articelbaner

مقالات و
مستندات آموزشی

نحوه اتوماسیون فرآیندهای رسیدگی به درخواست

این مورد را ارزیابی کنید
(2 votes)

نرم‌افزار Help Desk دانا دارای مکانیسم قدرتمند "گردش کار" می‌باشد که در این سند با نحوه‌ی اتوماسیون فرآیندهای رسیدگی به درخواست‌ها به کمک ماژول عملیات گردش کار آشنا می‎شوید.

                

                  دریافت فایل
                

 

نرم افزار Help Desk دانا دارای یک مکانیسم قدرتمند مدیریت گردش کار (Workflow Engine) است، با استفاده از این مکانیسم، دانا می تواند بسیاری از امور روزانه در مدیریت درخواست ها را به صورت خودکار انجام دهد و بنابراین در زمان کارشناسان صرفه جویی شده و دقت انجام امور معمول به طور قابل توجهی افزایش می یابد. شما می توانید با تعریف قواعد دلخواه نحوه رسیدگی خودکار به درخواست ها را تعیین کنید،یک قاعده گردش کار در دانا دارای دو قسمت است:

شرایط درخواست: در این قسمت شما می توانید مشخصات درخواست هایی که عملیات گردش آن باید روی آنها اعمال شود را مشخص کنید.

عملیات مربوطه: در این قسمت تعیین می کنید در صورتی که مشخصات یک درخواست با شرایط تعیین شده در قاعده هم خوانی داشته باشد، چه عملیاتی بطور خودکار انجام شود.

 

Borna AD manager

برای درک بهتر قواعد گردش کار چند مثال ذکر می شود:

 اگر درخواست دارای گروه سخت افزار است، به صورت خودکار به کارشناس یا کارشناسان تیم سخت افزاری واحد فناوری اطلاعات تخصیص داده شود.

برای این منظور از منوی "راهبری" گزینه ی اطلاعات پایه درخواست شده و وارد صفحه ی عملیات گرش کار شوید، روی گزینه ی جدید کلیک کنید، در قسمت شرایط فیلد را "گروه بندی" انتخاب نموده، برابر سخت افزار قرار دهید، همچنین در قسمت عملیات گزینه ی تخصیص درخواست به گروه کارشناس را انتخاب نموده و مقابل آن گروهی که از پیش برای این منظور ساخته شده است انتخاب نموده و ذخیره کنید.

قاعده گردش کار

 اگر درخواست دارای فوریت و (یا) سطح تاثیر بالا است به صورت خودکار اولویت درخواست بالا  شود.

همانند مثال قبل قسمت های شرایط و عملیات باید تکمیل شوند، بنابراین در قسمت شرایط می بایست 2 شرط فوریت و سطح تاثیر اضافه شوند، در قسمت فیلد گزینه ی فوریت را انتخاب نمایید، مقدار آن را برابر "بحرانی" قرار داده و اضافه کنید، اینبار فیلد را سطح تاثیر انتخاب نمایید،  برابر "تاثیر بر سازمان" قرار داده و اضافه کنید. در قسمت عملیات گزینه ی تغییر الویت درخواست را انتخاب نمایید، مقدار "بسیار بالا" را انتخاب نموده و ذخیره کنید.

قاعده گردش کار

خواندن 5508 دفعه

ثبت نام وبینار آنلاین

شما میتوانید در وبینار آنلاین شرکت کنید، همین حالا ثبت نام کنید


ثبت نام وبینار آنلاین

ثبت نام سمینار

سمینار بزرگ یک روز با مدیریت سرویس.


همین حالا صندلی خود را رزرو کنید!

تمامی حقوق این سایت برای شرکت داناپرداز محفوظ است. | Copyright © 2018 Dana Pardaz Co 

 

 

لطفاً جهت دانلود فایل، ایمیل خود را وارد نمایید:

ادامه... ×