امکان می دهد تا اطلاعاتی را از کلیه مشتریانی که با آنها چت کرده اید جمع آوری و ذخیره کنید.

رویگردانی مشتری به این معنی است که مشتری پرداخت هزینه خدمات و محصولاتی که دریافت می کند را متوقف می کند و ممکن است به شرکت های رقیب رو آورد. ریزش مشتریان باعث ناکامی کسب و کار در رسیدن به اهداف خود می گردد. 

تجربه مشتری کاربرد زیادی در فعالیت های مربوط به بازاریابی دارد. بهبود و توسعه تجربه مشتری و سرمایه گذاری بر روی آن می تواند باعث افزایش سودآوری کسب و کارها گردد. نقل قول های زیر می تواند انگیزه ای برای بهبود تجربه مشتریانتان باشد. 

پیش بینی فروش در واقع پیش بینی درآمد قابل دستیابی است. پیش بینی ها بر اساس تاریخچه داده های فروش، تجزیه و تحلیل بررسی ها و روند بازار و برآوردهای کارشناسان فروش به دست می آیند.

ادغام سه نرم افزار CRM، ERP و HRM به کسب و کارها کمک می کند تا بهترین استفاده را از سرمایه خود ببرند و هرکدام از این نرم افزار ها راهکارهای قابل توجهی را برای بهبود کسب و کارها ارائه می دهند. 

کمپین ایمیل مارکتینگ CRM کمپینی است که از ابزارهای CRM استفاده می کند تا یک ارتباط بازاریابی مستقیم شخصی سازی شده تر و مؤثر تر با مشتریان احتمالی فراهم کند.

گردش کاری یا جریان کاری (Workflow)، روشی است که فرایندهای کسب و کار ها را اتوماسیون و خودکار می کند. هدف از طراحی و ایجاد جریان کاری در سازمان ها، مشارکت کارکنان در انجام وظایف است. 

نرم افزار CRM ابری بهتر است یا نرم افزار CRM محلی؟ با توجه به چه اصولی می توانیم مناسب ترین نرم افزار CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

فواید استفاده از نرم افزار CRM در کسب و کار مشاور املاک چیست؟ چگونه می توان برای پیشرفت در این زمینه از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان استفاده کرد؟

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) اغلب می تواند مانند چاشنی اسرار آمیزی باشد که رشد استارتاپ ها را ممکن می سازد و آن ها را به یک کسب و کار قوی و پر جنب و جوش تبدیل می کند. در این مقاله تاثیر نرم افزار CRM در رشد استارتاپ ها مورد بررسی قرار گرفته است.

بازاریابی رابطه ای به فعالیت های انجام شده توسط شرکت برای ایجاد و حفظ سودآوری و رابطه بلند مدت با مشتریان اشاره می کند.

یکی از مهمترین اصول برای پیشرفت در کسب و کارهای مختلف، جذب رضایت مشتریان است. اما رضایت مشتریان دقیقا چیست و برای به دست آوردن آن رعایت چه مواردی ضروری است؟

با سرمایه گذاری دولت ها در بهبود علم پزشکی، اجرای فناوری های جدیدی مانند نرم افزار CRM برای کلینیک های پزشکی، مراکز درمانی و بهبود کیفیت کلی خدمات پزشکی در حال رشد است. 

اصطلاح "تجربه مشتری" را زیاد می شنویم و از آن استفاده هم می کنیم، اما این اصطلاح دقیقاً به چه معنی است؟ تجربه مشتری می تواند عناصر زیادی را در بر بگیرد، اما پایه و اساس آن ادراک مشتری از برند شما است.

حفظ مشتری معیاری برای سنجش وفاداری مشتری یا توانایی یک سازمان برای نگهداری مشتریان می باشد. علاوه بر شناسایی تعداد مشتریان وفادار، حفظ و نگهداری مشتری می تواند منعکس کننده یا پیش بینی کننده میزان رضایت مشتری، رفتار تکرار خرید مشتریان، تعامل با مشتری و آگاهی از یک برند باشد.

برای جذب مشتریان جدید، حفظ مشتریان موجود و همچنین افزایش سود فست فودها استفاده از نرم افزار CRM فست فود خالی از لطف نیست زیرا با جمع آوری داده های مربوط به مشتریان می تواند در ارائه خدمات شخصی سازی شده به مشتریان کمک نماید.

فرایند مشتری یابی در هر نوع کسب و کاری بسیار مهم و حائز اهمیت است. برای جذب موفقیت آمیز مشتری، تکنیک های مشتری یابی مدرن در این مقاله به تفصیل شرح داده شده است. 

استفاده از نرم افزار CRM بیمه، باعث جذب مشتریان جدید، افزایش رضایت مشتریان و رفع نیازمندی های نمایندگی ها و کارگزای های بیمه می شود. انتخاب بهترین نرم افزار CRM بیمه شامل مراحلی است که در این مقاله به تفصیل شرح داده شده است. 

اجرای موفقیت آمیز نرم افزار CRM گردشگری در کسب و کار تان به شما امکان می دهد تا خدمات متمایزی را به مشتریانتان ارائه دهید. سیستم مدیریت ارتباطات با مشتریان در حوزه توریسم و گردشگری به شما کمک می کند تا  مشتریان وفادار داشته باشید. 

صنعت بانکداری با چالش های زیادی روبرو است که نرم افزار CRM بانکی تا حدودی می تواند این چالش ها را برطرف نماید تا ارزش بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهد و در افزایش وفاداری مشتریان بکوشد.

فروش سازمانی (B2B) به دلیل وجود قراردادهای پیچیده در آن با چالش های زیادی مواجه است. با استفاده از نرم افزار CRM این پیچیدگی ها کم می شود و پیگیری این قراردادها و فرایند های کلی فروش سازمانی به سهولت انجام می گیرد.

نرم افزار CRM رستورانی تاثیر بسزایی در افزایش درآمد، افزایش سود و افزایش فروش رستوران دارد. همچنین استفاده از نرم افزار CRM در رستوران ها به افزایش جذب مشتریان جدید و حفظ ارتباط با مشتریان قدیمی کمک شایانی می کند.

برای حفظ و جلب رضایت مشتری کمپین های مختلفی در یک کسب و کار باید در نظر گرفته شود مانند کمپین های بازاریابی، فروش و تبلیغات. اصول و طراحی کمپین های بازاریابی، فروش و تبلیغات در این مقاله به تفصیل شرح داده شده است. 

تکنیک های فروش روش هایی هستند که کارشناسان فروش برای افزایش فروش و ایجاد درآمد از آن ها استفاده می کنند. این تکنیک ها از طریق آزمایش و خطا بر اساس تجارب کارشناسان فروش مختلف تهیه و به روز رسانی شده اند. تدوین تکنیک های فروش موثر، برای یک کسب و کار موفق یک فرایند همیشگی است.

پروپوزال فروش یک سند کتبی است که در آن کارشناس فروش با نشان دادن مزایای کلیدی محصول/ خدمات خود، مشخص می دهند که  کسب و کار شما چگونه می تواند نیازهای خریداران را تأمین کنند.

صفحه1 از3