articelbaner

مقالات و
مستندات آموزشی

تغییر فرم درخواست و معرفی فهرست خدمات به کاربران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طراحی فرم مناسب برای درخواست‌های متداول و ایجاد فهرست خدمات برای کاربران، یکی دیگر از امکانات نرم‌افزار دانا بوده که در این سند چگونگی انجام آن‌ها آموزش داده می‌شود.

File 33 not found (getFileFromId)

 

شما می توانید الگوی فرم درخواست را طبق نیاز خود تغییر دهید و برای درخواست های پر تکرار و متداول فرم مناسبی را طراحی کنید. برای مثال برای درخواست کارتریج ، درخواست تغییر رمز عبور یا درخواست ایجاد اکانت ایمیل. به این ترتیب وقتی کاربران وارد Help Desk دانا می شوند در منوی اصلی "فهرست خدمات" را مشاهده می کنند و با کلیک روی عنوان الگو به آسانی درخواست خود را ثبت می نمایند.

یکی دیگر از کاربردهای مهم الگوهای درخواست معرفی خدمات قابل ارائه است. برای مثال اگر شما در یک ISP مشغول به کار باشید خدمات مختلفی را به مشتریان ارائه می دهید مانند، فروش پهنای باند اضافی، فروش مودم های ارتباطی، ارتقاء نوع اشتراک کاربران و مواردی از این قبیل، لذا در Help Desk دانا می توانید برای هر یک از خدمات خود یک الگوی درخواست با مقادیر پیش فرض ایجاد نمایید و در نتیجه وقتی مشتریان شما وارد سامانه پشتیبانی دانا می شوند فهرستی از خدمات از پیش تعریف شده را مشاهده کرده و ضمن آگاهی از خدمات قابل ارائه با کلیک روی هر خدمت فرم درخواست متناسب باز می شود.

 

Borna AD manager مثال

بطور مثال یک الگوی جدید برای "درخواست ایجاد ایمیل جدید" ایجاد می کنیم. برای این منظور از منوی "راهبری" گزینه ی اطلاعات پایه درخواست را انتخاب کرده و وارد صفحه ی "مدیریت الگوهای درخواست" شوید. روی گزینه ی جدید کلیک کنید، نام الگو را "درخواست ایجاد ایمیل جدید" قرار دهید، با انتخاب یک شرکت خاص، الگوی مورد نظر فقط به کاربران همان شرکت نمایش داده می شود، لذا در صورتی که می خواهید به کلیه ی کاربران نمایش داده شود، گزینه ی همه شرکت ها را انتخاب کنید. گروه خدماتی که در نظر دارید الگوی مورد نظر در آن قرار گیرد انتخاب نمایید، که ما در این بخش گروه ایمیل را انتخاب می کنیم، در صورت تمایل یک موضوع و توضیحات برای درخواست وارد نمایید. قسمتی که می بایست به آن توجه بیشتری شود، وارد کردن فیلدهای درخواست است، روی گزینه ی+کلیک کنید،پنجره ای همانند تصویر زیر باز خواهد شد:

 اضافه کردن فیلد به الگو

در قسمت داده فیلد موارد زیر را وارد نمایید:

داده-فیلد 

دسترسی 

ترتیب نمایش

اجباری

مقدار پیش فرض

گروه

خواندن

خیر

شبکه

زیرگروه

خواندن

3

خیر

ایمیل

فوریت

تغییر

5

خیر 

نرمال

کارشناس

خواندن

2

خیر

____

گروه کارشناس

خواندن

4

خیر

____

موعد انجام

خواندن

6

خیر

____

 

سپس الگوی مورد نظر را ذخیره نمایید.

الگوی درخواست 

به این ترتیب در فهرست خدمان پورتال کاربران، الگوی ساخته شده به صورت زیر قابل مشاهده است:

فهرست خدمات 

وقتی کاربر روی آن کلیک کند، فرم درخواست با فرمت زیر نمایش داده می شود:

فرم درخواست 

خواندن 5486 دفعه

ثبت نام وبینار آنلاین

شما میتوانید در وبینار آنلاین شرکت کنید، همین حالا ثبت نام کنید


ثبت نام وبینار آنلاین

ثبت نام سمینار

سمینار بزرگ یک روز با مدیریت سرویس.


همین حالا صندلی خود را رزرو کنید!