articelbaner

مقالات و
مستندات آموزشی

ده دلیل استفاده از دانا برای مدیریت دارایی های IT

این مورد را ارزیابی کنید
(3 votes)

مدیریت اجزاء سخت‌افزاری واحد IT و شناسایی خودکار آن‌ها، راهکار پیشرفته‌ای است که در نرم‌افزار Help Desk دانا تحت عنوان "مدیریت دارایی‌ها" قرار دارد.

                

                  دریافت فایل
                

 

 

 

زیر سیستم مدیریت دارایی ها (IT Asset Management System) در نرم افزار دانا یک راهکار پیشرفته برای مدیریت اجزاء سخت افزاری واحد فناوری اطلاعات است. این زیر سیستم فهرستی کامل از همه تجهیزات سخت افزاری، کامپیوترها و سرورهای شبکه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

Borna AD manager

 

1-پویش شبکه و شناسایی خودکار تجهیزات

نرم افزار دانا دارای مکانیسمی قدرتمند برای پویش خودکار شبکه و شناسایی کامپیوتر ها، سرورها و تجهیزات موجود با استفاده از دو پروتکل WMI و SNMP می باشد.


1

 

2-ارائه فهرستی کامل از دارایی های موجود

دانا فهرستی به روز و دسته بندی شده از همه دارایی های فناوری اطلاعات سازمان در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید در هر لحظه و به آسانی به آمار و اطلاعات دارایی ها دسترسی داشته باشید.

2

 

3-دسترسی آسان و سریع به مشخصات هر دستگاه

در نرم افزار دانا با کلیک روی نام هر دارایی، اطلاعات کاملی از جمله مشخصات سخت افزاری و اطلاعات سیستم عامل آن دستگاه نمایش داده می شود.

 

3

 

4-مشاهده نرم افزار های نصب شده روی هر کامپیوتر

دانا فهرستی کامل از نرم افزار ها و آپدیت های نصب شده روی هر یک از کامپیوتر ها و سرورها در اختیار شما قرار می دهد و همچنین سوابق تغییرات آن ها را نگه داری می کند.

4

5-ثبت تاریخچه تغییرات هر دارایی

در هر بار پویش شبکه، تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری هر دستگاه شناسایی شده و در سوابق آن دارایی نگه داری می شود بنابراین شما به تاریخچه ای از تغییرات هر دارایی دسترسی خواهید داشت.

5

6-تخصیص دارایی ها به کاربران یا دپارتمان ها

در نرم افزار دانا، شما می توانید به آسانی هر یک از دارایی های موجود را به کاربران و یا واحد های سازمانی تخصیص دهید، و در هر زمان از دارایی های تحویل داده شده به هر فرد آگاهی یابید.

6

7-امکان انتخاب دارایی هنگام ثبت درخواست

طبق تنظیمات شما، در فرم ثبت درخواست، دارایی های تخصیص داده شده به فرد درخواست کننده نمایش داده می شود و او می تواند در هنگام ثبت درخواست دارایی مربوطه را نیز انتخاب کند.

7

8-مشاهده سوابق اشکالات و تعمیرات هر دارایی

یکپارچگی زیر سیستم مدیریت دارایی ها و زیر سیستم Helpdesk دانا، این امکان را فراهم می سازد تا به آسانی سوابق اشکالات و تعمیرات هر دارایی را مشاهده کنید.

8

9-مدیریت هزینه های نگه داری هر دارایی

امکان ثبت هزینه های مرتبط با هر دارایی مانند هزینه های سرویس و نگه داری، موجب می شود تا به هزینه تمام شده هر دارایی دسترسی داشته باشید.

9

10-نمودار های آماری به روز از وضعیت دارایی ها

داشبورد نرم افزار دانا دارای پنل های متنوعی برای نمایش وضعیت دارایی های سازمان می باشد، این داشبورد تصویری واضح و زنده از کم و کیف دارایی ها در اختیار شما قرار می دهد.

10

نرم افزار دانـا یک راهکار جامع برای مدیریت و اتوماسیون فرآیندها و امور جاری واحد فناوری اطلاعات در سازمان ها می باشد. این سیستم مبتنی بر استاندارد ITIL بوده و امکانات مورد نیاز مدیران و کارشناسان IT را جهت ارتقاء کیفیت خدمات و افزایش بهره وری فراهم می سازد. دانا دارای زیر سیستم های متعددی مانند زیر سیستم Help Desk و مدیریت دارائی ها (Asset Management) برای پوشش نیاز های ضروری واحد فناوری اطلاعات است.

 

 
     
خواندن 5683 دفعه

ثبت نام وبینار آنلاین

شما میتوانید در وبینار آنلاین شرکت کنید، همین حالا ثبت نام کنید


ثبت نام وبینار آنلاین

ثبت نام سمینار

سمینار بزرگ یک روز با مدیریت سرویس.


همین حالا صندلی خود را رزرو کنید!

تمامی حقوق این سایت برای شرکت داناپرداز محفوظ است. | Copyright © 2018 Dana Pardaz Co 

 

 

لطفاً جهت دانلود فایل، ایمیل خود را وارد نمایید:

ادامه... ×