articelbaner

مقالات و
مستندات آموزشی

مانیتورینگ یکپارچه اینترفیس ها و پهنای باند در بینا

این مورد را ارزیابی کنید
(2 votes)

اگر از نرم‌افزار مانیتورینگ شبکه بینا برای مانیتورینگ سرورها و ارتباطات خود استفاده می‌کنید، در این سند تمام نیازهای مانیتورینگ اینترفیس‌ها و امکانات بینا توضیح داده خواهد شد.

                

                  دریافت فایل
                

 اگر از نرم افزار مانیتورینگ شبکه بینا برای مانیتورینگ سرورها و ارتباطات خود استفاده می نمائید , این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد چرا که تمام نیازهای مانیتورینگ اینترفیس ها و امکانات بینا در این خصوص در ادامه توضیح داده خواهد شد . 

فهرست

مشاهده اینترفیس هایی که بیشترین ترافیک شبکه را تبادل می کنند

شاید برایتان مهم باشد بدانید کدام اینترفیس ها بر روی کدام دستگاه ها بیشترین ترافیک را در شبکه ایجاد کرده اند. برای این منظور پنل ترافیک اینترفیس ها را در داشبورد قرار دهید تا در هر لحظه اینترفیسهایی که بیشترین ترافیک را در شبکه ایجاد کرده اند مشاهده کنید.

1 

 

مشاهده اینترفیس هایی که بیشترین مصرف پهنای را دارند

پنل مصرف پهنای باند اینترفیس ها را در داشبورد قرار دهید تا در هر لحظه اینترفیسهایی که بیشترین پهنای باند را استفاده می کنند مشاهده کنید و در صورت استفاده بیش از حد مجاز یک اینترفیس از پهنای باند اقدامات لازم را انجام دهید.

 2

مشاهده گراف پهنای باند به صورت زنده

آیا نیاز دارید وضعیت پهنای باند اینترفیس های ضروری خود را به طور لحظه ای مشاهده کنید؟پس, پنل گراف پهنای باند را در داشبورد قرار دهید و یکی از اینترفیس های اصلی و ضروری خود را به آن معرفی کنید، تا به طور زنده وضعیت پهنای باند آن را مشاهده کنید. شما می توانید از چندین پنل گراف پهنای باند در یک داشبورد استفاده کنید. 

3

گزارش گراف پهنای باند

آیا نیاز دارید میزان دقیق مصرف پهنای باند روزانه , هفتگی و ماهانه هر یک از اینترفیس ها را بدانید و از آن گزارشی تهیه کنید ؟پس گزارشات مربوط به ترافیک اینترفیس ها را باز کرده و از میزان مصرف پهنای باند اینترفیس ها در بازه زمانی دلخواه گزارش تهیه کنید .

 

 4

Borna AD manager

مشاهده همه اطلاعات یک اینترفیس در یک نگاه

در هر قسمت از نرم افزار بینا اگر بر روی نام یک اینترفیس کلیک کنید، همه مشخصات ، اطلاعات آماری و گزارشات آن اینترفیس به صورت یکجا نمایش داده می شود. 5

تعیین شرط اختلال برای اینترفیس ها و آگاهی بلادرنگ از مشکلات

در نرم افزار بینا شما می توانید برای هر یک از اینترفیس ها با استفاده از پارامتر های مختلف شرایط اختلال تعیین کنید، برای مثال بر اساس تغییر وضعیت اینترفیس و یا زمانی که میزان پهنای باند از حد تعیین شده تجاوز نماید. در این صورت بینا با ارسال انواع اخطار شما را بلادرنگ از موضوع با خبر خواهد ساخت.

 6

به روز رسانی  و مدیریت اینترفیس ها به صورت گروهی

گاهی اوقات کاربران نام اینترفیس و یا IP و MAC  آن را بر روی دستگاه اصلی تغییر می دهند. با ورود به صفحه مدیریت اینترفیس ها امکان به روز رسانی مشخصات اینترفیس ها از روی دستگاه ها را خواهید داشت و می توانید برخی امور مانند حذف، تغییر سرعت و تعیین شرایط اختلال را به صورت گروهی روی اینترفیس ها انجام دهید. 

7

جستجوی آسان و مشاهده وضعیت Admin و Oper اینترفیس ها

برای مشاهده وضعیت Admin و Oper اینترفیس ها به صورت همزمان به صفحه فهرست اینترفیس ها مراجعه کنید. در این صفحه می توانید به آسانی بر اساس مشخصات اینترفیس ها و نیز وضعیت و نوع اینترفیس ها جستجو انجام دهید.

8

 

مشاهده وضعیت اینترفیس های هر دستگاه

در صفحه وضعیت اینترفیس تجهیزات می توانید اینترفیس های همه تجهیزات را به صورت یکجا مشاهده نمائید. توجه داشته باشید که هر آیکن نشان دهنده یک حالت خاصی از اینترفیس می باشد. با کلیک بر روی هر دایره نیز می توانید وارد صفحه اینترفیس در یک نگاه شده و اطلاعات کلی اینترفیس را ببینید.

9

 

گزارش دسترس پذیری و تغییر وضعیت اینترفیس ها

برای مشاهده میزان دسترس پذیری هر اینترفیس در یک بازه زمانی مشخص می توانید از گزارش دسترس پذیری اینترفیس ها استفاده کنید. این گزارش مدت قرار گیری اینترفیس در هر وضعیت را بر اساس روز و ساعت و دقیقه به شما نمایش می دهد. همچنین در گزارش تغییر وضعیت اینترفیس می توانید تغییرات اینترفیس مورد نظر رادربازه زمانی دلخواه به همراه زمان دقیق قطعی داشته باشید .

10

11

 

مشاهده وضعیت ارتباط و پهنای باند به صورت زنده در دیاگرام

با استفاده از ابزار دیاگرام در نرم افزار بینا می توانید، شبکه خود را ترسیم و وضعیت ارتباطات و پهنای باند را به صورت زنده مشاهده کنید.

 

 12

خواندن 7315 دفعه

ثبت نام وبینار آنلاین

شما میتوانید در وبینار آنلاین شرکت کنید، همین حالا ثبت نام کنید


ثبت نام وبینار آنلاین

ثبت نام سمینار

سمینار بزرگ یک روز با مدیریت سرویس.


همین حالا صندلی خود را رزرو کنید!

تمامی حقوق این سایت برای شرکت داناپرداز محفوظ است. | Copyright © 2018 Dana Pardaz Co 

 

 

لطفاً جهت دانلود فایل، ایمیل خود را وارد نمایید:

ادامه... ×