روش‌های موفقیت افراد درونگرا در فروش

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در این مقاله با استراتژی‌ها و تاکتیک‌هایی که به افراد درونگرا کمک می‌کند تا در حرفه فروش موفق باشند، آشنا خواهید شد.

File 162 not found (getFileFromId)

از نظر عموم مردم، نمایندگان فروش افرادی پرانرژی و برونگرا هستند که مشتریان را ترغیب می‌کنند تا هر چیزی را با هر قیمتی خریداری کنند. اما در واقع، هزاران راه برای موفقیت در فروش وجود دارد و شما به عنوان یک فرد درونگرا می‌توانید به کار کردن در بخش فروش امیدوار بوده و حتی به اندازه رقبای برونگرای خود در این کار موفق باشید. حاصل تجربیات بدست آمده از تعداد زیادی از کارمندان فروش موفق درونگرا، استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا برای شرکت خود فروش داشته و ارتباط خود را با مشتریان گسترش دهید. در ادامه به شرح سه مورد از مهمترین استراتژی‌ها و تکنیک‌ها خواهیم پرداخت. 

 

از نقاط قوت خود استفاده کنید

شاخص بودن در میان جمعی از رقبا یکی از فاکتورهای مهم فروش موفق است. اما شاخص بودن الزاماً به معنای پر سر و صدا بودن نیست. افراد درونگرا نیز ویژگی‌های خاص خود را دارند و بسیاری از این ویژگی‌ها برای خریداران بسیار جذاب است. موفقیت زمانی برای شما حاصل می‌شود که بتوانید توانایی های ذاتی خود را در زمینه های زیر تقویت کنید:

گوش دادن: خریداران عاشق فروشندگانی هستند که واقعاً به آنها گوش می‌دهند، فروشندگانی که برای درک چالش‌ها و انگیزه های آنها زمان صرف می‌کنند. تجربه نشان می‌دهد کارمندان فروشی که دارای طبیعت برونگرا و اجتماعی هستند نیز گاهی دچار مشکل می‌شوند، زیرا به معنای واقعی، قادر به درک نیازهای مشتریان بالقوه نمی‌باشند.

تفکر سیستماتیک: خریداران اغلب دارای مشکلات کاری پیچیده ای هستند. آنها برای افراد متفکر و روشمند که قادرند با نادیده گرفتن احساسات و موارد غیرضرروی، راه حل‌های کم هزینه و قابل اجرا ارائه دهند، ارزش زیادی قائل هستند. داشتن چنین مهارتی می‌تواند فرصتی برای پیشرفت افراد درونگرا محسوب شود.

پیگیری دقیق: افراد درونگرا هنگامی پیشرفت می‌کنند که به کارمند فوق تاکتیکی تبدیل شوند (کارمند فوق تاکتیکی به شخصی گفته می‌شود که نسبت به رقبا، تماس‌های تلفنی و ایمیل‌های بیشتری دریافت می‌کند و مسئولیت‌های خود را به نحو احسن و با دقت زیاد انجام می‌دهد). 

 

Borna AD manager

 

انرژی اجتماعی خود را مدیریت کنید

برای افراد درونگرا، تعامل اجتماعی می‌تواند نوعی تخلیه انرژی محسوب شود. یکی از نمایندگان فروش درونگرا اظهار داشت آنچه که به شدت در این کار به او کمک می‌کرد این بود که حدود نصف روز (یا کمتر) را صرف انجام تماس‌های تلفنی برای فروش می‌کرد. به عقیده او صرف کردن تمام مدت یک روز به ملاقات و صحبت کردن با مشتریان و مشتریان بالقوه برای یک فرد درونگرا بسیار مشکل است، به همین دلیل تماس‌ها را در ساعات قبل از ظهر انجام میداد (زمانی که انرژی زیادی داشت) و بعد از ظهرها را به پیگیری کارهای صبح می‌گذراند. به این ترتیب نه تنها انرژی اجتماعی خود را ذخیره می‌کرد، بلکه فرصتی فراهم میشد تا از مهارت گوش دادن، فکر کردن و پیگیری امور بهره گیرد و به این ترتیب مشتریان و مشتریان بالقوه را از سرعت پیگیری خود حیرت زده می‌کرد.

  • بهتر است در هنگام شرکت در گردهمایی ها، سمینارها و سایر برنامه های اجتماعی مربوط به فروش، زمان استراحت کافی برای خود در نظر بگیرید تا انرژی از دست رفته را جبران کنید. پس از هر استراحت کوتاه، همراه با سوالات متعدد به جمع بازگردید (سوالات شخصی و کاری) و به این ترتیب می‌توانید مکالمات درهم و پیچیده را به خوبی مدیریت کنید و در عین حال مهارت‌های گوش دادن خود را تقویت کنید. در هر صورت، خود را وادار کنید که در این برنامه‌ها شرکت کنید. این گردهمایی ها در بلند مدت باعث توسعه کسب و کار شما شده و البته با گذر زمان تحمل آنها نیز آسان‌تر خواهد شد.
  • سرگرم کردن مشتریان می‌تواند کار بسیار مشکلی باشد، اما این کار برای شکل گرفتن یک رابطه، ضروری است. اگر با چندین فرد در یک سازمان ارتباط دارید، احتمالاً داشتن مکالمه با آنها به صورت تک به تک بسیار آسانتر از روبرو شدن با همه آنها بصورت جمعی باشد. اگرچه این روش زمان بیشتری طلب می‌کند، اما احساس راحتی بیشتری خواهید داشت و بهتر می‌توانید از مهارت‌های گوش دادن خود استفاده کنید. همچنین احتمالاً شرکت در یک بازی گلف یا تماشای یک مسابقه ورزشی با سایر افراد، مطلوب تر از یک ناهار یا شام با آنها باشد، زیرا انجام یک فعالیت به تنهایی کمک زیادی به شروع مکالمه بین افراد می‌کند. 

 

در انتخاب صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید دقت کنید

افراد درونگرا می‌توانند در هر صنعتی یک فروشنده خوب باشند، اما بعضی رشته ها همخوانی بیشتری با مهارت‌های ذاتی این افراد دارند. جنبه هایی از شغل فروشندگی که بایستی به آنها توجه کنید عبارتند از:

  • کسب و کارهایی که در آنها مشتری خرید خود را تکرار می‌کند و فروشنده و خریدار ارتباط خود را حفظ می‌کنند، برای فروشندگان درونگرا بهتر هستند. افراد درونگرا در طول زمان، فرصت بیشتری برای نشان دادن ویژگی‌های مثبت خود از جمله توانایی گوش دادن و مهارت‌های تحلیل و پیگیری امور دارند.
  • محصولات و خدمات پیچیده با نقاط قوت افراد درونگرا هماهنگ‌تر هستند. هر چه متغیرها و گزینه‌های یک خرید بیشتر باشد، نیاز مشتریان یا مشتریان بالقوه به مهارت‌های نظام مند و تحلیلی افراد درونگرا نیز بیشتر خواهد بود. به این ترتیب فروشنده درونگرا در فروش این نوع از محصولات یا خدمات موفق‌تر است.
  • محصولات یا خدماتی که به مهندسان، کارمندان مالی و عملیاتی ارائه می‌شود، زمینه خوبی را برای فعالیت یک فروشنده درونگرا فراهم می آورد. خریداران در این زمینه ها به واقعیت‌ها و نتایج قابل اندازه‌گیری اهمیت بیشتری می‌دهند و کمتر به معرفی ماهرانه محصول و بازارگرمی اهمیت می‌دهند.

فروش یک شغل عالی است. این شغل امکان مدیریت زمان، داشتن آزادی مالی در صورت موفقیت و همچنین فرصت‌های متعدد جهت کمک به موفقیت شرکت‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد. این‌ها خروجی‌های باورنکردنی یک شغل رضایت بخش برای افراد درونگرا و نیز افراد برونگرا هستند.

خواندن 2345 دفعه