articelbaner

همه آنچه برای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات نیاز دارید
راه کار قدرتمند مبتنی بر ITIL

دموی آنلاین راهنمای جامع ITIL

پورتال کاربران

به طور معمول بخش قابل توجهی از تماس های کاربران با واحد فناوری اطلاعات سازمان، به دو موضوع پیگیری وضعیت درخواست های قبلی و نیز پرسیدن سوالاتی متداول اختصاص دارد و این موارد زمان زیادی از وقت کارشناسان واحد IT را اشغال می‌کند، لذا به کارگیری نرم افزار های مدیریت خدمات مانند زیر سیستم Help Desk دانا، می‌تواند بخش قابل توجهی از تماس ها با بخش پشتیبانی یا واحد فناوری اطلاعات را کاهش دهد.

امکانات موجود در پورتال کاربران دانا، کمک شایانی به ارتقاء سطح خدمات و مدیریت رسیدگی به درخواست ها و رویداد ها می‌کند، در زیر به برخی از این امکانات اشاره می‌شود

ثبت درخواست ها و مشکلات

کاربران و مشتریان با ورود به پورتال می‌توانند به آسانی درخواست ها و مشکلات خود را ثبت کنند. با استفاده از مکانیسمی با عنوان مدیریت الگوی درخواست ها شما می‌توانید فرم ثبت درخواست را طبق نیاز خود طراحی کنید تا کاربران فقط داده های مورد نظر شما را وارد کنند.


مشاهده وضعیت درخواست های قبلی

امکان مشاهده و پیگیری وضعیت درخواست ها در پورتال دانا، حجم قابل توجهی از تماس های پیگیری کاربران و مشتریان را کاهش می‌دهد، در پورتال دانا هر کاربر می تواند در قالب پنل های آماری در داشبورد و یا گزارش ها، آخرین وضعیت درخواست های خود را مشاهده کند و یادداشت ها و نتایج ثبت شده توسط کارشناسان واحد فناوری اطلاعات را مشاهده کند. شما می توانید سطح دسترسی هر کاربر را برای مشاهده درخواست ها تعیین کنید، برای مثال مدیر یک واحد می‌تواند درخواست های همه پرسنل واحد خود را ببیند ولی هر کاربر فقط می‌تواند درخواست هایی که خود ثبت کرده است را ببیند.

مشاهده مطالب آموزشی پایگاه داده

به طور معمول 70 درصد تماس های کاربران و مشتریان با واحد فناوری اطلاعات در خصوص سوالات و مشکلات متداولی صورت می پذیرد که در بسیاری از مواقع چنانچه مرجع آموزشی مناسبی وجود داشته باشد، کاربر می تواند مشکل را خودش مرتفع سازد و نیازی به دخالت کارشناسان نخواهد بود. با استفاده از زیر سیستم پایگاه دانش دانا، (DANA Knowledge Base) شما می توانید مطالب آموزشی و نکات فنی مورد نیاز را در سیستم دانا ثبت کنید، بنابراین کاربران هنگام ورود به پورتال می‌توانند این مطالب را مشاهده و مطالعه کنند و راه حل های احتمالی برای درخواست و یا مشکل خود را در آن جستجو کنند. سازمان دهی صحیح مطالب در پایگاه دانش به کاهش تعداد ثبت درخواست ها کمک می کند.


مشاهده اطلاعیه ها و اعلان ها

نرم افزار دانا دارای امکاناتی جهت انتشار اطلاعیه ها و اخبار است که با استفاده از آن واحد پشتیبانی یا واحد فناوری اطلاعات می‌تواند اعلان ها و اخبار مربوطه را به اطلاع کابران و مشتریان برساند. اعلان های ثبت شده، هنگام ورود کاربران و مشتریان به پورتال دانا به صورت popup به اطلاع آنها رسانده خواهد شد.

بزرگترین مرجع ITIL فارسی

ثبت نام وبینار آنلاین

شما میتوانید در وبینار آنلاین شرکت کنید، همین حالا ثبت نام کنید


ثبت نام وبینار آنلاین

ثبت نام سمینار

سمینار بزرگ یک روز با مدیریت سرویس.


همین حالا صندلی خود را رزرو کنید!

تمامی حقوق این سایت برای شرکت داناپرداز محفوظ است. | Copyright © 2018 Dana Pardaz Co