articelbaner

مقالات و
مستندات آموزشی

روش های استاندارد تخصیص درخواست به کارشناسان

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

انتخاب روشی مناسب جهت تخصیص درست درخواست‌ها به مناسب‌ترین کارشناس در کمترین زمان، باعث بهبود و تسریع روند رسیدگی به درخواست‌ها می‌شود. در این سند با این روش‌ها آشنا خواهید شد.

File 40 not found (getFileFromId)

 

تعیین کارشناس مناسب برای هر درخواست در کوتاه ترین زمان از اهمیت بالایی برخوردار است و در مواقعی که تعداد درخواست‌ها زیاد باشد انجام این کار به صورت دستی با اشکالاتی مواجه می‌شود، برای مثال برای تعیین کارشناس مناسب شما باید پاسخ سوالات زیر را در زمان کوتاهی بدست بیاورید:

 کدام کارشناس دارای تخصص لازم برای رسیدگی به این درخواست است؟

 آیا کارشناس مورد نظر حضور دارد یا در مرخصی به سر می‌برد؟

 آیا  این کارشناس دارای زمان کافی برای رسیدگی به موقع به این درخواست است؟

 اگر کارشناس حضور ندارد کدام کارشناس جایگزین او است؟

نرم افزار Help Desk دانا دارای امکانات متعددی برای تخصیص خودکار و هوشمندانه درخواست‌ها به مناسب‌ترین کارشناس است که در ادامه به معرفی این امکانات می‌پردازیم.

 

Borna AD manager

تخصیص درخواست‌ها به صورت چرخشی

در این روش که با نام (Round Robin) شناخته می‌شود درخواست‌ها به صورت نوبتی بین کارشناسان یک گروه تقسیم می‌گردد، برای مثال شما می‌توانید تعیین کنید که درخواست‌های مربوط به امور سخت افزاری به کارشناسان تیم سخت افزار به صورت چرخشی تخصیص داده شود.

تخصیص درخواست به صورت گردشی

تخصیص درخواست ها بر اساس حجم کاری

در این روش که با نام (Load Balancing) شناخته می‌شود، درخواست‌ها بر اساس حجم کاری به کارشناسان تخصیص داده می‌شود، به این صورت که کارشناسی که دارای کمترین حجم کاری است به صورت خودکار انتخاب می‌شود. در تنظیمات دانا شما می‌توانید نحوه محاسبه حجم کاری را بر اساس وضعیت درخواست‌ها تعیین کنید.

تخصیص درخواست ها بر اساس حجم کاری

تخصیص درخواست ها به یک کارشناس خاص

در برخی موارد ممکن است بخواهید برخی از درخواست‌ها که دارای ویژگی بخصوصی هستند به یک کارشناس مشخص تخصیص داده شود، برای مثال همه درخواست‌ها و اشکالات مربوط به نرم افزار مالی به پشتیبان مربوطه اختصاص یابد، در نرم افزار دانا می‌توانید به آسانی این قاعده را تعریف نمایید.

تخصیص درخواست ها به گروه کارشناسان

دانا این امکان را فراهم می‌سازد تا درخواست‌ها را به یک گروه از کارشناسان تخصیص دهید، در این حالت معمولا مدیر گروه درخواست‌ها را به صورت دستی به کارشناس مورد نظر خود تخصیص می‌دهد. برای مثال ممکن است همه درخواست‌ها و اشکالات مربوط به اشکالات شبکه را به گروه پیمانکار شبکه سازمان اختصاص دهید.

توجه به ساعت کاری و مرخصی کارشناسان

شما می‌توانید ساعات کاری کارشناسان و مرخصی‌های ایشان را در دانا ثبت کنید. مکانیسم تخصیص درخواست‌های دانا با توجه به این تعاریف قبل از انتخاب کارشناس، حضور او را بررسی کرده و در صورتی که کارشناس حضور نداشته باشد درخواست را به کارشناس جایگزین تعیین شده و یا کارشناس دیگری تخصیص می‌دهد.

تعیین ساعت کاری کارشناس

 

امکان تعیین شرایط درخواست به شکلی کاملا منعطف

شما می‌توانید به شکلی کاملا منعطف شرایط درخواست‌های مورد نظر خود را برای انتخاب کارشناس تعیین کنید، برای مثال تخصیص بر اساس وظایف و مهارت کارشناسان، بر اساس اولویت درخواست، بر اساس ثبت کننده درخواست، بر اساس واحد سازمانی و بسیاری از شرایط دیگر مورد نظر.

تعیین شرایط در عملیات گردش کار

 

همانطور که مشاهده کردید نرم افزار دانا به صورت هوشمندانه و خودکار، کارشناس مناسب هر درخواست را بلادرنگ انتخاب می‌کند و هیچ درخواستی بدون کارشناس نخواهد بود.

خواندن 5478 دفعه

ثبت نام وبینار آنلاین

شما میتوانید در وبینار آنلاین شرکت کنید، همین حالا ثبت نام کنید


ثبت نام وبینار آنلاین

ثبت نام سمینار

سمینار بزرگ یک روز با مدیریت سرویس.


همین حالا صندلی خود را رزرو کنید!